Debakl Plzně v Olomouci, dostala bůra!

Brno po dvou gólech Mladé Boleslavi ve třetí třetině opět do čela – Litvínov počtvrté za sebou bojoval v nájezdech, potřetí vítězně – Zlín proti Liberci dokončil velký zvrat v prodloužení – Chomutovu skončila neúspěšná série.

Senzací 16. kola Tipsport extraligy je vysoká prohra 0:5 Plzně v Olomouci. Domácí hokejisté vyslyšeli přání diváků a dali búra. Byla to odplata, i když menší, za prohru z Plzně 0:10.

V poslední době k nejnapínavějším zápasům soutěže patří ty, ve kterých hraje Litvínov. Už počtvrté za sebou dovedli Severočeši  utkání do nájezdů a potřetí byli úspěšní. V neděli ukončili velmi úspěšnou sérii Hradeckých.

Velký zvrat byl ve Zlíně. Liberec tam do 58. minuty vedl  2:0 a pak ve dvou minutách inkasoval. Na 2:2 v power play srovnal skóre Freibergs a v nájezdu k vítězství domácích přispěl Honejsek.

Také v Mladé Boleslavi  byl závěr napínavý. Kometa vyhrála 2:0 góly v posledních deseti minutách, druhý krátce před koncem při power play domácích vstřelil Dočekal. Ziskem tří bodů se Kometa vrátila do čela tabulky.

Kometu stíhá stále dobře hrající Třinec. Po vítězství 3:0 nad Jihlavou mají Oceláři 33 bodů a jsou druzí jen horším brankovým rozdílem.

Mizérii ukončil Chomutov těsným vítězstvím nad Pardubicemi 3:2. Vítězný gól vstřelil nejlepší střelec Pirátů Vondrka v 59. minutě.

V úterý  24. 10. se uskuteční  předehrávky Sparta – Plzeň, Třinec – Vítkovice a ve čtvrtek Liberec – Olomouc.

Výsledky 16. kola Tipsport extraligy:

Aukro Berani Zlín – Bílí Tygři Liberec 3:2 po prodl. (0:0, 0:2, 2:0 – 1:0)

Branky – nahrávky: 58. Roberts Bukarts (Šťastný), 60. Freibergs (Ferenc, Šťastný), 64. Honejsek (Freibergs) – 21. L. Krenželok (Bulíř), 22. Redenbach (Šmíd). Rozhodčí: Mrkva, Novák – Tošenovjan, Hlavatý. Vyloučení: 4:6. Diváci: 3 443. Nejlepší hráči: Jakub Ferenc – Roman Will.

Zlín: Kašík – Freibergs, Ferenc, Valenta, Matějíček, Žižka, Petran, Gazda – Fořt, P. Sedláček, Okál – Rob. Bukarts, Honejsek, Šťastný – Kubiš, Fryšara, J. Ondráček – Rih. Bukarts, Popelka, Klhůfek. Trenéři: Svoboda a Hamrlík. Liberec: Will – Havlín, Ševc, Jánošík, Šmíd, Kolmann, Derner – Bulíř, P. Jelínek, L. Krenželok – Bakoš, Redenbach, Bartovič – Lakatoš, Jašek, Ordoš – J. Stránský, D. Špaček, J. Vlach. Trenéři: Pešán a Mlejnek.

HC Oceláři Třinec – HC Dukla Jihlava 3:0 (1:0, 1:0, 1:0)

Branky – nahrávky: 13. Marcinko (D. Musil, Dravecký), 23. Martin Růžička (Chmielewski, Marcinko), 53. Cienciala (M. Doudera, Krajíček). Rozhodčí:  Hribik, Pražák – Gebauer a Lederer. Vyloučení: 3:0. Diváci: 3 725. Nejlepší hráči: Šimon Hrubec – Lukáš Žálčík.

Třinec: Hrubec – M. Doudera, Krajíček, D. Musil, Roth, Linhart, Jank – Dravecký, Marcinko, Martin Růžička – Adamský, Polanský, Svačina – Hrňa, Rákos, Irgl – Cienciala, M. Kovařčík, Kvasnica – Chmielewski. Trenéři: Varaďa a Zadina.

Jihlava: Volden – Suchánek, de la Rose, J. Zdráhal, Bryhnisveen, Ulrych, Šidlík, Váňa – Jiránek, Skořepa, T. Kubalík – Rys, F. Seman, Čachotský – Anděl, M. Hlinka, Žálčík – Diviš, R. Hubáček, Macík. Trenéři: Vlk a Zeman.

Piráti Chomutov – HC Dynamo Pardubice 3:2 (0:0, 2:1, 1:1)

Branky – nahrávky: 25. Vondrka (Slovák), 37. Valach (Slovák, Koblasa), 59. Vondrka (Skokan) – 30. Beran (Starý, Cardwell), 49. Rolinek (Čáslava, Cardwell). Rozhodčí: Šír, Svoboda – Ondráček, Klouček. Vyloučení: 5:3. Využití: 1:0. Diváci: 3 903. Nejlepší hráči: Michal Vondrka – Jacob Cardwell.

Chomutov: Š. Lukeš – Mrázek, Flemming, Grman, Valach, Dlapa, Slovák, L. Chalupa – Tomica, Huml, V. Tomeček – Sklenář, V. Růžička, Vondrka – Poletín, Skokan, Lauko – Koblasa, Chlouba, J. Havel. Trenéři: Růžička, Martínek a Šťastný.

