Hokejisté Sparty nastříleli Tygrům brankový debakl!

Po delší přestávce se hokejisté Sparty představili v pražské 02 aréně v 8. kole Tipsport extraligy a potěšili své příznivce. Od začátku zápasu měli otěže utkání pevně v rukou a přehrávali hosty ve všech směrech. Poměrně lehce  stříleli jeden gól za druhým.

Liberec v nové sezóně po odchodu některých opor, v čele se Šimkem, není už někdejším obávaným soupeřem s výkony , které od začátku soutěže předvádí těžko bude aspirovat na místa nahoře.

Diváci se za stavu 7:0 dokonce dožadovali deseti gólů, ale Sparta po vydatné ofenzívě v prvních dvou třetinách  zvolnila tempo a umožnila krátce před koncem Bílým Lvům dát čestný gól  v době, kdy hrála v oslabení.

 

Bouřlivě byl před začátkem zápasu uvítán kapitán, 41letý Jaroslav Hlinka, který v minulém kole dosáhl 700. kanadský bod  v dresu Sparty.

„Předchozí dva zápasy v Hradci Králové a v Brně jsme sehráli velmi dobře, takže jsme chtěli na to navázat. Na Kometě jsme sice prohráli, přesto jsme podali dobrý výkon. Trošku jsme změnili sestavu a začíná to opět fungovat. Jsem strašně rád za kluky, že po takové dvouměsíční předehře měli z hokeje radost. Všichni, včetně diváků, si zápas určitě užili. Do Olomouce pojedeme s tím, abychom na výborný výkon navázali a zvítězili,“ řekl po zápase Jaroslav Nedvěd asistent trenéra Sparty Praha.

„Výsledek je pro nás krutý. Po zbytečném faulu jsme inkasovali první branku. Sparta pak přidala další branky, tři góly v přesilovkách, byla maximálně efektivní a hrála s velkým herním přehledem. Přesto jsme nesložili zbraně a za nepříznivého, až trapného stavu jsme zlobili. Bohužel se nám zatím nedaří klíčovými hráči podpořit mladíky a zejména nezkušené hráče. Ofenzivní lídři totiž netáhnou tým tak, jak si představujeme. Navíc všechna utkání začínáme inkasovaným gólem, což nás hodně sráží,“ řekl zklamaně Filip Pešán trenér Liberce.

HC Sparta Praha – Bílí Tygři Liberec 7:1 ( 3:0, 3:0, 1:1 )

Branky – nahrávky: 13. Pech (Kudrna, Forman), 17. Smejkal ( Nedomlel, Pech ), 20. Reichenberg, 29. Říčka ( Reichenberg ), 31. Kudrna ( Pavelka), 34. Černoch (Uher, Dvořák), 43. Forman ( Pech, Kalina ) – 55. Ordoš ( Pyrochta, Jašek). Rozhodčí: Pešina, Hribík –  Frodl, Štůr.  Vyloučení 7:5. Využití 3:1. V oslabení 1:0. Diváci: 8 032. Nejlepší hráči: Pech – Ordoš.

Sparta: Aitokallio – Pavelka, Honzík, Nedomlel, Zámorský,  Kalina, Mikuš – Forman, Reichenberg, Říčka – Klimek, Vrána, Hlinka –  Smejkal Pech, Kumstát – Kudrna, Černoch, Uher. Trenéři: Kalous a Nedvěd.

Bílí Tygři: Will ( 31. Stezka ) –  Pyrochta, Ševc,  Plutnar, Jánošík,  Kolman, Derner, od 21. Havlín –  Bakoš, Bulíř, Jašek –  Lakatoš, Jelínek, Krenželok –  Stránský,  Vantuch, Ordoš –  Hrabík, Špaček, Dlouhý. Trenéři: Pešán a Mlejnek.

Čtsa, ph., foto: www.sportovnizurnal.cz

 

Napsat komentář