Česká mincovna uvádí novou sérii České tenisové legendy

Česká mincovna dnes za přítomnosti Martiny Navrátilové a Jana Kodeše představila svou novou sérii pamětních mincí věnovanou významným osobnostem českého tenisu. První dvě emise ze série České tenisové legendy budou věnovány právě bývalým světovým jedničkám v tenisu Martině Navrátilové a Janu Kodešovi. Ražba mincí proběhne příští rok a série bude rozšířena o další významné osobnosti a špičky tenisového světa.

Sádrové předlohy pamětních mincí ze série České tenisové legendy

 

 

Česká mincovna na pražské prodejně představila sádrové modely úvodních mincí ze série České tenisové legendy za účasti prvních dvou představitelů Martiny Navrátilové a Jana Kodeše. Ti zvítězili ve Wimbledonu, který byl založen před 140 lety a byli oceněni Cenou Emila Zátopka jako Sportovní legendy České republiky.

 

„Tuto sérii jsme vytvořili, abychom vzdali čest našim tenisovým legendám, které po celou svou kariéru úspěšně reprezentovali a reprezentují Českou republiku. Vystoupení těchto tenisových osobností v České republice je vždy malým svátkem a my jsme rádi, že jej můžeme spojit s představením pamětních mincí ze série České tenisové legendy,“ uvedl Jaroslav Černý, PR manažer České mincovny. Ta bude dále pokračovat Jaroslavem Drobným, Janou Novotnou a Petrou Kvitovou.

Autorem mincí je mladý nadějný medailér a sochař MgA. Martin Dašek. „Práce na modelech byla tak trochu jako práce plastického chirurga. Na každý portrét bylo použito cca 6-9 různých fotografií. Důležité bylo zachovat charakter osobnosti a vystihnout správný přirozený výraz,“ dodal autor. Na každé minci jsou pak na straně portrétu vyobrazeny významné tenisové úspěchy v životě našich tenisových legend.

Mince budou k zakoupení ve zlatém a stříbrném provedení. Cena zlatých mincí vážících 7,78 gramů je stanovena lehce pod dvanáctitisícovou hranici na 11 950 Kč a budou emitovány v počtu 200 ks. Stříbrné mince o váze 29 gramů pak budou v nákladu 500 ks za 1 500 Kč.

Více informací naleznete na internetových stránkách www.ceskamincovna.cz.

***

Česká mincovna sídlící v Jablonci nad Nisou je tradičním českým výrobcem a prodejcem pamětních mincí a medailí. Navázala tak na dlouholetou tradici ražby mincí na území Čech, Moravy a Slezska. Po celou dobu své existence je výhradním dodavatelem oběžných a pamětních mincí pro potřeby České národní banky. Je jedinou tuzemskou mincovnou oprávněnou razit mince pro centrální banku. Česká mincovna razí vlastní emise pamětních medailí, replik historických mincí, žetonů a zabývá se také distribucí zlatých investičních slitků.

Ing. Monika Bačová PR Manager

 

Napsat komentář