Bilance Boleslavi s Jihlavou je příznivá!

Utkání 12. kola české HET ligy ročníku 2017/18 FK Mladá Boleslav – FC Vysočina Jihlava se hraje v neděli 29. října 2017 od 15:00 hodin na mladoboleslavském Městském stadionu. Celková bilance vzájemných prvoligových zápasů s Jihlavou je pro Boleslav příznivá.

Z dosavadních dvanácti střetnutí Boleslav s Jihlavou vyhrála šestkrát, remizovala dvakrát a prohrála čtyřikrát při výrazně aktivním skóre 24:12. Z šesti utkání na domácím trávníku Boleslav pět vyhrála a jednou prohrála, a to před pěti lety (přesně v neděli 2. září 2012).

Nejčastějším výsledkem střetnutí boleslavských a jihlavských fotbalistů je 3:1, skončila tak tři prvoligová utkání, všechna na boleslavském trávníku, ovšem dvakrát v boleslavský a jednou v jihlavský prospěch.

Jedinou domácí prohru Boleslavi s Jihlavou ze září před pěti lety pamatují z dnešních členů boleslavského kádru jen obránce Jan Kysela, útočník Lukáš Magera a z jihlavského kádru brankář Jan Hanuš a hráči Lukáš Kryštůfek, Petr Tlustý, Josef Urblík a Lukáš Vaculík (v letech 2005-07 působil v FK Mladá Boleslav).

V boleslavském dresu nastřílel Jihlavě nejvíce gólů Jasmin Ščuk, který se v období 2013-16 trefil pětkrát, ale nyní hraje v Turecku druhou ligu za Erzurumspor, kam jej poslala pražská Slavia na hostování. Teoreticky aktuálně největším nebezpečím pro jihlavského gólmana je Lukáš Magera se třemi góly nastřílenými výhradně v zápasech hraných na boleslavském trávníku, když ten poslední si připsal předloni při rekordní boleslavské výhře 6:1.

V dosud sehraných jedenácti podzimních ligových mistrácích Boleslav nastřílela čtrnáct gólů, o které se podělilo osm střelců: 5 – Golgol Mebrahtu, 2 – Matěj Chaluš, Tomáš Přikryl, 1 – Jan Chramosta, Nikolaj Komlichenko, Lukáš Magera, Marek Matějovský, Ruslan Mingazov.

FK Mladá Boleslav je ve čtvrtfinále českého poháru MOL Cup 2017-18, jehož oficiálním termínem konání je středa 28. února 2018. Cestou do čtvrtfinále boleslavští fotbalisté nejprve na konci letošního září vyřadili druholigovou Příbram 3:0 a na konci října třetiligové Domažlice 4:2.

Trenér Dušan Uhrin před Jihlavou:

„Především zodpovědný a bojovný výkon nás přivede ke třem bodům, které potřebujeme k vylepšení bilance nepovedeného podzimu a k pokračování vzestupu ligovou tabulkou,“ řekl mladoboleslavský generální sportovní manažer a trenér prvoligového mužstva Dušan Uhrin.

Absence pro utkání s Jihlavou:

Obránce Jan Kysela v rekonvalescenci po operaci kotníku

Stoper Da Silva zranění kolena

Záložník Adam Jánoš bolesti zad

Útočník Nikolaj Komlichenko v disciplinárním trestu na osm soutěžních utkání

Jiří Koros, manažer komunikace FKMB,
 

Napsat komentář