Trenér jednadvacítky Lavička nominoval na utkání se San Marinem a v Moldavsku

Česká fotbalová reprezentace do 21 let se v kvalifikaci o postup na ME 2019 střetne 11. listopadu od 15:30 se San Marinem v Ústí nad Labem a následně o tři dny později se představí v Moldavsku s domácí jednadvacítkou. Trenér Vítězslav Lavička dnes zveřejnil na nominační tiskové konferenci na oba zápasy, ve které udělal pět změn.

„Oproti předchozím nominacím došlo v nominaci k některým změnám z důvodu nepovedené kvalifikace v Chorvatsku, ve kterém jsme prohráli se soupeřem, který nás přehrál po všech stránkách,“ zdůvodnil změny v nominaci po neúspěšném minulém kvalifikačním zápase, trenér Vítězslav Lavička.

V nominaci v obraně provedl trenér Lavička změnu kvůli nevydařenému utkání s Chorvatskem, vyřazen byl i záložník Václav Černý z důvodu vážného zranění kolena, takže ho čeká několikaměsíční fotbalová přestávka.

„Je to velice nepříjemná věc zejména pro Vaška, bude to pro něho velká komplikace v kariéře. Věřím, že to zdárně překoná a vrátí se ještě aktivnější. Mrzí mě, že jsme přišli o vůdčího hráče týmu,“ řekl Lavička na dnešní tiskové konferenci. „Je to pro nás komplikace, ale každý je nahraditelný,“ dodal.

„Musíme najít nového lídra, zvláště když není v nominaci kapitán Laco Takács, který nehraje stabilně v Mladé Boleslavi. Jedním ze zástupců kapitána byl Michal Sáček ze Sparty,“ uvažuje Lavička o této možnosti.

V roli ofenzivního křídla dostane šanci místo Černého pravděpodobně Tomáš Ladra, hráč Mladé Boleslavi, který hostuje v druholigových Pardubicích. „Ladra má stejné předpoklady jako Černý, což je pro něj velká šance,“ řekl Lavička, který změnil rovněž defenzivu, které nevyšel poslední zápas v Chorvatsku, kde Lvíčata prohrála vysoko 5:1. Nominační pozvánku nedostali Aleš Matějů, Jakub Pokorný a Milan Piško. Naopak do týmu zařadil dva nováčky, zlínského Ondřeje Baču a Michala Surzyna z Pardubic.

Po nevydařeném začátku evropské kvalifikace má česká jednadvacítka před sebou dva kvalifikační zápasy, které musí za každou cenu úspěšně zvládnout.  „Nemá cenu se nějak schovávat. Začátek kvalifikace se nám nevydařil, čekali jsme bodový zisk. Před námi jsou dva velice důležité zápasy, ve kterých nám půjde o naději na postup. Takže musíme získat šest bodů,“ prohlásil trenér Lavička, který doplní ještě nominaci o stopera a ofenzivní křídlo.

Nominace „21“ na San Marino a Moldavsko:

Brankáři:

Jindřich Staněk (Dynamo Č. Budějovice), Jan Stejskal (Převýšov), Vojtěch Vorel (Sparta Praha).

Obránci:

Ondřej Bačo (Fastav Zlín), Karel Knejzlík (Hradec Králové), Alex Král (Teplice), Michal Řezáč (Dynamo Č. Budějovice), Michal Surzyn (Pardubice).

Záložníci:

Miloš Kratochvíl (Zbr.Brno), Jiří Kulhánek (Sl. Liberec), David Machalík (Slovácko), Lukáš Provod (B.Sokolov), Michal Sáček (Sparta Praha), Daniel Trubač (Teplice), Tomáš Wiesner (Vlašim).

Útočníci:

Tomáš Ladra (Pardubice), Ondřej Mihálík (Jablonec), Tomáš Zajíc (Slovácko).

Čtsa, kc. Foto. Audio.

Napsat komentář