Značné rozpaky po finském turnaji Karjala Cup!

Prohry se Švédskem  a Ruskem, vítězství nad Švýcarskem – Kladem jen přesilovky – Z osmi gólů  vstřelili naši hokejisté sedm v početní převaze – Nemalé mezery v obranách i útocích.

Necelé tři měsíce před zahájením zimních olympijských her měl náš reprezentační hokejový tým první ze dvou zkoušek na  vrchol  sezóny. V turnaji Karjala Cup, tentokrát s Ruskem a Švýcarskem naši propadli a zůstaly značné rozpaky.

Spokojenost mohla být hra v početní převaze. A právě v utkání   nad Švýcarskem tři proměněné přesilovky rozhodly o vítězství 3:2. Také v zápasech se Švédy a Rusy hrály roli přesilovky, vždy z nich naši hráči vstřelili po dvou gólech. Avšak  v rovnovážné hře to byl propadák, pouze jediná  branka v úvodním utkání proti Švédům. Hodně také náš tým chyboval v obraně, nejednou  urostlí  obránci  nenašli recept na kombinace Švédů a zejména Rusů, proti nimž  to byl nejméně vydařený zápas. Přitom naši hokejisté měli před posledním zápasem den volna, zatímco Rusové nastupovali proti nám pouhých dvacet hodin po vítězném zápase se Švýcary.

Z týmu, v němž  byli převážně hráči z KHL, uspokojili jen jednotlivci, především oba brankáři  Francouz a Mazanec, který dostal šanci ve dvou utkáních. Trenér Josef Jandač se svými asistenty má o čem přemýšlet, aby do poslední generálky, kterým bude v prosinci moskevský turnaj, sestavil takový tým, který by hrál důstojnou roli v olympijském turnaji.

Výsledky české hokejové reprezentace na Karjala Cup:

Švédsko – Česko 5:3 (1:1, 2:2, 2:0)

Branky – nahrávky: 15. Everberg (Lander, Ahnelöv), 38.Möller (Lindström), 33. Lindström (S. Kronwall), 49. Axelsson (Petersson, Ömark), 58. Axelsson (Petersson, Gustafsson) – 13. Nakládal (Nestrašil, Radil), 22. Birner (Řepík, Kundrátek), 36. Radil (Klepiš, Nakládal). Rozhodčí: Gofman, Olenin (oba Rusko) – Dahmén, Pihiblad (oba Švédsko). Vyloučení: 2:4. Využití: 3:2. Diváci: 5 500 (vyprodáno). Nejlepší hráči: Joakim Lindström – Jakub Nakládal.

Švédsko: Enroth – Hersley, S. Kronwall, Ahnelöv, Gustafsson, Nygrén, Fransson, Högström – Möller, P. Lindholm, J. Lindström – Petersson, Rynö, Ömark – Cehlin, Joakim Andersson, Axelsson – Norman, Lander, Everberg – Asplund. Trenéři: Grönborg, Popovic a Garpenlöv.

Česko: Francouz – Mozík, Šulák, Nakládal, Šmíd, Kundrátek, Krejčík, Moravčík, Vitásek – Radil, Nestrašil, Sekáč – Gulaš, Mertl, D. Kubalík – Řepík, Jan Kovář, Birner – Klepiš, Horák, Zaťovič – Lev. Trenéři: Jandač, Kalous a Špaček.

Česko – Švýcarsko 3:2 (2:0, 1:1, 0:1)

Branky – nahrávky: 3. Gulaš (Krejčík, Kubalík), 20. Radil (Klepiš, Nakládal), 33. Kubalík (Gulaš) – 23. Haas (Praplan, Hollenstein), 51. Ambühl (Du Bois, Loeffel). Rozhodčí: Kaukokari, Heikkinen – Österholm, Nikulainen ( všichni Finsko ). Vyloučení: 4:8. Využití: 3:0. Diváci: 1 320.

Česko: Mazanec – Nakládal, Šmíd, Kundrátek, Krejčík, Mozík, Vitásek, Němeček, Šulák – Radil, Nestrašil, Sekáč – Gulaš, Jan Kovář, D. Kubalík – Řepík, Lev, Birner – Klepiš, Horák, Zaťovič. Trenéři: Jandač, Kalous a Špaček.

Švýcarsko: Senn – Untersander, Marti, Du Bois,Loeffel, Fora, Maurer, Genazzi – Praplan, Haas, Hollenstein – Ambühl, Corvi, Moser – Herzog, Suter, Hofmann – Ch.Baltisberger, Schäppi, Scherwey – Rüfenacht. Trenéři: Fischer, Albelin a Cadieux.

Rusko –  Česko 5:2 (2:0, 2:1, 1:1)

Branky – a nahrávky: 5. Grigorenko (Tokranov), 11. Grigorenko (Kalinin), 24. Kaprizov (Gusev, Nestěrov), 34. Grigorenko (Kraskovskij), 56. Chafizullin (Mozjakin, Tkačov) – 31. Kubalík (Jan Kovář, Řepík), 60. Klepiš (Jan Kovář). Rozhodčí: Fonselius, Rantala – Hägerström, Suominen (všichni Finsko). Vyloučení: 3:4, Gulaš (Česko) na 10 minut. Využití: 1:2. Diváci: 3 143.

Rusko: Sorokin – Kiselevič, Chafizullin, Nestěrov, Ljubuškin, Vojnov, Zubarev, Trjamkin, Tokranov – Tělegin, Andronov, Ničuškin – Gusev, Šalunov, Kaprizov – Mozjakin, Tkačov, Barabanov – Kalinin, Kraskovskij, Grigorenko. Trenéři: Znarok, Vitolinš a Nikitin.

Česko: Mazanec –  Nakládal, Šulák, Kundrátek, Krejčík, Mozík, Vitásek, Moravčík, Němeček – Radil, Nestrašil, Sekáč – Gulaš, Jan Kovář, D. Kubalík – Řepík, Horák, Birner – Klepiš, Lev, Zaťovič – Mertl. Trenéři: Jandač, Kalous a Špaček.

Úvodní hokejový turnaj Euro Hockey Tour v olympijské sezoně vyhráli Finové, kteří na Karjala Cupu neztratili jediný bod. Po výhře nad Ruskem a Švédskem si na závěr poradili i s Kanadou, kterou v dramatickém utkání porazili 4:3. Na druhém místě skončili Rusové, na třetím Švédové. Český národní tým až na páté příčce, o horší skóre za čtvrtou Kanadou. Šesté Švýcarsko bez bodů.

Konečná tabulka turnaje Karjala 2017:

1. Finsko 3 3 0 0 0 10:6 9
2. Rusko 3 2 0 0 1 13:7 6
3. Švédsko 3 2 0 0 1 8:6 6
4. Kanada 3 1 0 0 2 6:8 3
5. Česko 3 1 0 0 2 8:12 3
6. Švýcarsko 3 0 0 0 3 6:12 0

Tabulka Euro Hockey Tour po Karjale:

1. Finsko 2 2 0 0 0 6:3 6
2. Rusko 2 1 0 0 1 7:5 3
3. Švédsko 2 1 0 0 1 6:6 3
4. Česko 2 0 0 0 2 5:10 0

Čtsa, ph., zdroj výsledky: www.hokej.cz

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Napsat komentář