Maratóncům kola vládl Daníček ze Slovácka, sprinterům liberecký Coufal

Ačkoli fotbalisté Slovácka nezvládli derby s Brnem a poslednímu týmu tabulky podlehli 1:2, aspoň s něčím mohl být trenér Michal Kordula spokojený. Jeho svěřenec Vlastimil Daníček znovu potvrdil pověst ligového terminátora a při utkání urazil 12 353 metrů, což byl nejběhavější výkon kola. Mezi sprintery zase dominoval liberecký zadák Václav Coufal.

Šestadvacetiletý Daníček patří mezi největší vytrvalce celé ligy a v popředí běžeckých statistik se umísťuje pravidelně, což jen podtrhl výkonem v 10. kole. Proti Brnu totiž naběhal parádních 12 353 metrů. Tím zastínil všechny ostatní včetně druhého Martina Haška z Bohemians či třetího Jana Moravce z Karviné. Na čtvrtou příčku se prodral známý dříč Slavie Tomáš Souček. „Na hřišti ani nevnímám, že bych toho tolik naběhal. Ale říká se, že každý trénink, který není vidět, je potom ten nejdůležitější. S klukama si proto občas přidáváme. Jdeme běhat schody nebo se zavřít do posilovny. Jsem zkrátka ten typ, který dělá věci navíc,“ přiznal nedávno Daníček, který svou fyzickou kondicí už upoutal zájem několika větších klubů.

Často je totiž nahoře i mezi sprintery, byť tentokrát skončil až za první dvacítkou. Zato se dařilo rychlíkům z Liberce, kteří v této zajímavé statistice obsadili první tři pozice ze čtyř. A to ještě devátá příčka patří jejich spoluhráči – hbitému Milanu Kerbrovi, který si coby krajní bek připsal v zápase dva góly a asistenci. První místo mezi sprintery bral Vladimír Coufal, třetí a čtvrtou příčku pro sebe uzmuli jeho parťáci – Petr Ševčík s Matějem Hybšem. Rozbít tuto libereckou hegemonii dokázal už jen jablonecký Lukáš Masopust, páté místo připadlo sparťanu Václavu Kadlecovi. Nejvíc sprinterských náběhů pak opět zaznamenal Coufal (26). A tak není divu, že právě Liberec byl v uplynulém kole týmem s nejvíce sprinty ze všech, když až za ním skončila Slavia, Jablonec či Karviná. A jaké mužstvo bylo to nejběhavější? Tradičně Bohemians, kteří pod dohledem náročného kouče Martina Haška urazili 119 070 metrů. Líní na krok rozhodně nebyla ani druhá Slavia nebo třetí Karviná.

Daniel Hajný, ředitel komunikace PR.

 

Napsat komentář