Předsednictvo ČAS rozhodlo o anulaci některých výsledků z HESU mítinku v Kutné Hoře

Na základě doporučení komise rozhodčích Českého atletického svazu dnes Předsednictvo Českého atletického svazu rozhodlo o anulování výsledků ze závodů na HESU mítinku Zuzany Hejnové, který se konal 13. září 2017 v Kutné Hoře, a to ve smíšeném závodě mužů a žen na 100 a 110 metrů překážek a 200 metrů překážek žen.

„Na základě podkladů, které jsme k danému závodu získali, se jedná o pochybné měření (questionable timing) a doporučili jsme Předsednictvu ČAS  výsledky smíšeného závodu mužů a žen na 100 a 110 metrů překážek a závodu na 200 metrů překážek žen anulovat,“ říká předsedkyně komise rozhodčích Českého atletického svazu Adriana Dvořáková. „Jako podklad jsme využili rozbor videozáznamu metodika Českého atletického svazu Jan Fehera, vyjádření odborníka na měření závodů Petra Blažeje a informaci od hlavního rozhodčího závodů Zdeňka Simona,“ doplňuje Dvořáková.

„Na základě provedené analýzy videozáznamu z mítinku považuji naměřené výkony za chybně změřené,“ uvedl metodik ČAS Jan Feher a vysvětluje: „Do videozáznamu jsem doplnil časovou osu. Videozáznam byl natáčen 30 snímky za vteřinu. Z tohoto důvodu je časová osa odstupňována po 0,03 sec. Maximální možná nepřesnost vycházející z tohoto faktu je tedy +-0,06 sec.  I s maximální možnou nepřesností je výkon Petra Svobody pochybný a i výkon Zuzany Hejnové neodpovídá oficiálně naměřenému času,“ doplňuje Feher.

Hlavní rozhodčí Zdeněk Simon informoval komisi rozhodčích, že nebyl proveden „nulový test“ startovní pistole, což je v rozporu s pravidlem atletiky č. 165.19.

Petr Jelínek, Oddělení komunikace ČAS,

 

 

Napsat komentář