Fantazie. Čeští reprezentanti si na mistrovství světa zahrají o zlato

Nabeul – Už jen poslední krok chybí české reprezentaci v malém fotbalu k vytouženému úspěchu. Na mistrovství světa v tuniském Nabeulu postoupila do boje o zlato, když v semifinále porazila Španělsko 3:1. Finále sehraje v neděli od čtvrt na devět večer proti Mexiku v přímém přenosu na webu České televize.

Český celek šel do vedení už v osmé minutě, když rohový kop Michala Saláka poslal před bránu Tomáš Režný a Stanislav Mařík míč doklepl do sítě. „To je fantazie, i když to asi takhle kluci nechtěli. Klobouček je naše známá rozehrávka na zadní tyč, ale centr byl příliš vysoký a Režný si balon musel zpracovat, jeho nástřel před branku skvěle trefil Maříka, jemuž stačilo usměrnit míč do sítě. Z první šance jsme dali gól, což je důležité,“ radoval se generální manažer české reprezentace Luděk Zelenka.

V šestnácté minutě se však krásnou individuální akcí prosadil nejlepší střelec šampionátu Fran Castano a čeští hráči se poprvé museli potýkat s tím, že některý z jejich soupeřů vyrovnal. „Španělé jsou menší kluci, mají nízko těžiště a jsou hlavně hodně rychlí, zatímco na našich už je vidět únava, trošku tahají nohy. Není tam život a lehkost v kontrastu s rychlým španělským fotbalem. Španělé jsou stejně jako Mexičané pořád rychlí a mají velkou výhodu,“ uznal Zelenka.

Jenže po přestávce český celek ukázal svou kvalitu. Ve 37. minutě vyšla blanenská spolupráce, když Jan Koudelka nejprve vrátil míč mosteckému Jakubu Polákovi, který našel boskovického útočníka Ondřeje Paděru, a ten propálil i ležícího obránce.

Za šest minut pak Mařík po skvělé akci připravil snadnou branku pro Tomáše Kounovského. „Mařík fantasticky vybojoval balon, nebál se napadat, pohrál si i se Sanchezem a tohle Kounovský nemohl netrefit,“ těšilo Zelenku.

Český celek se ve finále turnaje utká s Mexikem, které vyřadilo Senegal také po výhře 3:1. „Kluci proti Španělsku předvedli fantastický výkon, i když to bylo hrozně těžké. Je vidět, že nás to stálo hodně sil, ale porazili jsme silné Španělsko zaslouženě, měli jsme hodně šancí. Po vyrovnání dlouho trvalo, než jsme se oklepali a začali hrát svou hru, ale ve druhém poločase už jsme úřadovali a mohli vyhrát vyšším rozdílem. Klobouk dolů a smekám před naším týmem, teď nás čeká nejdůležitější krok, abychom hráče připravili fyzicky a psychicky. Rozdáme si to s Mexikem na férovku a nebudeme nic měnit ani ustupovat z naší hry,“ doplnil generální manažer.

Česká republika – Španělsko 3:1 (1:1)

Branky: 8. Mařík, 37. Paděra, 43. Kounovský – 16. Castano. Žlutá karta: 31. Polák (ČR)

Česká republika: Bellada (Bíro) – Režný, Uhlíř, Mařík, Salák, Kounovský – Hakl, Levčík, Paděra, Polák, Koudelka – Rosůlek, Novák, Kavka.

Španělsko: Sanchez Caborta – Zaragoza, Poncal, Codina, Velcon, Aragon – Garcia, Vidal, Castano, Fernandez.

Jaroslav Kára, komunikace PR, tiskový mluvčí,

Napsat komentář