Pardubice polekalo vedení, Most táhl za výhrou skvělý gólman Šlégr

Pardubice – Prvním mužstvem, které v novém ročníku Superligy malého fotbalu připravilo Pardubice na jejich hřišti o veškeré body, se stal Most. Severočeši v utkání pátého kola celostátní soutěže zvítězili na východě Čech 5:4.

Přitom úvod utkání vyšel lépe domácímu celku, když v sedmnácté minutě vedl již o dva góly po trefě Zdeňka Duška a individuálním prosazení Jiřího Berana. „Již druhý venkovní zápas jsme otočili z nepříznivého vývoje. To svědčí o kvalitě a síle kluků, kteří ani za takového stavu nepanikaří a jdou si za svým. Přesto budu rád, abychom z toho nedělali tradici, protože pro trenéra to není zrovna nejzdravější zážitek,“ pousmál se mostecký trenér Vojtěch Benda.

Jeho svěřenci brzy srovnali, hned ve čtrnácté minutě snižoval David Haviar, který potrestal zmatky v domácí obraně, a tentýž hráč střelou z dálky ve 22. minutě vyrovnal. „Asi jsme byli moc namlsaní, jak jsme začali dobře, možná jsme si mysleli, že to půjde samo. Zbytečně jsme se asi tlačili dopředu a kluci na nás byli připravení. Pak přišly nějaké individuální chyby a Most se dostal do hry, naopak my jsme se tam těžko dostávali, zbytečně jsme se polekali,“ mrzelo pardubického útočníka Jiřího Berana.

Do poločasové přestávky šli navíc domácí dokonce za nepříznivého stavu, protože mostecký gólman Václav Šlégr vyslal od půlicí čáry nádhernou dalekonosnou střelou a vymetl roh domácí branky. „Projevila se nervozita. Jak jsme vedli, měli jsme v klidu počkat, hrát naši hru zezadu, jenže jsme začali presovat a asi jsme neměli. Hosté využili naše chyby, rázem se dostali na koně a potom si to pohlídali, už hráli na brejky,“ posteskl si Beran.

Původně měl za mostecký výběr chytat čerstvý mistr světa z tuniského Nabeulu Ondřej Bíro, nakonec jej zastoupil evropský šampion do 21 let Šlégr. A rozhodně nešlo o oslabení. „Myslel jsem si, že to pro Most bude malinké oslabení, ale nebylo. Osobně Šlégra neznám, hrál však velmi dobře nohama a vylámali jsme si na něm zuby. Navíc dal gól, kdy se pěkně trefil skoro od půlky do šibenice. Ani nevím, jak k tomu došlo, asi jsme moc otevřeli prostor, nevěděl co s balonem a trefil to nádherně,“ uvedl pardubický hráč.

Ve 46. minutě sice domácí vyrovnali, když se podruhé v utkání prosadil jejich kapitán Zdeněk Dušek, jenže závěr duelu patřil mostecké dvojici Martin Boček, Vladimír Pátek. Mostecký kapitán v rozmezí dvou minut dvakrát přesně asistoval a Pátek pokaždé jeho nabídku gólově využil. „V Pardubicích jsme se prezentovali velmi zodpovědným běhavým výkonem, což je právě jeden ze základních atributů pardubické hry a jsem moc rád, že jsme je dokázali předčít právě v tom, čím nás dřív trápily,“ liboval si Benda.

Domácí v závěrečné desetiminutovce vyměnili gólmana a přistoupili ke hře s vysunutým Davidem Šimonem, které z brány režíroval závěrečný pardubický tlak, ale vytěžili z něj pouze druhý zásah Berana v utkání. „Samozřejmě domácí prohra mrzí, zvlášť když jsme byli na koni a rozehraní, mysleli jsme navíc. Most zahrál dobře, trošku mě překvapil, že zápas nezabalil, i když prohrával 0:2, a tlačil dál. Bohužel to hostům nakonec vyšlo, takže musíme zabrat v Příbrami,“ burcoval Beran.

Most poskočil na druhou pozici a na třetí odsunul Pardubice. V neděli od dvou hodin odpoledne přivítá vedoucí Prahu. „Klukům musím pogratulovat k výkonu na hřišti Pardubic, protože budou letos evidentně jeden z týmů usilujících o nejvyšší posty. V neděli přivítáme Prahu a těžko nabídnout mosteckým divákům ze Superligy něco lepšího než domácí souboj prvního s druhým, takže je na utkání srdečně zvu,“ vyzval příznivce Benda.

Pardubice – Most 4:5 (2:3)

Branky: 5. a 46. Dušek, 15. a 57. Beran – 14. a 18. Haviar, 26. V. Šlégr, 49. a 51. Pátek. Rozhodčí: Šťástka – Kubečka. ŽK: Matyáš, Pátek (oba Most).

Pardubice: Vlastimil Mičjan (David Šimon) – Michal Knotek, Jiří Beran, Zdeněk Dušek, Ladislav Mužík, Jan Rosůlek, Jindřich Václavek, Dominik Šibal, Marek Řehák, Miroslav Semerád, Václav Sklenář.

Most: Václav Šlégr – Martin Boček, Antonín Fišer, David Matyáš, Vít Popelka, Dominik Nobst, David Haviar, Jakub Černý, Jan Pyskatý, Vladimír Pátek, Patrik Šlégr.

Jaroslav Kára, tiskový mluvčí,

Napsat komentář