Kometa v neděli zhasla v Litvínově!

Litvínov po devíti prohrách zvítězil po nájezdech –  O dva body Plzně ve Zlíně se zasloužil Mertl – Východočeské derby ovládl Hradec.

Senzací  13. kola Tipsport extraligy bylo vítězství posledního Litvínova nad vedoucí brněnskou Kometou 5:4. Rozhodnutí padlo po nájezdech, úspěšným střelcem byl Válek.

Také Plzeň se radovala  ve Zlíně z vítězství až po nájezdech. Zápas měl zajímavý průběh. Domácí ve třetí třetině zlikvidovali dvoubrankový náskok soupeře, vyrovnali v 60. minutě při power play a šťastným střelcem tohoto gólu byl Šťastný. Poslední slovo však  měli Plzeňští, rozhodl Mertlův nájezd.

Východočeské derby, které má vždy bouřlivou atmosféru, bylo tentokrát snad záležitostí domácích hradeckých hokejistů. Vítězství 6:0 hovoří za vše. Pardubičtí po předchozích dobrých výkonech selhali v koncovce.

Těsná vítězství, rozdílem gólu, vybojovaly týmy Sparty, Liberce a Třince. Sparta v 02 aréně vyhrála potřetí za sebou, vítězství v 53. minutě jí zajistil Šmejkal.

Chomutov se marně v power play snažil o vyrovnání. O tři body libereckého týmu se zasloužil dvě minuty před koncem třetí třetiny Bulíř, který překonal výborného  Dolejše v brance Vítkovic. Mladá Boleslav s Třincem prohrávala po dvou třetinách 0:3, v poslední dvacetiminutovce  snížila na rozdíl jediného gólu, ale vyrovnat se jí nepodařilo.

Vzestup formy potvrdila i v nedělním zápase Olomouc, která především ve druhé třetině přehrávala Jihlavu, vítězství 3:0 pečetil v poslední třetině Knotek. Dukla prohrou klesla na předposlední místo.

HC Sparta Praha – Piráti Chomutov 3:2 (1:1, 1:1, 1:0)

Branky – nahrávky: 6. Uher (Vrána), 32. Reichenberg (Kudrna), 53. Smejkal (Vrána, Říčka) – 5. Vondrka (Mrázek), 24. Vondrka (Huml, Tomica). Rozhodčí: Hradil, Kika – Brejcha, Jelínek. Vyloučení: 3:3. Diváci: 6 582. Nejlepší hráči: Petr Vrána – Michal Vondrka.

Sparta Praha: Honzík – Pavelka, Dvořák, Kalina, Mikuš, Zámorský, Piskáček – Smejkal, Pech, Saponari – Forman, Hlinka, Klimek – Uher, Vrána, Říčka – Kudrna, Reichenberg, Kumstát. Trenéři: Kalous a J. Nedvěd.

Chomutov: J. Laco – Flemming, Mrázek, Valach, Rašner, Slovák, Dlapa, Grman – Vondrka, Huml, Tomica – V. Tomeček, Růžička ml., Sklenář – Skokan, Chlouba, Poletín – Koblasa, Lauko, Chrpa. Trenéři: Růžička st., Martínek a J. Šťastný.

„Myslím, že si diváci přišli na své, šance byly na obou stranách. Nakonec se štěstí přiklonilo k nám. Jsme rádi, že jsme udělali doma sérii, která nám přinese v dalších zápasech klid. Byl to dobře zlepšený výkon, hlavně v defenzivě, takže jsme zaslouženě vyhráli. Výborný výkon podal brankář David Honzík. Hráčům děkuji za zodpovědný výkon,“ řekl Jaroslav Nedvěd trenér Sparty.

„Viděli jsme od začátku výborné utkání. Bylo hodně vidět, že obě mužstva chtějí vyhrát. Chtěli jsme Spartu dostat pod tlak, vytvořit si šance, hrát zodpovědně v obraně a pokusit se o brejkové situace. Bohužel je velká škoda, že jsme nedali třetí branku, věřím, že bychom odvezli bod. Nemáme hráčům co vytknout, podali výborný výkon,“ Jan Šťastný asistent Chomutova.

Bílí Tygři Liberec – HC Vítkovice Ridera 2:1 (1:0, 0:1, 1:0)

Branky – nahrávky: 17. Bakoš (Ševc, L. Krenželok), 58. Bulíř (Ševc) – 41. Lev (O. Roman). Rozhodčí: Bulanov (Rusko), Sýkora – Frodl, Komárek. Vyloučení: 6:8. Využití: 2:1. Diváci: 4 987. Nejlepší hráči: Martin Bakoš – Daniel Dolejš.

