Češi přivítají v posledním zápase San Marino

Čeští fotbaloví reprezentanti ukončí v neděli kvalifikaci MS 2018. V posledním utkání přivítají v plzeňské Dossan areně San Marino, které skončilo na posledním místě v základní skupině bez bodů. Pro český tým to znamená, že si může zvednout sebevědomí a zároveň přesvědčit fotbalové fanoušky, že hrají velice dobrý fotbal.

V případě, že Češi navážou na čtvrteční výhru 2:1 v Ázerbájdžánu, obsadí ve skupině třetí místo a pravděpodobně si zajistí účast v druhé lize nově vznikající Ligy národů.

Český tým potřebuje po světové kvalifikaci skončit do 24. místa v žebříčku UEFA, aby startoval ve druhé ze čtyř úrovní Ligy národů. Nový fotbalový projekt od příštího roku nahradí přípravná utkání a zároveň nabízí dodatečnou šanci postoupit na evropský šampionát. Současně se bude odvíjet nasazení pro klasickou kvalifikaci.

“Přestože je kvalifikace ztracená, je pořád o co hrát. Chceme se rozloučit s kvalifikací vítězstvím, nic jiného samozřejmě proti San Marinu nepřipadá v úvahu,“ řekl trenér Karel Jarolím, který má smlouvu s FAČR do léta příštího roku s následnou opcí, ale zatím není jasné, zda bude u týmu pokračovat.

Jednašedesátiletý kouč nechtěl na tiskové konferenci spekulovat, zda před úterním zasedáním výkonného výboru, který bude rozhodovat o jeho další budoucností u české reprezentace, Možná by mu pomohla čtvrteční výhra v Baku. „Takhle to nevnímám. Co bude, ukáže čas. Teď se tím rozhodně a vážně nezabývám,“ prohlásil Jarolím.

Za malý evropský stát obklopený Itálií hrají amatéři, kteří chodí do zaměstnání, ve 147 odehraných zápasech jen pětkrát neprohráli. Jedinou výhru si hráči San Marina připsali v roce 2004 doma nad Lichtenštejnskem. Osmý nejhorší celek světového žebříčku prohrál posledních dvacet zápasů a inkasovali 46 gólů a má nejhorší obranu kvalifikace.

Úvodní vzájemný zápas skupiny vyhráli Češi v březnu v Serravalle 6:0, díky pěti gólům v prvním poločase. V dosavadních dvou domácích zápasech se San Marinem zvítězila reprezentace vysoko 7:0, podobné vítězné skóre se očekává na plzeňském stadionu. Soupeř obdržel ve čtvrtek doma vysoký debakl s Nory 0:8.

Na západě Čech se české reprezentaci daří, kdy v Doosan areně dokázali vyhrát tři předchozí zápasy. Na utkání v Plzni se těší hlavně reprezentanti a hráči Viktorie, reprezentanti Michael Krmenčík s Janem Kopicem a Vladimír Darida, který začínal s fotbalovou kariérou, v současné době hraje v Hertě Berlín bundesligu.

Kapitán ČR Marek Suchý:

Kvalifikační utkání se hraje 8. 10. 2017 v Plzni ve 20:45 hod.

Čtsa, kc, foto,  

 

 

Napsat komentář