Komuniké Disciplinární komise 12. 10. 2017

Disciplinární komise projednala tyto případy:

1.Disciplinární komise zastavila závodní činnost na 1 soutěžní utkání – 4. ŽK, hráčům:

Fortuna národní liga:

Nikolas Šumský (MFK Frýdek-Místek)

Erik Liener (FK Olympia)

2.Disciplinární komise potrestala hráče FC Viktoria Plzeň Michaela Krmenčíka za disciplinární přečin narušení řádného průběhu hry v utkání HET ligy s FC Fastav Zlín pokutou 40 tisíc korun.

3.Disciplinární komise potrestala hráče FK Mladá Boleslav Jana Chramostu za disciplinární přečin narušení řádného průběhu hry v utkání HET ligy s FC Viktoria Plzeň pokutou 40 tisíc korun.

Komentář Mgr. Richarda Bačka, předsedy Disciplinární komise: „V případě hráčů Chramosty a Krmenčíka se jednalo o pokus získat pro družstvo neoprávněnou výhodu, který byl dokonán možností zahrávat přímý volný kop z bezprostřední blízkosti pokutového území. Protože však vliv na průběh utkání mělo toto jednání minimální a vliv na výsledek utkání byl nulový, uložila DK LFA v tomto případě pouze pokutu, a to při spodní hranici aplikovatelnou pro první ligu“.

4.Disciplinární komise potrestala hráče FC Sellior Vlašim Pavla Vyhnala za disciplinární přečin narušení řádného průběhu hry v utkání Fortuna národní ligy s FK Ústí nad Labem zákazem startu v jednom soutěžním utkání nepodmíněně.

5.Komentář Mgr. Richarda Bačka, předsedy Disciplinární komise: „V případě hráče Vyhnala se však jednalo o získání neoprávněné výhody, které mělo podstatný vliv na průběh utkání a zásadní vliv na jeho výsledek, a tudíž disciplinární komise přistoupila k uložení daleko přísnějšího trestu“.

Příští zasedání DK LFA se uskuteční 19. 10. 2017 v Olomouci.

Daniel Hajný, ředitel komunikace PR LFA,

 

 

Napsat komentář