Liberec: Will – Havlín, Ševc, Jánošík, Šmíd, Kolmann, Derner, Pyrochta – Bulíř, P. Jelínek, Krenželok – Bakoš, Redenbach, Jašek – J. Stránský, Lakatoš, Ordoš – Jeník, Špaček, J. Vlach. Trenéři: Pešán a Mlejnek.

Vítkovice: Dolejš – Hrbas, Baranka, Sloboda, Klok, Trška, Výtisk –  Tybor, Roman, D. Květoň – Dej, Lev, Olesz – P. Zdráhal, Kolouch, Kucsera – Szturc, Š. Stránský, Kurovský – Hudeček. Trenéři: Petr a Trnka.

HC Olomouc – HC Dukla Jihlava 3:0 (0:0, 2:0, 1:0)

Branky – nahrávky: 33. Burian (Vyrůbalík, Ondrušek), 37. Eberle (J. Knotek), 49. J. Knotek (Eberle, Vyrůbalík). Rozhodčí: Kubičík, Pešina – Flegl, Polonyi. Vyloučení: 6:6. Využití: 2:0. Diváci: 4 134. Nejlepší hráči: Jan Knotek – Jakub Škarek.

Olomouc: Konrád – Škůrek, Vyrůbalík, Houdek, Ondrušek, J. Galvas, L. Galvas, Staněk – Eberle, J. Knotek, Laš – Skladaný, Sundher, Burian – Ostřížek, B. Mráz, Strapáč – Holec, Herman, R. Vlach. Trenéři: Venera, Moták a Tomajko.

Jihlava: Škarek – de la Rose, Suchánek, Šidlík, J. Zdráhal, Bryhnisveen, Ulrych, Váňa – T. Kubalík, Skořepa, Jiránek – Čachotský, Seman, Rys – Žálčík, M. Hlinka, Anděl – Macík, Hubáček, Diviš. Trenéři: Vlk a Zeman.

Mountfield Hradec Králové – HC Dynamo Pardubice 6:0 (1:0, 3:0, 2:0)

Branky – nahrávky: 18. Gregorc (Koukal, Jaroslav Bednář), 22. Jaroslav Bednář (Cingel, F. Pavlík), 25. Köhler (Šimánek, F. Pavlík), 30. Jaroslav Bednář (Cingel), 46. Vopelka (Červený), 57. Jarůšek (Dragoun, Šimánek). Rozhodčí: Lacina, Šír – Lhotský, Svoboda. Vyloučení: 3:4. Využití: 1:0. Diváci: 6 890 (vypro.). Nejlepší hráči: Jaroslav Bednář – David Tomášek.

Hradec Králové: Rybár – Cibulskis, Gregorc, F. Pavlík, Graňák, Pláněk, Vydarený – Köhler, Dragoun, Šimánek – Bednář, Kukumberg, Cingel – Vopelka, Koukal, Červený – Jarůšek, Zigo, Látal. Trenéři: V. Sýkora, Hynek a T. Martinec.

Pardubice: Klouček – Trončinský, Wishart, Cardwell, Čáslava, Mojžíš, Ščotka – J. Sýkora, Marosz, Perret – Vondráček Tomášek, Treille – Quenneville, Bojko, Rolinek – Beran, Poulíček, Starý. Trenéři: Holaň, Marek a Janecký.

Aukro Berani Zlín – HC Škoda Plzeň 4:5 po sam. nájezd. (1:1, 1:3, 2:0 – 0:0)

Branky – nahrávky: 20. O. Veselý (Okál), 40. O. Veselý (Matějíček), 55. Fryšara (Kubiš), 60. Šťastný (Roberts Bukarts) – 11. Mertl (Gulaš), 28. Hollweg (Preisinger, Schleiss), 35. D. Kubalík (Preisinger), 36. Mertl (D. Sklenička), rozhod. nájezd Mertl. Rozhodčí: Hodek, Souček –Ondráček, Špůr. Vyloučení: 3:6. Využití: 1:0. Diváci: 3 843. Nejlepší hráči: Ondřej Veselý – Tomáš Mertl.

