Kadeřábek má natržený postranní vaz v koleni, chybět může až šest týdnů

Český fotbalový reprezentant Pavel Kadeřábek nedohrál víkendový zápas bundesligy proti Mönchengladbachu – chvíli po přestávce musel střídat kvůli zranění. Jeho tým bez něj neudržel vedení 1:0 a prohrál 1:3. Následné vyšetření ukázalo natržený postranní vaz v levém koleni. „Doba léčení bude minimálně tři týdny. Doktoři říkali, že se však může protáhnout až na šest týdnů.“

Jak ke zranění došlo? Stalo se to v prvním poločase zápasu. Srazil jsem se s Vestegardem a noha se mi v souboji lehce otočila. Zkoušel jsem to ještě rozběhat na začátku druhého poločasu, ale opravdu nešlo hrát dál. Musel jsem vystřídat.

Co vás čeká teď? Následující program je jasný: na tréninku se mi vždycky věnuje jeden fyzioterapeut a společně opravdu intenzivně rehabilitujeme a vše prokládáme dalšími věcmi, které jsou nezbytné k rychlejšímu návratu na hřiště.

Zranění se vám po většinu kariéry vyhýbala. Jste vnímán jako železný muž, je to o to nepříjemnější? Je pravda, že zranění se mi v minulosti vyhýbala. Tohle je bohužel typ zranění, které člověk neovlivní preventivním cvičením a dobrou regenerací. Každé zranění je nepříjemné, protože vypadnete z rytmu. Nedá se nic dělat, jsem rád, že zranění není vážnější a udělám vše proto, abych byl zase co nejdřív na hřišti.

Mrzí vás zranění i směrem k blížícímu se srazu národního týmu a dvojzápasu v Kataru? Samozřejmě nevím, jestli bych na ty dva přátelské zápasy byl v nominaci, ale pokud ano, tak mě to mrzí moc. Možnost reprezentovat je pro mě vždycky velká čest, navíc se člověk potká s kamarády, které přes rok nemá moc možnost vidět.

Pavel Pillár, Head of communication,

SPORT INVEST Marketing

Professional Sports Management

Foto: www.sport-invest.cz

 

 

Napsat komentář