Pardubice: Kacetl – Cardwell, Wishart, Mojžíš, Čáslava, Holland, Trončinský – Tomášek, Marosz, Treille – Quenneville, Bojko, Perret – Vondráček, Dušek, Rolinek – Beran, Poulíček, Starý. Trenéři: Holaň, Janecký a Marek.

HC Olomouc – HC Škoda Plzeň 5:0 (2:0, 1:0, 2:0)

Branky – nahrávky: 13. Škůrek (Vyrůbalík, Eberle), 19. J. Káňa (Holec), 28. Skladaný (Burian), 56. Ostřížek (Strapáč), 59. Škůrek (J. Knotek, Laš). Rozhodčí: Hejduk, Petružálek – Barvíř, Blümel. Vyloučení: 4:5.Využití: 2:0. Diváci: 4 507. Nejlepší hráči: Branislav Konrád – Dominik Kubalík.

Olomouc: Konrád – Škůrek, Vyrůbalík, Houdek, Ondrušek, J. Galvas, L. Galvas – Eberle, J. Knotek, Laš – Skladaný, Sundher, Burian – Ostřížek, Mráz, Strapáč – J. Káňa, Herman, Holec. Trenéři: Venera, Moták a Tomajko.

Plzeň: M. Svoboda – Jones, Moravčík, D. Sklenička, Kindl, Čerešňák, Kvasnička – Gulaš, Mertl, D. Kubalík – Indrák, Preisinger, Stach – Straka, Kracík, Schleiss – Hollweg, Kodýtek, Vracovský. Trenéři: Straka, Vlasák, Hanzlík a Čihák.

Mountfield Hradec Králové – HC Verva Litvínov 4:5 po sam. nájezdech (1:0, 2:3, 1:1 – 0:0)

Branky – nahrávky: 2. Jarůšek (Látal, Cibulskis), 24. Dragoun, 30. Vopelka (Pláněk, Dragoun), 50. Koukal (Červený, Rosandič) – 30. Trávníček (K. Pilař, L. Doudera), 37. Jánský (Lukeš, Sörvik), 38. Gerhát (Vandas, Trávníček), 46. Jánský (Gula, V. Hübl), rozhodující nájezd Ihnačák. Rozhodčí: Bulanov (Rusko), Hradil – Lhotský, Svoboda. Vyloučení: 5:5, Köhler (HK) 10 minut. Využití: 0:1. Diváci: 5 501. Nejlepší hráči: Michal Dragoun – Peter Jánský.

Hradec Králové: Rybár – Cibulskis, Gregorc, Rosandić, Graňák, Pláněk, Vydarený – Köhler, Dragoun, Šimánek – Jaroslav Bednář, Kukumberg, Cingel – Vopelka, Koukal, Červený – Jarůšek, Miškář, Látal. Trenéři: Sýkora, Hynek a Martinec.

Litvínov: Petrásek – Sörvik, Kubát, Gula, Dietz, K. Pilař, Baránek, L. Doudera – Jánský, V. Hübl, F. Lukeš – M. Hanzl, Ihnačák, J. Černý – Vandas, Gerhát, Trávníček – Jurčík, J. Šimeček, Matoušek. Trenéři: Rulík, Stránský a Šlégr.

BK Mladá Boleslav – HC Kometa Brno 0:2 (0:0, 0:0, 0:2)

Branky – nahrávky: 51. H. Zohorna (Mallet), 60. Dočekal (Vincour, Vejmelka). Rozhodčí: Hodek, Pavlovič – Brejcha, Jelínek.Vyloučení: 1:3. V oslabení: 0:1. Diváci: 3 876. Nejlepší hráči: Brandon Maxwell – Karel Vejmelka.

Mladá Boleslav: Maxwell – Kotvan, J. Říha, Hanzlík, Knot, Němeček, Stříteský, Eminger – Lenc, P. Holík, Klepiš – Orsava, Žejdl, Pacovský – Martin Procházka, P. Musil, Urban – P. Kousal, T. Knotek, Pabiška. Trenéři: Augusta, Ujčík a Žabka.

Brno: Vejmelka – Barinka, Štencel, Gulaši, J. Krejčík, Malec, Bartejs – Zaťovič, Nahodil, M. Erat – T. Svoboda, L. Čermák, Vincour – Mallet, Hruška, H. Zohorna – Dočekal, V. Němec, Haščák. Trenéři: Zábranský, Horáček, Pokorný a Haken.

Úterý 24. října – předehrávka 18. kola:

18:20 HC Sparta Praha – HC Škoda Plzeň (ČT sport)

Čtvrtek 26. října – předehrávka 17. kola:

18:00 Bílí Tygři Liberec – HC Olomouc

Pátek 27. října – 17. kolo:

17:20 HC Dynamo Pardubice – BK Mladá Boleslav (ČT sport), 17:30 HC Škoda Plzeň – Mountfield Hradec Králové, 17:30 HC Verva Litvínov – HC Sparta Praha, 17:30 HC Dukla Jihlava – Piráti Chomutov, 17:30 HC Vítkovice Ridera – HC Oceláři Třinec, 18:00 HC Kometa Brno – Aukro Berani Zlín.