Týmové mistrovství ČR v jachtingu!

V Praze se od 27. do 29. října konalo mistrovství ČR v team racingu. V pátek po dopoledním dešti vysvitlo slunce a začalo foukat. Dvanáct týmů, složených z nejlepších jachtařů celé republiky a Slovenska, začalo závodit. K favoritů patřily zejména týmy POBŘEŽÍ LIHOVINY a obhájce titulu #PRSAKOULE, který propaguje neziskovou organizaci Loono mladé medičky Kateřiny Vackové. Ta prodělala rakovinu a rozhodla se šířit osvětu o její prevenci. Zaměřuje se zejména na rakovinu varlat a prsou a ukazuje lidem, jak se sami případně s partnerem mohou vyšetřit. Proto vznikla kampaň #prsakoule.

Foukalo i v sobotu, a tak se za první dva dny závodu stihla odjezdit celá základní část závodu, tedy všech plánovaných 66 rozjížděk. Kvůli vichřici Herwart, která v neděli zasáhla celou republiku, na vyřazovací souboje už nedošlo. Tým #PRSAKOULE, byl po základní části až na čtvrtém místě, a tak se snažil, aby se přeci jen závodilo. Když ale Petr Fiala s Ondřejem Bobkem vypluli, aby předvedli, že se i v silném větru na Vltavě závodit dá, v jednom z poryvů se převrátili, a to i se zrefovanou hlavní plachtou. Oba se totiž převrátili už i v pátek, a právě tyto chyby je odsunuly z medailových pozic.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

V základní části zvítězil tým POBŘEŽÍ LIHOVINY ve složení Radek Smetana, Tomáš Vaidiš, Jan Škoda, Eva Matoušková, Michaela Mertlová a Denisa Grecmanová, a tak mu patří i titul mistrů ČR. Gratulujeme!

Výsledky:

MČR Team Racing (12 týmů)

  1. POBŘEŽÍ LIHOVINY Radek Smetana (Lokomotiva Plzeň), Tomáš Vaidiš, Jan Škoda, Eva Matoušková, Michaela Mertlová, Denisa Grecmanová CZE
  2. MIKEŠOVO HVĚZDIČKY Nikola Guryča (YC CERE Praha), Petr Drahorád, Jakub Solík, Markéta Bauerová, Petra Šmídová, Antonín Kašpar CZE
  3. NA KRIVÁŇ Maroš Baran, Adam Ferianec, Miroslav Baran, Linda Maňková, Adam Bilka, Tomáš Chrapciak SVK

Fotografie zde: https://www.facebook.com/pg/sailingcz/photos ã Eva Skořepová

Více o neziskové organizaci na: www.loono.cz

Vysledky_final

Eva Skořepová, PR manažerka Českého svazu jachtingu

 

 

Napsat komentář