Slávistické hody na Slovácku!

Po domácí prohře s Libercem si fotbalisté Slavie ve 12. kole HET ligy poměrně lehce  poradili v Uherském Hradišti letos se značně tápajícím Slováckem. Vítězství Pražanů mohlo být ještě výraznější než 3:0, ale to by po změně stran nesměli zahazovat vyložené gólové šance.

Domácí fotbalisté na tom v produktivitě  byli neporovnatelně hůř. Sice pohledně kombinovali a často v poli soupeře přehrávali, ale před Laštůvkou byli hodně neškodní, pokud stříleli tak většinou do prostřed branky, kde byl vždy připraven slávistický brankář Laštůvka zasáhnout. Není náhodou, že hráči Slovácka jsou na tom s proměňováním gólů v lize po Brnu druzí nejhorší. Devět branek ze 12 zápasů, to je jejich vysvědčení.

Slávisté za druhým vítězstvím venku úspěšně vykročili v prvním poločase. Po snadné  dorážce Součka, kterou se ujali vedení, jim k tomu hodně napomohlo  nepochopitelné hraní rukou domácího Reinberka.  Místo hlavou zasáhl míč rukou  k údivu čtyř jeho spoluhráčů, kteří blokovali  nabíhajícího Škodu. To běžela 31. minuta a z nařízené penalty Milan Škoda vstřelil druhý gól.

Hned po přestávce v úvodu, po centru Bořila zvýšil van Buren na 3:0, bylo to završení slávistických hodů na Slovácku. Gólů v síti domácích mohlo být víc, že se tak nastalo, zasloužil se o to brankář Daněk, který mimo jiné zlikvidoval sóla Sýkory a van Burena. Následně dobrá dvacetiminutovka Slovácka byla bez kýženého efektu, když čtyři střely skončily v rukou bezchybného gólmana Laštůvky. Konec zápasu již měla Slavia pod kontrolou.

„Jsem především rád, že jsme na Slovácku vyhráli a získali po kolapsu na domácím hřišti s Libercem tři body,“ oddechl si po vítězství trenér Jaroslav Šilhavý.

„Potřebovali jsme utkání zvládnout. Vždy se tu hrálo dost špatně, mají výborné publikum. Možná, že  tentokrát odradilo diváky od návštěvy zápasu ošklivé počasí a silný vítr, aby přišli ve větším počtu a povzbudili domácí hráče,“ dodal trenér.

1.FC Slovácko – SK Slavia Praha 0:3 (0:2)

Branky: 13. Souček, 31. M. Škoda z pokutového kopu, 45. Van Buren. Rozhodčí: Julinek –Kříž, Kubr. ŽK: Simko – Sobol, Hromada.  Diváci: 4 365.

Slovácko: Daněk – Jaroška, Hofman, Simko, Reinberk – Daníček – Navrátil (81.Sadílek),  Machalík (70. Hellebrand), Rezek (53. Petr) – Zajíc. Trenér: Kudrna.

Slavia: Laštůvka – Bořil, Frydrych, Jugas, Sobol – Souček, Hromada – Van Buren ( 84.Necid), Hušbauer ( 46. Sýkora), Dannny (67. Zmrhal) – M. Škoda. Trenér: Šilhavý.

Čtsa, ph., kc, foto: zdroj www.slavia.cz

 

Napsat komentář