Po prohře v Litvínově končí ve Spartě trenér Kalous!

Po osmi letech se na střídačku Pražanů vrací František Výborný – Kometa prohrála po nájezdech se Zlínem –  V Plzni  vítězí domácí fotbalovým skóre 1:0 a zůstávají v čele soutěže – Pardubickým objevem je devatenáctiletý brankář  Klouček.

Událostí 17. kola Tipsport extraligy bylo hned po prohraném utkání v Litvínově  3:4 odvolání  trenéra Sparty Jiřího Kalouse. Nahradí ho František Výborný, trenér, který se na střídačku Pražanů vrací po osmi letech. Už třikrát dovedl Spartu k mistrovskému titulu.

V Litvínově ještě minutu před koncem třetí třetiny  byl nerozhodný stav 3:3, ale v čase 59:03 šťastná střela Viktora Hübla rozhodla o prohře Sparty.

Až na poměrně hladké vítězství Pardubic nad Mladou Boleslaví 3:0, byly  těsné výsledky, o vítězi rozhodoval rozdíl jediného gólu, ve třech případech až po nájezdech.

Po Liberci, který  ve čtvrtek po nájezdu Krenželoka si připsal za vítězství dva body, se rovněž v pátek po nájezdech v Brně radoval Zlín a v Jihlavě domácí Dukle pomohl k vítězství nad Chomutovem Fořt.

Chomutov hrál dobře jen první dvě třetiny. Po Růžičkově  brance v 21. minutě vedl už 3:0, ale pak už stříleli branky jen jihlavští hokejisté.

V severomoravském derby si Třinec zabezpečil vítězství v Ostravě nad Vítkovicemi, už v první třetině dvěma góly. Domácí  sice v 27. minutě snížili v oslabení Szturcem, ale pak už se skóre do konce utkání neměnilo.

Napínavý průběh měl zápas Plzně s Hradcem. Na obou stranách se hrálo bezchybně v obraně, o fotbalovém vítězství domácích Indiánů rozhodl ve 34. minutě Kracík.

Ještě   se  zmíníme o pardubickém objevu, devatenácti letem brankáři  Milanu Kloučkovi. Už  ve dvou zápasech nedostal gól a výrazně pomáhá týmu k lepšímu postavení v extraligové tabulce. Tentokrát přispěl k vítězství nad málo oblíbeným soupeřem. V předchozích pěti vzájemných zápasech totiž vítězila  Mladá Boleslav. Že by v městě perníku rostl nový Dominik Hašek?

Výsledky 17. kola Tipsport extraligy:

HC Dynamo Pardubice – BK Mladá Boleslav 3:0 (0:0, 2:0, 1:0)

Branky – nahrávky: 29. Perret (Tomášek), 38. J. Sýkora (Marosz, Cardwell), 52. Beran (Starý, Poulíček). Rozhodčí: Hejduk, Mrkva – Flegl, Polonyi. Vyloučení: 4:4. Využití: 1:0. Diváci: 6 394. Nejlepší hráči: Milan Klouček – Brandon Maxwell.

Pardubice: Klouček – Cardwell, Wishart, Ščotka, Čáslava, Holland, Trončinský – J. Sýkora, Marosz, Rolinek – Perret, Tomášek, Treille – Beran, Poulíček, Starý – Vondráček, Bojko, Dušek. Trenéři: Holaň, Janecký a Marek.

Mladá Boleslav: Maxwell – Říha, Knot, Eminger, Kotvan, Hanzlík, Němeček, Hrdinka – Lenc, Kousal, Klepiš – Urban, Orsava, Pacovský – Pabiška, Holík, Žejdl – Knotek, Procházka, Musil. Trenéři: Augusta, Ujčík a Žabka.

HC Škoda Plzeň – Mountfield Hradec Králové 1:0 (0:0, 1:0, 0:0)

Branky – nahrávky: 34. Kracík. Rozhodčí: Pražák, Souček – Brejcha, Jelínek. Vyloučení: 3:2. Diváci: 7 010. Nejlepší hráči: Peter Čerešňák – Dominik Graňák.

Plzeň: Svoboda – J. Kindl, Jones, Kvasnička, Čerešňák, Moravčík, Kaňák – Schleiss, Mertl, Gulaš – Kubalík, Stach, Indrák – Straka, Kracík, Chalupa – Kodýtek, Preisinger, Hollweg. Trenéři: Martin Straka, Vlasák, Čihák a Jiří Hanzlík.

Hradec Králové: Rybár – Gregorc, Cibulskis, Graňák, Rosandić, Vydarený, Pláněk – Vopelka, Dragoun, Köhler – Látal, Kukumberg, Jaroslav Bednář – Červený, Koukal, Cingel – R. Pavlík, Berger, Jarůšek. Trenéři: Sýkora, Hynek a T. Martinec.

HC Verva Litvínov – HC Sparta Praha 4:3 (1:1, 2:2, 1:0)

Branky – nahrávky: 6. Jánský (Lukeš), 29. Ihnačák, 33. Kubát (Sörvik, Hübl), 60. Hübl – 10. Saponari (Smejkal), 31. Klimek (Reichenberg), 37. Forman (Pech, Švrček). Rozhodčí: Hodek, Kika – Pešek, Špůr. Vyloučení: 2:3. Využití: 1:0. Diváci: 5 748. Nejlepší hráči: Peter Jánský – Lukáš Klimek.

