Je to skvělá jízda hlavně díky naší partě, libuje si Mařík

Nabeul – Čtyři kroky pohodlně zvládli, před českými reprezentanty v malém fotbalu stojí na mistrovství světa v Tunisku poslední tři překážky, než vystoupají na vrchol. V pátek ve tři čtvrtě na jedenáct večer se ve čtvrtfinále turnaje v Nabeulu utkají s Maďarskem. „Chceme dojít co nejvýš to půjde,“ vyhlásil pražský útočník Stanislav Mařík.

Čeští reprezentanti na druhém mistrovství světa dosud vyhráli všechna čtyři utkání s impozantním skóre 25:2. „Zatím je to skvělá jízda, tým šlape, jak má. Užívám si to moc. Jsem rád, že tady můžu být,“ raduje se Mařík. „Myslím, že za výsledky stojí naše týmová hra a hlavně naše parta, kterou jsme dokázali vytvořit. Určitě taky těžíme ze zkušeností, které jsme nasbírali z minulých šampionátů,“ míní sedmadvacetiletý útočník.

Svěřenci Stanislava Bejdy suverénně prošli základní skupinou A, kde si poradili s Francií, Austrálií i Argentinou. „Skupina nakonec vypadala celkem snadno. Ale na druhou stranu všechny tři týmy, které z naší skupiny postoupily, jsou ve čtvrtfinále,“ upozorňuje Mařík na postup Francie a Austrálie.

V osmifinále si český celek poradil s Brazílií, kterou především po povedeném prvním poločase zdolal 3:1. „Rozhodlo naše nasazení a bojovnost. K tomu jsme přidali dobrý taktický výkon a dokázali proměnit standardní situace,“ pochvaluje si.

Ve čtvrtfinále se vicemistrům Evropy postaví bronzový celek z brněnského Eura Maďarsko, které v červnu za Lužánkami vyhrálo úvodní duel kontinentálního šampionátu nad domácími reprezentanty 1:0. „Určitě Maďarům máme co vracet. Myslím, že můžeme byt úspěšní, když budeme hodně v pohybu a budeme se dostávat co nejvíc do zakončení,“ nabízí recept Mařík.

Zažívá první mistrovství světa, před dvěma a půl lety v USA nehrál. A v tuniském Nabeulu se zabavil se zbytkem českého týmu také při volném dnu mezi zápasy v základní skupině. „Výlet pirátskou lodí byl skvělý. Všichni jsme si ho moc užili a trochu se odreagovali od fotbalu,“ dodává.

Jaroslav Kára, komunikace PR, malá kopaná,

Foto: Stehlík,

Napsat komentář