Březnová příprava reprezentace: prestižní turnaj v Číně

Reprezentační „A“ tým čeká i v březnu příštího roku atraktivní výjezd do vzdálené destinace: výběr kouče Karla Jarolíma, který se dnes v katarském Dauhá představí v duelu s Islandem, absolvuje prestižní turnaj China Cup, kde se kromě domácích představí také Uruguay a Wales. 

„Březen jsme zatím měli co se týká soupeřů volný a potřebovali jsme to v termínovém kalendáři vyplnit. Dříve bylo spíš nereálné, že bychom se na takový turnaj mohli dostat, teď se to podařilo. Také s pomocí našeho partnera společnosti CEFC, která přispěla v důležitých jednáních. Věříme, že to pro hráče budou další velké zkušenosti, které zúročí v Lize národů a posléze i v kvalifikaci. Byť to obnáší delší cestování, zase poznají týmy z jiných kontinentů, což je velmi užitečné. V souvislosti se vznikající Ligou národů je navíc turnaj v Číně možná jednou z posledních možností, jak takové přípravné zápasy zorganizovat. Pak se asi už takto daleko nějakou dobu nedostaneme,“ uvedl generální sekretář FAČR Rudolf Řepka.

V Nan-ningu se bude hrát turnaj od 22. do 26. března 2018 a jeho program zatím není znám. S čínskou reprezentací se čeští fotbalisté dosud neutkali. S Uruguayí hráli v éře samostatné republiky dvakrát v roce 1997 na Poháru FIFA, kde jí podlehli ve skupině a pak ji zdolali v souboji o třetí místo. S Walesem se střetli naposledy před deseti lety (0:0), ve třech dosavadních duelech s ním neprohráli.

Pro domácí reprezentaci vedenou slavným italským koučem Marcellem Lippim bude turnaj v březnu 2018 součástí přípravy na mistrovství Asie, které budou hostit začátkem roku 2019 Spojené arabské emiráty. Uruguay si startem na turnaji zpestří přípravu na mistrovství světa v Rusku.  China Cup se uskutečnil poprvé letos v lednu: triumfovalo Chile po finálové výhře nad Islandem 1:0. V utkání o třetí místo zvítězili domácí nad Chorvatskem na penalty.

Čtsa, zdroj: www.fotbal.cz

 

 

Napsat komentář