Reprezentace odletěla do Baku, Jankto zatím netrénuje

Čeští fotbalisté po obědě odletěli k předposlednímu zápasu kvalifikace mistrovství světa do Ázerbájdžánu. S reprezentací odcestoval do Baku i záložník Udine Jakub Jankto, kterého trápí doznívající nachlazení a s týmem ještě netrénoval.

„Jakub má nějakou virózu, takže s námi zatím netrénuje. Uvidíme, jak se to bude vyvíjet dál. Zbytek hráčů je v pořádku,“ komentoval aktuální zdravotní stav v týmu český trenér Karel Jarolím.

„Přijel jsem po zápase s Udine trochu nachlazený. Ale dneska ráno jsem se vzbudil a cítím se už dobře. Zítra už bych měl trénovat a věřím, že do obou zápasů budu připravený,“ dodal Jankto.

Český tým před čtvrtečním utkání v Ázerbájdžánu a nedělním závěrečným duelem kvalifikace doma se San Marinem už nemůže postoupit na světový šampionát do Ruska, přesto má stále o co hrát. Půjde mu o lepší nasazení do kvalifikace mistrovství Evropy 2020 a do Ligy národů. Tento nový projekt UEFA od příštího roku do velké míry nahradí stávající přípravné zápasy a nabízí dodatečnou šanci kvalifikovat se na Euro.

„Při každé příležitosti se snažíme hráčům připomínat, že i když je kvalifikace ztracená, je o co hrát. To dobře víme, i kdyby to byl přípravný zápas. Ale pořád je to kvalifikace a důležité body pro koeficient. Rádi bychom uspěli a oba zápasy zvládli,“ řekl Jarolím.

Čtsa, zdroj: www.fotbal.cz foto: www.sportovnizurnal.cz

 

Napsat komentář