Jizerská 50 posouvá čas startu o 30 minut, reaguje na hokejový zápas českého týmu na olympiádě!

Ne v 9:00 hodin, jak jsme zvyklí, ale až v 9:30 odstartuje 51. ročník slavné Jizerské 50 v neděli 18. února. Je to z důvodu časové kolize s hokejovým zápasem Česko – Švýcarsko na Zimních olympijských hrách.

Běžecké lyžování patří ke sportům, které si postupně získávají televizního diváka. Největší český závod, Jizerská 50, byl v loňském roce tím nejsledovanějším ve svém odvětví, sledovalo ho přes 1,5 milionu diváků. Letos by však přenos běžel v totožný čas jako zápas české hokejové reprezentace.

„Víme, že sledovanost utkání bude obrovská a my bychom přišli o možnost přiblížit atmosféru Jizerské 50 mnoha divákům, kteří by dali přednost hokeji,“ vysvětluje David Douša z agentury RAUL!, která je marketingovým partnerem Jizerské 50, proč došlo k posunu startu o 30 minut.

Proto došlo na jednání s Českou televizí. „Olympijská pravidla nezměníme, tam šance o časový posun není. U nás jsme ale našli cestu, která vyjde vstříc jak televizním divákům, tak i samotným závodníkům, kteří budou mít ráno více na přípravu,“ říká Douša.

V praxi to znamená, že první na trať vyrazí elitní závodnice, a to místo v 8:45 v 9:15 hodin, mužská elita v 9:30 hodin. Další závodnické vlny budou navazovat v pravidelných intervalech. Limit dojezdu pro kompletní startovní pole se posouvá také o 30 minut na 17. hodinu. „Tím, že se závod posunul na druhou polovinu února, nebude problém s denním světlem. Věříme, že změna nakonec přinese jen pozitiva, protože přenos uvidí více diváků, budou ho moci sledovat příbuzní a známí účastníků a závodníci budou mít na trati stejně času na dojezd,“ říká závěrem David Douša.

Česká televize odvysílá první část přenosu z Jizerské 50 na ČT2, jakmile skončí hokejový přenos, přesune se Jizerská 50 na sportovní kanál ČT sport, kde poběží až do 12. hodiny. Česká televize navíc chystá, stejně jako v minulých letech, přímé přenosy z deseti dalších závodů série Ski Classics, do které se řadí i Jizerská 50.

Richard Valoušek, Senior PR Manager

Raul s.r.o.

 

 

Napsat komentář