Pardubice se výhrou v Příbrami vrátily do čela Superligy malého fotbalu

Příbram – Pardubická cesta mezi elitu Superligy malého fotbalu nadále pokračuje. Východočeši v utkání šestého kola celostátní soutěže zvítězili na hřišti Příbrami 3:1 a poskočili zpět na první příčku tabulky.

Jistě, mají pouze jednobodový náskok před Prahou, která má dvě utkání k dobru, ale jaká změna oproti dvěma přechozím ročníkům, kdy se Pardubice krčily u dna. „Je to parádní, když si vezmu minulé sezony, v nichž jsme se drželi na konci. Myslím, že na sobě nedáváme moc cítit, že jsme nahoře, snažíme se hrát týmově a podávat výkony, jaké chce trenér. Daří se nám to až na jednu výjimku a doufám, že v tom budeme pokračovat,“ přál si pardubický zadák Michal Knotek.

Příbram přitom zahájila na domácím trávníku nejlépe, jak mohla, když přihrávku Jiřího Junka uklidil do sítě už v sedmé minutě český reprezentant do 21 let Ondřej Drašnar. „Začali jsme dobře, chtěli jsme napadat, což se nám povedlo, ale hosté hráli výborně organizovaně z obrany. Bylo těžké se tam dostat, využili jsme první šanci, pak jsme s jejich obranou měli problém,“ uvedl příbramský hráč Martin Pazderník.

Pardubice srovnaly ve čtrnácté minutě zásluhou evropského šampiona do 21 let Ladislava Mužíka. Ještě do přestávky po jeho přihrávce obrátil skóre Jiří Beran. „Nemáme tréninky, nejsme tak sehraní jako Pardubice, což se pak promítne. Měli skvělého útočníka, který podržel balon a rozdíl byl v zápase vidět,“ ocenil Pazderník výkon Mužíka.

Pojistku přidal až šest minut před koncem opět Beran po přihrávce Václava Sklenáře. „Oba naši hrotoví útočníci Bydžovský i Mužík výborně drželi balon, sklepávali ho a toho jsme využívali. Vycházeli jsme z dobré zajištěné obrany a chodili do protiútoků,“ pochvaloval si pardubický hráč.

Svěřencům Miroslava Kaluži opět vyšla tradiční taktika, nezarazil je ani rychle obdržený gól. „Pořád jsme hráli, jak jsme chtěli, pak jsme jako tým vybojovali body a jsme spokojení. Zase jsme vycházeli z taktiky trenéra ze zajištěné obrany a využili jsme protiútoky,“ zopakoval Knotek.

Příbram přesto ukázala, že pod vedením nového kouče Josefa Sandra nabízí víc, než vypovídá její poslední osmá pozice v tabulce. „Když se budeme takhle scházet častěji i na tréninky, může si to sednout a třeba na jaře už budeme hrát výš. Všichni si to přejeme a děláme pro to hodně,“ dodal Pazderník.

Příbram – Pardubice 1:3 (1:2)

Branky: 7. Drašnar – 14. Mužík, 27. a 54. Beran. Rozhodčí: Kubečka – Kučera. ŽK: Rom – Bydžovský.

Příbram: Milan Vančát – Petr Mezera, Jiří Junek, Martin Pazderník, Patrik Junek, Martin Vašek, Jakub Tošovský, Lukáš Rom, Luboš Kunc, Ondřej Drašnar, Martin Štochl, František Chytka.

Pardubice: Vlastimil Mičjan – Michal Knotek, Jiří Beran, Zdeněk Dušek, Ladislav Mužík, Dominik Šibal, Marek Řehák, Miroslav Semerád, Václav Sklenář, Tomáš Bydžovský.

Jaroslav Kára, tiskový mluvčí,

Napsat komentář