Praha na nic nečekala, doma přetlačila Příbram a vede tabulku

Praha – Příbram sice zaskočila Prahu úvodní brankou, ale po rychlém vyrovnání jeden z největších favoritů soutěže potvrdil předpoklady, převrátil vývoj duelu třetího kola Superligy malého fotbalu a na domácím trávníku zvítězil 7:4.

Příbram poslal do vedení v deváté minutě Martin Pazderník, už za minutu srovnal Pavel Šultes a skóre obrátil Daniel Reiter. Do přestávky ještě zvýšil Stanislav Mařík. „Díky tomu, že nás bylo víc, lidi přišli poctivě a měli jsme dost hráčů na střídání, jsme od začátku útočili a na nic jsme nečekali. Vytvořili jsme si šance, byla jen otázka času, kdy góly dáme. Příbram využila hned první možnost, kdy se dostala na naši půlku a vyřešila to gólem, ale jinak jsme celý zápas šli bez čekání za vítězstvím,“ prohlásil pražský útočník Tomáš Kounovský.

Další tři branky přidala Praha po půlce a vytvořila si rozhodující náskok. Prosadili se František Hakl, David Pozníček a právě Kounovský, který jaro vynechal kvůli operaci kolena, nechybí však už v nominaci české reprezentace na říjnové mistrovství světa v Tunisku. „Mám obrovskou radost, tolik jsem se těšil na návrat, fotbal mi chyběl. Hlava trošku myslí na koleno, což bude ještě chvíli trvat, ale jsem nadšený, že si s klukama můžu naplno zahrát,“ pravil šestatřicetiletý matador.

Příbram se sice třemi zásahy v řadě z kopaček Michala Valty, Pazderníka a Jakuba Tošovského vrátila do utkání, ale v závěru se ještě jednou prosadil domácí Pozníček a rozhodl. „Do druhé půle jsme zkusili na Prahu nalézt, napadat ji, podařilo se nám stáhnout na 4:6, pak už jsme hráli trochu vabank. Domácí měli větší kvalitu, zkušenější hráče, nastupují se stejným týmem už víc zápasu a jsou sehraní, zatímco my pokaždé hrajeme s jinou sestavou. Měli jsme v Praze asi čtyři nováčky. Když se víckrát sejdeme ve stejné sestavě, budeme hrát lepší fotbal,“ uvedl příbramský hráč Jiří Junek.

Praze po třech kolech celostátní soutěže patří první pozice se sedmi body. „Na první zápas jsem se přišel jenom podívat a moc mile mě překvapil. Také tento duel s Příbramí mi ukázal, že Praha je možná ještě daleko silnější než v prvním ročníku,“ připomněl Kounovský sezonu, kdy se svým výběrem slavil titul.

Na utkání se výběr z hlavního místa totiž schází v hojném počtu. „Kluci šlapou, mají neuvěřitelně dobrý přístup a chtějí vyhrávat. Trenéři nemají nouzi se svoláváním hráčů, liga ukázala, že má důvod ji hrát a lidé se snaží ve výběrech být. Jsou vidět a mají možnost dostat se klidně ještě výš, i to se asi projevuje na účastech,“ uvažoval pražský snajpr.

Příbram pod novým koučem Josefem Sandrem skládá nový tým a po třech kolech je poslední bez jediného bodu. „Věděli jsme, že s Prahou nemáme co ztratit, nepočítali jsme s tím, že uděláme nody, mohli jsme jen překvapit. Teď nás čeká důležitější zápas s Olomoucí,“ vyhlížel Junek, který odehrál teprve druhý duel v Superlize malého fotbalu. „Je to určitě něco jiného než hrát malý fotbal jen v Příbrami, hra je o hodně rychlejší,“ dodal.

Praha – Příbram 7:4 (3:1)

Branky: 40. a 57. Pozníček, 10. Šultes, 12. Reiter, 22. Mařík, 36. Hakl, 46. Kounovský – 9. a 50. Pazderník, 48. Valta, 52. Tošovský. Rozhodčí: Dočekal – Růžička. ŽK: Tvrzník, Pozníček (oba Praha).

Praha: František Kafka – Michal Uhlíř, František Hakl, Daniel Reiter, Břetislav Tvrzník, Jiří Sodoma, Pavel Šultes, Ivan Faitl, David Pozníček, Lukáš Šedivý, Stanislav Mařík, Jan Pořízek, Tomáš Kounovský.

Příbram: Milan Vančát – František Chytka, Petr Mezera, Michal Valta, Jiří Junek, Martin Pazderník, Patrik Junek, Martin Vašek, Jakub Tošovský.

Jaroslav Kára, komunikace PR,

Foto: Svatopluk Samler.

Napsat komentář