Litvínov: Petrásek – Baránek, Dietz, Gula, Kubát, Pilař, Sörvik – Černý, Gerhát, Hanzl – Hübl, Ihnačák, Jánský – Jurčík, Lukeš, Matoušek – Šimeček, Trávníček, Vandas. Trenéři: Rulík a Stránský.

Sparta Praha: Honzík – Pavelka, Dvořák, Mikuš, Kalina, Nedomlel, Švrček – Kumstát, Pech, Forman – Uher, Vrána, Kudrna – Říčka, Klimek, Reichenberg – Smejkal, Černoch, Saponari. Trenéři: Kalous a Nedvěd.

HC Vítkovice Ridera – HC Oceláři Třinec 1:2 (0:2, 1:0, 0:0)

Branky – nahrávky: 27. Szturc (Výtisk, Klok) – 9. Cienciala (Irgl), 18. Rákos (Svačina, Roth). Rozhodčí: Hribík, Pešina – Lhotský, Svoboda. Vyloučení: 5:7. Diváci: 10 004. Nejlepší hráči: Rostislav Olesz – Jan Strmeň.

Vítkovice: Bartošák (58. Dolejš) – Hrbas, Baranka, Sloboda, Klok, Trška, Výtisk – Tybor, Roman, Květoň – Zdráhal, Lev, Olesz – Stránský, Kolouch, Szturc – Tomi, Hudeček, Kurovský. Trenéři: Petr a Trnka.

Třinec: Strmeň – Krajíček, Doudera, Roth, Musil, Jank, Linhart, Adámek – Martin Růžička, Marcinko, Dravecký – Svačina, Rákos, Adamský – Chmielewski, M. Kovařčík, Hrňa – Irgl, Cienciala, Kofroň. Trenéři: Varaďa a Zadina.

HC Dukla Jihlava – Piráti Chomutov 4:3 po sam. nájezdech (0:2, 1:1, 2:0 – 0:0)

Branky – nahrávky: 25. Rys (Čachotský), 48. Čachotský (Zeman), 60. Kubalík (Šidlík, Čachotský), rozhodující nájezd Zeman – 9. Tomica, 17. Vondrka (Sklenář, Slovák), 21. Růžička (Tomica). Rozhodčí: Hradil, Pavlovič – Frodl, Komárek. Vyloučení: 3:4. Diváci: 4 421. Nejlepší hráči: Tomáš Čachotský – Marek Tomica.

Jihlava: Škarek – Suchánek, de la Rose, Zdráhal, Bryhnisveen, Ulrych, Šidlík, Váňa – Jiránek, Skořepa, Kubalík – Rys, Seman, Čachotský – Anděl, Hlinka, Žálčík – Zeman, Hubáček, Diviš. Trenéři: Vlk a Zeman.

Chomutov: Laco – Mrázek, Flemming, Grman, Valach, Dlapa, Slovák – Tomica, Růžička ml., Lauko – Poletín, Huml, Tomeček – Sklenář, Skokan, Vondrka – Koblasa, Chlouba, Havel. Trenéři: Růžička st., Martínek a Šťastný.

HC Kometa Brno – Aukro Berani Zlín 2:3 po sam. nájezdech (1:1, 1:1, 0:0 – 0:0)

Branky – nahrávky: 20. Zaťovič (Erat, Gulaši), 40. Svoboda (M. Erat, Krejčík) – 16. Fořt (Matějíček, Valenta), 32. Honejsek (Roberts Bukarts, Freibergs), rozhod. nájezd Fořt. Rozhodčí: Kubičík, Šír – Zavřel, Kajínek. Vyloučení: 4:5. Využití: 1:1. Diváci: 7 700 (vyprodáno). Nejlepší hráči: Martin Erat – Libor Kašík.

Brno: Vejmelka – Barinka, Štencel, Gulaši, Krejčík, Malec, Bartejs – Zaťovič, Nečas, Erat – Svoboda, Čermák, Vincour – Mallet, Hruška, H. Zohorna – Dočekal, V. Němec, Haščák. Trenéři: Zábranský, Pokorný, Haken a Horáček.

Zlín: Kašík – Freibergs, Ferenc, Matějíček, Valenta, Žižka, Petran, Gazda – Rihards Bukarts, Šťastný, Roberts Bukarts – Kubiš, Honejsek, Ondráček – Fořt, Sedláček, Okál – Klhůfek, Fryšara, Popelka. Trenéři: Svoboda a Hamrlík.

Neděle 29. října – 18. kolo:

15:00 HC Dynamo Pardubice – HC Vítkovice Ridera, 15:00 HC Oceláři Třinec – Mountfield Hradec Králové, 17:00 HC Olomouc – HC Verva Litvínov, 17:30 BK Mladá Boleslav – Bílí Tygři Liberec, 17:50 Piráti Chomutov – HC Kometa Brno (ČT sport)

Úterý 31. října – dohrávka 18. kola:

17:30 Aukro Berani Zlín – HC Dukla Jihlava

Pátek 3. listopadu – 19. kolo:

17:20 HC Verva Litvínov – Aukro Berani Zlín (ČT sport), 17:30 HC Dukla Jihlava – HC Dynamo Pardubice, 17:30 HC Vítkovice Ridera – Piráti Chomutov, 18:00 HC Olomouc – Mountfield Hradec Králové, 18:00 Bílí Tygři Liberec – HC Oceláři Třinec, 18:00 HC Kometa Brno – HC Sparta Praha.