Sparta si proti Plzni věří!

Sparta v jarní části minulého ligového ročníku nejvyšší fotbalové soutěže porazila Plzeň 2:0. Sparťanský kapitán David Lafata bude určitě rád, kdyby sparťané na vítězství navázali a tím zastavili sérii vítězných zápasů západočeského celku.

„Napětí je opět stejné, jako před každým zápasem. Možná, že se to před zápasem zvýší, protože zájem fanoušků je daleko větší. Přesto se na zápas připravujeme stejně,“ uvedl David na setkání s novináři před zápasem.

„Při pohledu na ligovou tabulku nejdeme do zápasu jako favorité. Plzeň má fantastickou sérii zápasů bez ztráty bodu. Ale větší může být naše motivace jejich sérii zastavit. Zároveň chceme velkou bodovou ztrátu v tabulce snížit, především chceme před našimi fanoušky vyhrát,“ řekl sparťanský kapitán.

„Určitě bychom se nezlobili, pokud by se opakoval jarní zápas, který jsme výborně zvládli a vyhráli. Ale v naší situaci nemůžeme jít do zápasu s jiným cílem, než že chceme vyhrát,“ pokračoval Lafata.

„Naše postavení v tabulce není bohužel takové, jaké bychom si představovali, ale na prestiži to podle mě neubralo. Zápasy s Viktorkou mají za posledních sedm let svůj náboj, vytvořila se určitá rivalita, která nemá žádný historicky základ, jako derby se Slavií, to je v ligové soutěži největším našim zápasem,“ uvedl David.

V nedělním vzájemném zápase 10. kola HET ligy mohou sparťané snížit bodovou ztrátu, kterou po devíti ligových kolech vybojovali hráči plzeňské Viktorie.

„Plzeň si zaslouží vést ligu, zatím ještě neztratila ani bod. Ale věřím, že ji v neděli zastavíme,“ řekl trenér Sparty Andre Stramaccioni při setkání se sportovními novináři.

Se Spartou už začal trénovat turecký stoper Semih Kaya, jenže v neděli bude chybět, rovněž v obraně Costa, který se zranil v utkání na Dukle a není zatím k dispozici. Velký otazník visí nad startem Martina Frýdka.

„Co se týká Tomáše Rosického, ten po zápase na Dukle týden netrénoval a léčil si menší zranění. V pondělí začal opět trénovat s týmem. Určitě bude mezi hráči, s kterými budeme počítat do zápasu. Jenže neřeknu, zda bude v základu, nebo začne na lavičce,“ informoval Stramaccioni.

„První týden reprezentační přestávky jsme měli k dispozici jedenáct hráčů, kteří měli na programu speciální tréninky a hráli jsme modelový zápas. Teprve ve středu tento týden jsme měli zpět všechny hráče z reprezentací a zahájili jsme přípravu na nedělní zápas s Plzní,“ řekl trenér Sparty.

„Myslím, že jsme již našli rozestavení týmu, ale nebudu rozkrývat plány na základní sestavu, protože chci udržovat hráče, aby byli připravení a nažhavení do zápasu. Přesto mám představu, jakým herním způsobem chceme proti Plzni hrát,“ uvedl trenér.

„Plzeň vyměnila trenéra, ale je to člověk, který zná veškeré fotbalové zázemí a prostředí. Nemusel měnit tolik věcí, to vedení možná usnadnilo práci. Několik zápasů dokázali, ale vyhrát přestože se jim tolik nedařilo v průběhu, ale vstřelili gól v závěru zápasu, to dodává sílu celému týmu,“ řekl na adresu soupeře.

„Zápas s Plzní zakončí první třetina ligy, kterou měli plzeňští výbornou, naopak my jim chceme sérii výher ukončit. Jenže jsme dělali chyby a nemáme takové výsledky, jaké jsme chtěli. Ale koncentrujeme se především na nedělní zápas, který chceme každopádně vyhrát,“ řekl Stramaccioni.

„My nemáme dobrou bilanci po devíti zápasech. Takže musíme mluvit jen o devadesáti minutách zápasu, aby se tým co nejlépe koncentroval. Musíme znovu vybudovat vítěznou mentalitu a jít správným směrem. David Lafata mluvil o play-off, ale proti Plzni je to finále. Hrajeme před našimi fanoušky, máme v týmu hráče, kteří Viktorku porazili na jaře, jsem přesvědčený, že jsme schopný Plzeň porazit i tentokrát,“ spokojeně řekl sparťanský kouč.

„Izraelský reprezentant Tal Ben Chaim je stále za očekáváním. Zatím neukázal vše, co jsme od něj v lize očekávali. Jenže není jednoduché, když člověk opustí poprvé svou rodnou zemi a musí si zvykat na nové prostředí. Měl delší zdravotní problémy, teď se musí koncentrovat hlavně na fotbal, aby všem ukázal, jak je schopný, pokud bude hrát na dobré úrovni, tak bude v základní sestavě. Ve Spartě nedáváme přednost, jaké má hráč jméno na dresu, ale jaké výkony odvádí v průběhu zápasu na hřišti,“ dodal kouč, jenž svým svěřencům věří.  

Utkání 10. ligového kola HET ligy Sparta – Plzeň se hraje v neděli od 18:00. Přímý přenos vysílá O2 TV Sport.

Čtsa, kc, audio, foto,

 

 

 

 

Napsat komentář