Výsledky jednání vedení FAČR s reprezentačním trenérem Karlem Jarolímem

Vedení Fotbalové asociace se na základě Hodnotící zprávy z kvalifikace MS 2018 sešlo, tak jak avizovalo po VV 10.10.2017, s reprezentačním trenérem A týmu Karlem Jarolímem, a to s těmito výsledky:

  1. Smlouva s trenérem Jarolímem bude ze strany FAČR dodržena v plném rozsahu, tzn. do konce kvalifikačního cyklu ME 2020.
  2. Vedení FAČR přijalo ujištění Karla Jarolíma o maximální nezávislosti reprezentační nominace na vůli agentů.
  3. Sportovní cíle trenéra Jarolíma u reprezentačního A týmu přesně stanoví až nové vedení FAČR, tj. vedení, které vzejde z mimořádné Valné hromady, která se koná a 12. 12. 2017 v Nymburku. K dalšímu setkání na toto téma dojde po losování základních skupin Ligy národů (24. 1. 2018).

Obě strany se dohodly na znění tohoto prohlášení a nastavení vzájemné komunikace pro budoucí období. K zmíněným výsledkům společného jednání se už také nebudou dále mediálně vyjadřovat.

Vyjádření II. místopředsedy FAČR Romana Berbra:

„Bylo potřeba si některé věci s trenérem Jarolímem jasně vyříkat, což se myslím povedlo. Karel pochopil, že nám jde o stejnou věc, a že sportovní cíle pro jakéhokoliv trenéra musí být jasně předem definovány. V tuto chvíli, těsně před fotbalovými volbami, je samozřejmě smysluplné, aby o přesné definici těchto cílů rozhodlo až nové vedení FAČR.“

Vyjádření reprezentačního trenéra Karla Jarolíma:

„Osobní schůzka byla po událostech posledních dnů nutností a já jsem rád, že k ní došlo velmi rychle. Schůzka to byla intenzivní a je dobře, že obě strany mluvily otevřeně. Vyjasnili jsme si vzájemná stanoviska i budoucí komunikaci. Všichni chceme úspěch pro český fotbal a já věřím, že současný reprezentační tým na něj může dosáhnout.“

Michal Jurma, Ředitel oddělení komunikace a IT

Fotbalová asociace České republiky

Napsat komentář