Plzeňská Viktorie porazila Bohemku a opět potvrdila neporazitelnost!

Fotbalisté Viktorie Plzně porazili v 9. kole HET ligy doma Bohemians 1905, zápas ve druhém poločase otočili a vyhráli 2:1. A devátou výhrou v řadě vyrovnali vstup Sparty do sezony z roku 2011.

Viktoria vede dál ligovou tabulku o sedm bodů před Olomoucí, která vyhrála v Jihlavě a osm před pražskou Slávií. V závěru prvního poločasu otevřel skóre utkání Dominik Mašek, ale v 53. minutě vyrovnal Michael Krmenčík, o výhře Viktorky rozhodl bývalý hráč „Klokanů“ Milan Havel.

Hned v úvodu zahrozila Bohemka střelou Haška, kterou brankář Kozáčika vychytal. V dalším průběhu se nemohli prosadit viktoriáni, přes důraznou defenzivu soupeře, která zblokovala střelu Řezníka a Koláře. Následná snaha Havla o vedení skončila nad brankou.

Domácí dál neustále obléhali šestnáctku Bohemians, ale ve finálním zakončení jim chyběla střelecká přesnost, někdy přesná přihrávka.

Ve 42. minutě se nečekaně ujali vedení Pražané, kdy na Vaníčkův centrovaný míč do šestnáctky, naskočil Mašek a přesnou hlavičkou překonal brankáře Kozáčika 0:1.

Do druhého poločasu provedl plzeňský trenér Pavel Vrba dvě změny, do zápasu poslal Zemana a Bakoše, který se dostal po dvou minutách do šance a mohl vyrovnat, jenže jeho tvrdou střelu zlikvidoval gólman Fryšták.

V 53. minutě se Západočeši již radovali, kdy Zeman z přímého kopu poslal míč do šestnáctky, gólman Fryšták na míč nedosáhl a Krmenčík hlavou vyrovnal 1:1. Nejlepší střelec ligové soutěže si tak připsal sedmou branku v sezoně.

Plzeňští pak dostali soupeře pod neustálý tlak. Do největší brankové šance se dostal po úniku z pravé strany Řezník, kterého ale zblízka výborně vychytal brankář Bohemians.

Od 70. minuty obrovský plzeňský tlak o výhru polevil a Klokani se začali opět dostávat do hry. Po několika šancích, unikl domácí obraně střídající Kabajev, ale vyběhnuvší brankář Kozáčík jeho střelu vytáhnul na roh.

V 83. minutě po neustálém obléhání soupeřovy branky, se viktoriáni konečně dočkali vítězného gólu, když si na Zemanův centr z pravé strany naskočil hlavou Havel a nedal gólmanu hostí žádnou šanci 2:1. Zároveň si proti mateřskému celku připsal premiérový gól v dresu Viktorie.

„Hráčům Bohemians se v prvním poločase povedla jediná dobrá akce, ze které vstřelili gól. My jsme se do jejich vápna nemohli dostat. Bylo to bez pohybu, bez důrazu. S příchodem Bakoše a Zemana se hra zrychlila, měli jsme víc hráčů ve vápně. Naše akce se zrychlily, tím narůstal náš tlak,“ řekl trenér Pavel Vrba.

„Utkání jsme zvládli až v závěru. Bylo to spíš odehráno srdcem a bojovností, než nějakou mimořádnou kvalitou. Celý zápas jsme ale útočili a soupeř měl štěstí, že jsme neproměnili naše další šance. Soupeř měl rovněž stoprocentní šanci za stavu 1:1,“ dodal.

Trenér Pavel Vrba, Martin Zeman, Milan Havel po utkání:

FC Viktoria Plzeň – Bohemians 1905 2:1 (0:1)

Branky: 53. Krmenčík, 83. Havel – 42. Mašek. Rozhodčí: Berka – Pospíšil, Flimmel. ŽK: Havel, Kopic – Nečas, Luts, Kabajev, Dostál. Diváci: 10 712.

Plzeň: Kozáčik – Řezník, Hejda, Hájek, Havel – Hořava (81. Ivanschitz), Hrošovský – Petržela (46. Zeman), Kolář (46. Bakoš), Kopic – Krmenčík. Trenér: Vrba.

Bohemians: Fryšták – Dostál, Hůlka, Šmíd, Kocič – Jindřišek, Hašek ml. – Vaníček, Mašek (53. Nečas), Luts (81. Reiter) – Tetteh (62. Kabajev). Trenér: Hašek st.