Kometa obhájce titulu, se probojovala do čela!

Sparta zvítězila v  Olomouci v prodloužení, stejně tak Plzeň nad Jihlavou – Kometa po roce zdolala Vítkovice – Severočeské derby pro Chomutov.

V devátém kole Tipsport extraligy brněnská Kometa po hladkém vítězství nad Vítkovicemi 5:1 sesadila z čela tabulky Plzeň, která vyhrála až v  prodloužení nad Jihlavou 2:1. Kometa v  neděli dala zapomenout na čtyři prohry s Vítkovicemi v minulé sezóně.

K velkým zvratům došlo v utkáních v Hradci a v Olomouci.  Mountfield od druhé třetiny prohrávala s Boleslaví 0:1 a dvěma góly mezi 53. – 57.  minutou rozhodl o těsném vítězství.   Sparta první dvě třetiny prohrála, vždy 0:1, ale v poslední třetině během dvou minut vyrovnala a v prodloužení Uher rozhodl o jejím vítězství.

Zlín, který na začátku soutěže nehrál dobře,  jde v  posledních zápasech   od vítězství k vítězství. Tentokrát zdolal nečekaně hladce  Třinec 4:0. Rozhodla poslední třetina, v  níž zlínští hokejisté vstřelili tři góly.

Tříbodový úspěch Liberce nad posledními Pardubicemi 4:1 se zrodil ve druhé třetině, kdy padly všechny branky. Také o vítězství Chomutova v severočeském derby 3:2 v Litvínově bylo jasno už po druhé třetině.

Výsledky 9. kola Tipsport extraligy:

HC Olomouc – HC Sparta Praha 2:3 po prod. (1:0, 1:0, 0:2 – 0:1)

Branky – nahrávky: 9. J. Knotek (Laš), 28. Laš (J. Knotek, Sundher) – 48. T. Pavelka (J. Hlinka, Pech), 49. Mikuš (Kumstát, Pech), 64. Uher (Černoch, T. Pavelka). Rozhodčí: Hejduk, Kubičík – Lederer, Hanzlík. Vyloučení: 4:4, Uher a Vrána (oba Sparta) 10 minut. Využití: 0:1. Diváci: 4 915. Nejlepší hráči: Jan Knotek – Lukáš Pech.

Olomouc: Konrád – Škůrek, Vyrůbalík, Houdek, Ondrušek, J. Galvas, L. Galvas – Sundher, J. Knotek, Laš – Eberle, R. Vlach, Burian – Skladaný, Herman, Holec – Ostřížek, Mráz, Strapáč. Trenéři: Venera a Tomajko.

Sparta Praha: Honzík – Tomáš Dvořák, T. Pavelka, Zámorský, Nedomlel, Kalina, Mikuš – Forman, Reichenberg, Říčka – Klimek, Vrána, J. Hlinka – Smejkal, Pech, Kumstát – Kudrna, Černoch, Uher – Rousek. Trenéři: Kalous a Nedvěd.

HC Kometa Brno – HC Vítkovice Ridera 5:1 (1:0, 2:1, 2:0)

Branky – nahrávky: 15. Zaťovič (M. Erat, J. Krejčík), 22. Vincour (Dočekal), 33. Zaťovič (T. Svoboda, J. Krejčík), 42. Mallet (Nahodil), 51. Hruška (Zaťovič, Barinka) – 26. P. Zdráhal (Lev). Rozhodčí: Hradil, Hribik – Barvíř, Blümel. Vyloučení: 4:3. Využití: 1:0. Diváci: 7 058. Nejlepší hráči: Martin Zaťovič – Patrik Zdráhal.

Brno: Vejmelka – O. Němec, Barinka, J. Krejčík, Gulaši, Štencel, Malec – M. Erat, J. Hruška, Zaťovič – Haščák, V. Němec, T. Svoboda – Vincour, L. Čermák, Dočekal – H. Zohorna, Nahodil, Mallet. Trenéři: Zábranský, Horáček, Pokorný a Haken.

