Hráč a Trenér měsíce jsou z Liberce, uspěli Kerbr a Trpišovský

Trofeje pro nejlepšího hráče a trenéra října putují obě do Liberce k rukám obránce Milana Kerbra a jeho nadřízeného Jindřicha Trpišovského. Slovan totiž v uplynulém měsíci vyhrál všechna tři ligová utkání včetně toho na Slavii či derby s Jabloncem. Kerbr přispěl k plnému bodovému zisku rovnou pěti zásahy!

Milan Kerbr (28 let, FC Slovan Liberec)

Jako uragán prolétl říjnem plavovlasý dříč Slovanu Milan Kerbr, jenž uplynulý měsíc začal třemi hráčskými body (2+1) v utkání s Duklou. Následný zápas na Slavii musel kvůli zdravotním potížím vynechat, v Podještědském derby už však zase čaroval. Jako teprve třetí bek ligové historie zaznamenal hattrick, na který mu stačilo pouhých 31 minut. Navíc byl blízko i čtvrtému gólu, když rozezvučel tyč. Cena pro Hráče října tak byla logickým vyústěním jeho aktuální formy.

„Abych byl upřímný, koukal jsem na stránky HET ligy na statistiky a napadlo mě, že bych třeba mohl vyhrát právě já. Ještě nikdy jsem podobnou individuální cenu nezískal, takže jsem moc rád. Chci ale zdůraznit, že kdybych neměl takové spoluhráče a nedostával od nich tak skvělé přihrávky, tak bych nikdy nezvítězil. Je to tedy ocenění celého týmu včetně našich trenérů,“ uvedl syn stříbrného mistra Evropy z roku 1996. V Liberci si Kerbra náležitě cení i pro jeho univerzálnost, neboť může hrát takřka na všech postech kromě brankáře. Do Slovanu ostatně přišel ze Slovácka coby útočník. Trenér Trpišovský ho však stáhl dozadu, což se mu nejprve moc nelíbilo…

„Dlouhou dobu jsem si nedokázal představit, že by ze mě mohl být obránce. Ale pak mi vyšly dva zápasy a začalo se mi tam líbit. Levý bek je už můj post!“ směje se Kerbr. Podle Trpišovského by si dokonce zasloužil navléct trikot národního týmu. „Milanovi maximálně vyhovuje náběh z druhé vlny. Mezi jeho úkoly patří uzavírat zadní tyč a tlačit se do zakončení. On je zkrátka gólový. Vyhovují mu situace, kdy na poslední chvíli vletí do pokutového území. Podle mě se z něj stal hráč pro českou reprezentaci. Ofenzivních beků jako on je totiž u nás hodně málo,“ konstatoval lodivod Slovanu.

Jindřich Trpišovský

Jindřich Trpišovský (41 let, FC Slovan Liberec)

36 zápasů! Tak dlouho trvala rekordní ligová neporazitelnost pražské Slavie, než její spanilou sérii rázně utnul Liberec. Tomu se povedlo triumfovat na horké půdě v Edenu, kde zvítězil 2:1. Mohla za to především vhodně zvolená taktika, za kterou stál lišák Jindřich Trpišovský. Jeho tým navíc v říjnu vyhrál i doma s Duklou (3:0) a Jabloncem (4:1), což vyhlášeného obdivovatele Němce Jürgena Kloppa katapultovalo k trofeji pro Trenéra měsíce.

„Tuto cenu získávám v první lize už počtvrté, předtím jsem ji dvakrát vyhrál i v druhé nejvyšší soutěži. Zatím se mi tedy v této anketě daří každý rok, za což jsem moc rád. Není totiž vůbec jednoduché uspět, když tu práci děláte relativně krátce a kolem vás je tolik kvalitních trenérů,“ pronesl Trpišovský, jehož tým v říjnu získal dva prestižní skalpy. „Musím říct, že si nesmírně cením jakéhokoliv ligového vítězství. Dobře totiž vím, jak je každý zápas těžký. Když ale dokážete uspět na půdě současné Slavie a za týden vyhrát přesvědčivým výsledkem i derby s Jabloncem, tak je to něco, na co se jen tak nezapomíná. V obou zápasech jsem měl navíc stejnou kšiltovku, kterou beru jako součást tohoto ocenění,“ prozradil Trpišovský svůj šťastný talisman.

Progresivní kouč Slovanu dlouhodobě udivuje ligu tím, že i když klub v přestupové pauze často oslabí, on ho dokáže stejně držet v popředí. „Myslím, že to má víc důvodů. Ať už jde o klubovou strategii nebo sportovního ředitele Honzu Nezmara, který je v Liberci nějakých 14 let a přesně ví, jací hráči pasují do zdejšího prostředí. My jako trenéři máme zase výhodu v tom, že jsme všichni prošli mládežnickými kategoriemi, takže máme velký přehled o mladých hráčích. Navíc jsme všichni velcí blázni do fotbalu a přes víkend stíháme vidět naživo až 40 zápasů. To nám pomáhá si dopředu vybírat náhradu za někoho, kdo nás brzy opustí,“ nastínil liberecký recept na úspěch.

Čtsa, Daniel Hajný ředitel komunikace PR, foto LFA,

 

 

 

Napsat komentář