Na domácím letním šampionátu sdruženářů bude Tomáš Portyk útočit na zlatý hattrick

(LIBEREC, 26. září 2017) – Vyvrcholením domácí sezony v letní severské kombinaci bude mistrovství České republiky, které se uskuteční v pátek 29. září v Liberci. V areálech na Ještědu a ve Vesci změří síly senioři, ženy, junioři i dorostenci. V hlavní, mužské kategorii se čeká souboj dvou elitních reprezentantů Miroslava Dvořáka a Tomáše Portyka, jenž se po triumfech v letech 2015 a 2016 chystá zaútočit na mistrovský hattrick. Primát mezi juniory obhajuje Ondřej Pažout.

Oběma nejlepším českým sdruženářům z Dukly Liberec se první krok olympijské přípravy pro Pchjongčchang mimořádně vydařil. Při letošní Letní Grand Prix podávali výborné výkony a v úvodním závodě – sprintu dvojic – dokonce porazil velké německé favority Frenzela s Riesslem. V uplynulých dnech absolvovali společně s dalšími českými reprezentanty soustředění v Itálii a Rakousku.

„V Predazzu jsme měli na programu hlavně skokanský kemp, ale samozřejmě jsme se věnovali také intenzivní přípravě na kolečkových lyžích. Kluci na nich zvládli i dvacetikilometrový výjezd do výšky 2 000 metrů. Tréninky byly náročné a na můstku se to trochu projevilo. Hodně se v poslední době zaměřujeme na techniku a zlepšení je znát,“ pochvaluje si reprezentační trenér Vladimír Šmíd.

V rakouských střediscích Seefeldu a Stamsu zůstává česká výprava do úterý 26. září, poté se vrací do Liberce. Na rozdíl od minulých sezon může trenéry těšit dobrý zdravotních stav závodníků. Výjimky představují pouze Martin Zeman, který onemocněl virózou, a Jan Vytrval, jehož trápily žaludeční problémy.

„Republikového šampionátu se zúčastní kompletní špička seniorů i juniorů. Dali jsme mu přednost před závěrečnými závody Letní Grand Prix v Planici, neboť nám více vyhovuje z celkového hlediska přípravy, která už směřuje k zimní sezoně,“ vysvětluje Vladimír Šmíd.

Mistrovství ČR v severské kombinaci, které pořádá SK Ještěd Liberec, bude součástí českého šampionátu lyžařských klasiků, jenž se v Liberci uskuteční ve dnech 28.-29. září a 1. října.

Sdruženáři si rezervovali termín 29. září – začnou na Ještědu na můstku HS100 v 9 hod. tréninkovým, v 10. hod. zkušebním a následně závodním kolem. Odpoledne od 15,30 hod. je čeká ve Vesci běžecká část – ženy a mladší dorostenci absolvují na kolečkových lyžích 5 km, muži, junioři a starší dorostenci 10 km.

Skokani na lyžích se představí ve čtvrtek 28. září od 13 hod. na můstku HS134, skokanky na lyžích v pátek 29. září na můstku HS100 od 12 hodin. Běžci na lyžích budou usilovat o tituly v neděli 1. října od 13,15 hod. v závodě do vrchu – se startem v Janově Dolu a cílem na vrcholu Ještědu.

Vladimír Zemánek, komunikace PR,

Napsat komentář