Vítkovice: Bartošák – Hrbas, Baranka, Sloboda, Klok, Trška, Výtisk – Tybor, O. Roman, D. Květoň – Dej, Lev, Olesz – Szturc, Jáchym, Š. Stránský – P. Zdráhal, Kolouch, Kurovský. Trenéři: Petr, Trnka a Vůjtek.

Aukro Berani Zlín – HC Oceláři Třinec 4:0 (1:0, 0:0, 3:0)

Branky – nahrávky: 13. Roberts Bukarts (Ferenc, Šťastný), 42. Popelka (Okál, Ferenc), 51. Šťastný, 55. Illo. Rozhodčí: Mrkva, Souček – Frodl, Rampír. Vyloučení: 6:5. Diváci: 3 907. Nejlepší hráči: Libor Kašík – Jan Strmeň.

Zlín: Kašík – Matějíček, Řezníček, Ferenc, Freibergs, Padrnos, Valenta, O. Horák – J. Ondráček, P. Sedláček, Kubiš – Šťastný, Honejsek, Roberts Bukarts – Okál, Popelka, O. Veselý – Rihards Bukarts, Fryšara, Illo. Trenéři: Svoboda a Hamrlík.

Třinec: Strmeň – Adámek, Krajíček, Roth, Linhart, D. Musil, M. Doudera, Jank – Martin Růžička, Marcinko, Rákos – Irgl, Polanský, Adamský – Dravecký, Marosz, Svačina – Hrňa, Cienciala, Kofroň. Trenéři: Varaďa a Zadina.

Mountfield Hradec Králové – BK Mladá Boleslav 2:1 (0:0, 0:1, 2:0)

Branky – nahrávky: 53. Gregorc (Koukal), 57. Červený (Cibulskis) – 34. P. Musil (Stříteský, Žejdl). Rozhodčí: Bejček, Kika – Pešek, Zika. Vyloučení: 2:7, Holík (Ml. Bol.) 10. minut. Využití: 2:0. Diváci: 4 479. Nejlepší hráči: Rudolf Červený – Pavel Musil.

Hradec Králové: Rybár – Cibulskis, Gregorc, F. Pavlík, Graňák, Pláněk, Vydarený, Čáp – Vopelka, Koukal, Červený – Jaroslav Bednář, Kukumberg, Cingel – Köhler, Dragoun, Šimánek – Jarůšek, Zigo, J. Dvořák. Trenéři: Sýkora, Hynek a Martinec.

Mladá Boleslav: Maxwell – Eminger, Hanzlík, Němeček, J. Říha, Hrdinka, Stříteský, Knot – P. Musil, Holík, Lenc – Urban, T. Knotek, Valský – Klepiš, Žejdl, Orsava – Pacovský, Najman, Martin Procházka. Trenéři: Augusta, Ujčík a Žabka.

HC Škoda Plzeň – HC Dukla Jihlava 2:1 po prodl. (0:0, 1:1, 0:0 – 1:0)

Branky a nahrávky: 22. D. Kubalík (Indrák, Stach), 64. Moravčík (Stach, D. Kubalík) – 21. Čachotský (Rys, F. Seman). Rozhodčí: Šír, Lacina – Brejcha, Zavřel. Vyloučení: 5:7. Diváci: 6 721. Nejlepší hráči: Dominik Kubalík – Filip Seman.

Plzeň: M. Svoboda – Jones, Moravčík, P. Kadlec, D. Sklenička, Čerešňák, Pulpán – Gulaš, Mertl, Kindl – Indrák, Stach, D. Kubalík – Straka, Kracík, Schleiss – Vracovský, Preisinger, Hollweg. Trenéři: Straka, Vlasák, Hanzlík a Čihák.

