Dukla a Bohemians v poháru MOL Cupu končí, postupují Domažlice!

Do osmifinále domácího poháru MOL Cup postoupilo třináct prvoligových týmů, dva zástupci Fortuna národní ligy a Domažlice tým ČFL.

O překvapení se postarali hned v úvodních zápasech 3. kola domácího poháru fotbalisté Vlašimi hrající druhou nejvyšší soutěž, kteří si zajistili postup do osmifinále v pražském Ďolíčku proti domácí Bohemce po 120 minutách, kdy byli úspěšnější v pokutových kopech. Rovněž Domažlice zaskočily pražskou Duklu, kterou dvěma góly vyřadil Petr Mužík.

Teplice vedly na hřišti Táborska 4:1. Ale druholigový celek Severočechy pořádně potrápil, když se mu podařilo snížit na 3:4. Na vítězství se rovněž nadřeli hráči Liberce, kteří porazili Hodonín po prodloužení, ve kterém vstřelili domácímu soupeři čtyři góly.

Hradec Králové měl jednodušší průběh zápasu, když po dobrém výkonu nastřílel 1. HFK Olomouc osm branek. Hráči olomouckého týmu sice vyřadili ve druhém kole brněnskou Zbrojovku, ale další účast v letošním domácím pohárovém ročníku ukončili. Sigma Olomouc si bez problémů poradila s divizním týmem Živanicemi, které v domácím prostředí obdržely debakl osm gólů.

V poháru pokračuje také vítěz loňského ročníku Zlín, který vyhrál v Písku, rovněž pražská Sparta si odvezla jednobrankovou výhru ze Znojma, Slavia nastřílela Třinci v Edenu pět branek. Dobře si vedl i ligový lídr plzeňská Viktorie, která nedala šanci druholigové Opavě.

Losování osmifinále proběhne 11. října ve 12:00 hodin v přímém přenosu ČT sport.

Výsledky 3. kola MOL Cupu:

FC Písek – FC Fastav Zlín 0:2 (0:1)

Branky: 40. Diop, 58. Bartolomeu.

FK Ústí nad Labem – 1. FC Slovácko 0:2 (0:0)

Branky: 53. Daníček, 60. Petr.

FC Viktoria Plzeň – SFC Opava 4:1 (2:0)

Branky: 3. a 83. Řezníček, 16. Pilař, 81. Bakoš – 59. Smola.

SK Slavia Praha – FK Fotbal Třinec 5:1 (0:1)

Branky: 49. Altintop, 53. Frydrych, 60. Sýkora, 71. Necid, 90+1. Necid – 45+1. Hošek.

1.SC Znojmo FK – AC Sparta Praha 0:1 (0:1)

Branka: 26. Vatajelu.

FK Mladá Boleslav – 1. FK Příbram 3:0 (1:0)

Branky: 30. a 69. z pen. Magera, 67. Vukadinovič.

FK Jablonec – Viktoria Žižkov 2:1 (0:1)

Branky: 51. Masopust, 87. Tecl – 13. Podrazký z pen.

FK Hodonín – FC Slovan Liberec 0:4 po prodl. (0:0)

Branky: 105. a 116. Pulkrab, 113. Hybš, 120. Folprecht.

HFK Olomouc – FC Hradec Králové 1:8 (0:4)

Branky: 51. Tilkeridis – 6. Žondra, 25. Pázler, 31. Žondra, 42. Pázler, 58. Žondra, 70. Shejbal, 76. Šípek, 84. Černý.

Jiskra Domažlice – FK Dukla Praha 3:2 (0:1)

Branky: 55. a 67. Mužík, 51. Hrubý – 14. Ostojič, 64. Holenda.

TJ Sokol Živanice – SK Sigma Olomouc 0:8 (0:2)

Branky: 30. a 63. Moulis, 47. a 81. Hála, 28. Plšek, 59. Manzia, 67. Kalvach, 74. Obročník.

SK HS Kroměříž – MFK Karviná 0:4 (0:3)

Branky: 21. Lischka, 30. Štepanovský, 42. Lingr, 66. Puchel.

FC Vysočina Jihlava – FK Baník Sokolov 1:0 (0:0)

Branka: 59. Novotný.

Bohemians Praha 1905 – Vlašim 2:2 (1:1, 1:0), pen. 3:4,

Branky: 3. Luts, 104. Tetteh – 62. Vodháněl, 103. Hadaščok.

MAS Táborsko – FK Teplice 3:4 (1:2)

Branky: 62. a 65. Musiol, 13. Štohanzl – 33. Kučera, 45. Jeřábek, 49. Král, 52. Rezek.

TJ Valašské Meziříčí – FC Baník Ostrava 0:6 (0:4)

Branky: 25. Hrubý, 39. vlastní Gebert, 42. J. Šašinka, 45. De Azevedo, 67. Poznar z pen., 85. Baroš.

Čtsa, kc, zdroj: fačr,