Pavel Vrba: Zápas s Hapoelem nabídne oboustranně ofenzivní pojetí

Viktorii Plzeň čeká první představení v rámci základní skupiny Evropské ligy na domácí půdě. Ve čtvrtek 28. září ji prověří izraelský Hapoel Beer-Sheva s Tomášem Pekhartem na hrotu útoku.

„Je to druhý zápas ve skupině. V prvním jsme v Rumunsku prohráli, a pokud bychom ani tento nezvládli, byla by to pro nás dost velká ztráta v bojích o postup,“ uvědomuje si před zápasem trenér Pavel Vrba, jenž bude moci v evropském zápase využít i služeb Michaela Krmenčíka. „Je to patrné, Michal je pro nás velice platný útočník, který dokáže střílet branky. Z tohoto pohledu je to opravdu důležitý hráč,“ přemýšlí Vrba.

„Beer-Sheva je ofenzivní mužstvo, má velice dobré hráče na stranách a silného hrotového útočníka. Všichni se snaží hodně kombinovat, což se fanouškům určitě líbí. Bude zajímavé, jak se s jejich hrou dokážeme vypořádat,“ má jasno trenér Viktorie, který se snažil čerpat poznatky ze zápasu Hapoelu s Luganem.

V sezóně 2012/2013 se Plzeň utkala s jiným izraelským týmem – Hapoelem Tel-Aviv. „Je hrozně těžké srovnávat. S Tel-Avivem jsme hráli v době po první Lize mistrů, kdy jsme měli stabilizovaný a úspěšný kádr. Beer-Sheva je mužstvo, které za poslední roky hraje evropské poháry a v Izraeli patří k úspěšným mužstvům. Myslím si, že zápas nabídne oboustranně ofenzivní pojetí,“ dodává Pavel Vrba.

Lukáš Hejda na předzápasové tiskové konferenci upozorňoval především na ofenzivní sílu soupeře.

„Víme, že je Hapoel silný v kombinaci. Na krajích má rychlé a nebezpečné hráče, v útoku je pak Tomáš Pekhart, na kterého si musíme dát pozor,“ podotýká. „Je to silový forvard, jako soupeř bude určitě pro nás obránce nepříjemný. Nesmíme mu dát žádný prostor,“ má Hejda jasno.

Viktorii bude kvůli zranění chybět David Limberský. „Samozřejmě ho budeme postrádat, ale vzadu jsme všichni sehraní minimálně z tréninků. Věřím, že to bude bez problémů,“ nedělá si z toho velkou hlavu stoper Plzně.

Poté, co v prvním zápase Viktoria padla v Bukurešti 0:3 a Beer-Sheva porazila Lugano 2:1, si viktoriáni důležitost utkání uvědomují velice dobře. „Cítíme, že půjde o hodně. Navíc budeme hrát před domácím publikem, které budeme chtít potěšit dobrou hrou a výhrou. Pro naše fanoušky se budeme snažit podat nejlepší výkon,“ uzavírá Lukáš Hejda.

Čtsa, zdroj: www.fcviktoria.cz

Napsat komentář