Jihlava: Škarek – de la Rose, Suchánek, Šidlík, Půža, Bryhnisveen, Ulrych, Váňa – T. Kubalík, Skořepa, Jiránek – Čachotský, F. Seman, Rys – Žálčík, M. Hlinka, Anděl – Macík, R. Hubáček, Protasenja. Trenéři: Vlk a Zeman

HC Verva Litvínov – Piráti Chomutov 2:3 (1:2, 1:1, 0:0)

Branky – nahrávky: 19. J. Černý (M. Hanzl), 29. F. Lukeš (Nejezchleb, Jánský) – 8. Grman (Valach, Vondrka), 18. Poletín (Slovák, Mrázek), 28. Poletín (Lauko). Rozhodčí: Pešina, Sýkora – Ondráček, Špůr. Vyloučení: 8:10. Využití: 0:2. Diváci: 5 825. Nejlepší hráči: Jakub Černý – Michal Poletín.

Litvínov: Petrásek – Sörvik, Baránek, Gula, L. Doudera, K. Pilař, Dietz, Z. Sklenička – Jánský, Nejezchleb, F. Lukeš – Matoušek, M. Hanzl, J. Černý – Jurčík, Válek, Trávníček – M. Hořava, Nicholls, J. Doležal. Trenéři: Rulík, Stránský a Šlégr.

Chomutov: J. Laco – Flemming, Mrázek, Valach, Grman, Slovák, Rašner – Vondrka, Huml, Tomica – Skokan, V. Růžička, Sklenář – Koblasa, Lauko, Poletín – V. Tomeček, Chlouba. Trenéři: Růžička, Martínek a Šťastný.

Bílí Tygři Liberec – HC Dynamo Pardubice 4:1 (0:0, 4:1, 0:0)

Branky – nahrávky: 23. Jánošík (Lakatoš, Ševc), 31. P. Jelínek (Kolmann, Plutnar), 37. Jašek (Bakoš, Bulíř), 38. P. Jelínek – 40. Treille (Hunkes, P. Sýkora). Rozhodčí: Úlehla, Hodek – Lhotský, Svoboda. Vyloučení: 6:5. Využití: 2:1. Diváci: 5 679. Nejlepší hráči: Petr Jelínek – Tomáš Rolinek.

Liberec: Will – Jánošík, Ševc, Pyrochta, Derner, Plutnar, Kolmann – Lakatoš, P. Jelínek, Bartovič – Bakoš, Bulíř, L. Krenželok – J. Stránský, Jašek, Ordoš – Jeník, Vantuch, D. Špaček – J. Vlach. Trenéři: Pešán a Mlejnek.

Pardubice: Martin Růžička – Hunkes, Wishart, Cardwell, Čáslava, Mojžíš, Ščotka – Vondráček, Tomášek, Treille – J. Sýkora, Bojko, Rolinek – P. Sýkora, M. Kaut, Perret – Quenneville, Dušek, Poulíček. Trenéři: Holaň, Marek a Janecký.

18:30 HC Sparta Praha – HC Dynamo Pardubice

Pátek 6. října – 10. kolo: 17:00 HC Oceláři Třinec – HC Sparta Praha, 17:20 BK Mladá Boleslav – Aukro Berani Zlín (ČT sport), 17:30 Piráti Chomutov – Mountfield Hradec Králové, 17:30 HC Dukla Jihlava – HC Verva Litvínov, 17:30 HC Vítkovice Ridera – HC Škoda Plzeň, 18:00 HC Kometa Brno – Bílí Tygři Liberec, 18:00 HC Dynamo Pardubice – HC Olomouc.

Neděle 8. října – 11. kolo: 15:00 HC Oceláři Třinec – Piráti Chomutov, 16:00 Bílí Tygři Liberec – HC Dukla Jihlava, 17:00 Aukro Berani Zlín – HC Sparta Praha, 17:00 HC Olomouc – BK Mladá Boleslav, 17:00 Mountfield Hradec Králové – HC Vítkovice Ridera, 17:20 HC Škoda Plzeň – HC Kometa Brno (ČT sport), 17:30 HC Verva Litvínov – HC Dynamo Pardubice.