Zlín: Kašík – Matějíček, Řezníček, Ferenc, Freibergs, Petran, Valenta, Žižka – Ondráček, Sedláček, Kubiš – Šťastný, Honejsek, Roberts Bukarts – Okál, Popelka, Veselý – Rihards Bukarts, Fryšara, Gago. Trenéři: R. Svoboda a M. Hamrlík.

Plzeň: M. Svoboda – Jones, Moravčík, Kadlec, Sklenička, Čerešňák, Pulpán – Gulaš, Mertl, Schleiss – Kindl, Stach, D. Kubalík – Indrák, Kracík, P. Straka – Hoillweg, Preisinger, Kodýtek. Trenéři: Martin Straka, Vlasák, Čihák a Jiří Hanzlík.

BK Mladá Boleslav – HC Oceláři Třinec 2:3 (0:1, 0:2, 2:0)

Branky – nahrávky: 43. Klepiš (Valský), 50. Knot (Hanzlík) – 2. Adamský (Polanský, Jank), 33. Cienciala (Rákos), 36. Irgl (O. Kovařčík) Rozhodčí: Bejček, Hejduk – Hynek, Klouček. Vyloučení: 6:4. Diváci: 3 423. Nejlepší hráči: Ronald Knot – Martin Adamský. Mladá Boleslav: Maxwell (41. J. Růžička) – Knot, Hanzlík, Kotvan, Říha, Hrdinka, Němeček – P. Musil, Holík, Lenc – Pacovský, T. Knotek, Valský – Klepiš, Žejdl, Orsava – M. Procházka, Urban, Pabiška. Trenéři:  Augusta, Ujčík a Žabka.

Třinec: Hrubec – Krajíček, M. Doudera, Jank, Linhart, Adámek, D. Musil – Martin Růžička, Marcinko, Rákos – Svačina, Polanský, Adamský – Irgl, Cienciala, Hrňa – Chmielewski, M. Kovařčík, O. Kovařčík. Trenéři: Varaďa a Zadina.

HC Verva Litvínov – HC Kometa Brno 4:3 po sam. nájez.(1:0, 0:0, 2:3 – 0:0)

Branky – nahrávky: 11. F. Lukeš (Kubát, Sörvik), 48. Sörvik (F. Lukeš, M. Hanzl), 52. Nejezchleb (M. Hanzl, F. Lukeš), rozh. náj. Válek – 54. Bartejs (Haščák, Malec), 58. Vincour (J. Krejčík), 60. L. Čermák (Zaťovič, M. Erat). Rozhodčí: Hribík, Petružálek – Kajínek, Zavřel. Vyloučení: 6:8. Využití: 2:1. Diváci: 4 045. Nejlepší hráči: František Lukeš – Hynek Zohorna.

Litvínov: Petrásek – Sörvik, Kubát, Gula, L. Doudera, Baránek, Z. Sklenička, Dietz – Nejezchleb, M. Hanzl, Lukeš – Matoušek, Gerhát, J. Černý – Jurčík, Válek, Trávníček – Hořava, Jícha, J. Doležal. Trenéři:  Rulík a D. Stránský.

Brno: Čiliak – Štencel, Barinka, Krejčík, Gulaši, Bartejs, Malec, Mlčák – M. Erat, Hruška, Zaťovič – Vincour, Čermák, T. Svoboda – Haščák, V. Němec, Dočekal – Nahodil, H. Zohorna, Mallet. Trenéři: Zábranský, Pokorný, Haken a Horáček.

Úterý 17. října – 14. kolo:

17:00 HC Oceláři Třinec – HC Kometa Brno, 17:20 HC Olomouc – Piráti Chomutov (ČT sport), 17:30 BK Mladá Boleslav – HC Dukla Jihlava, 17:30 Aukro Berani Zlín – HC Vítkovice Ridera, 17:30 HC Verva Litvínov – HC Škoda Plzeň, 18:00 Mountfield Hradec Králové – Bílí Tygři Liberec.

Čtvrtek 19. října – předehrávka 15. kola:

17:30 HC Dukla Jihlava – HC Sparta Praha

Pátek 20. října – 15. kolo:

17:00 HC Oceláři Třinec – HC Škoda Plzeň, 17:20 HC Verva Litvínov – Bílí Tygři Liberec (ČT sport), 17:30 Piráti Chomutov – BK Mladá Boleslav, 18:00 HC Kometa Brno – Mountfield Hradec Králové, 18:00 HC Dynamo Pardubice – Aukro Berani Zlín.