Po velké převaze rozhodly dva Necidovy góly

Nedělní zápas v pražském Edenu byl jednostrannou záležitostí Slavie.  Brněnská Zbrojovka byla celý zápas v defenzívě a pohra 0:2  je pro ni velmi milosrdná.

Slávisté totiž  nastřelili jednou břevno  a jednou tyč, několik vyložených šancí  promarnili, od těžší prohry zachránil hosty náhradní brankář Halouska a také špatný verdikt  rozhodčích, kteří neuznali gól  pro domnělý ofsajd navrátilce Dannyho.

O dvoubrankové vítězství se zasloužil Necid, který  úspěšně zastoupil zraněného Milana Škodu. Oba góly vstřelil hlavou, první těsně před přestávkou po centru uzdraveného Hušbauera,  druhý po přesné přihrávce van Burena, který krátce předtím vystřídal Alintopa.

Brněnští dokazovali proč jsou nejhorším týmem Het ligy. Z obranné ulity se jen zřídka dostali do útoku. Pouze jednou, v 35. minutě, se trefili  do branky. Další čtyři střely šly pánubohu do oken.

Trenér Slavie J. Šilhavý po utkání řekl, že jeho tým splnil roli  favorita. “ Skóre však vzhledem k převaze mělo být vyšší. Proměňování šancí, to je pořád bolest.“

Asistent trenéra Brna R. Dostálek: „Taktický záměr byl dobře bránit a pokoušet se o brejky a získávat standartky.  Bránit a málo inkasovat se snad podařilo, ale   o brejcích se  nedá moc hovořit. Byla jasně zřetelná kvalita Slavie.“

SK Slavia Praha – FK Zbrojovka Brno 2:0 (1:0)

Branky: 44. a 75. Necid. Rozhodčí: Nenadál – Moláček, Myška.  ŽK: Hušbauer – Gáč. Diváci: 11 467.

Slavia: Laštůvka – Bořil, Jugas, Deli, Sobol, Ngadeu, Sýkora (61. Stoch), Hušbauer,  Altintop (71. van Buren), Danny (82. Souček), Necid. Trenér: Šilhavý.

Brno: Halouska –  Gomes, Jovanovič, Gáč, Vraštil, Sedlák, Polák, Fortes (82. Přichystal), Kratochvíl (66. Juhar), Lutonský, Michal Škoda ( 75. Kone). Trenér:  Dostálek.

ČTSA (Přemysl Hrubý), Kc, audio,

Foto: www.sportovnizurnal.cz

 

 

Napsat komentář