Vysočina v poslední minutě porazila Baník!

V 8. kole HET ligy na jihlavském stadiónu dokázali fotbalisté FC Vysočina po strhujícím finiši strhnout na svoji stranu dramatickou bitvu proti Baníku Ostrava. Hosté sice šli do vedení z penalty, kterou proměnil de Azevedo, ale Davis Ikaunieks ještě do poločasu zaslouženě vyrovnal.

Jihlava ve druhém dějství bojovala o vítězství a svoji snahu dokázala vystupňovat v závěru utkání. Nakonec jí fotbalové štěstí přálo a Jakub Fulnek v poslední minutě nastavení strhl tříbodový zisk na domácí stranu 2:1. Naopak ostravští se snažili o udržení remízy a zisku jednoho bodu, jenže jejich snaha vyzněla neúspěšně.

FC Vysočina Jihlava – FC Baník Ostrava 2:1 (1:1)

Góly: 36. D. Ikaunieks (Vaculík), 90+2. Fulnek – 21. de Azevedo (pen.). ŽK: 44. Fulnek – 71. de Azevedo, 90+3. Vašek. Rozhodčí: Zelinka – Kříž, Arnošt. Diváci: 3 448.

Vysočina: Hanuš – Nový, Tlustý, Rosa, Keresteš – Vaculík, Zoubele (64. Dvořák) – Fulnek, Urblík, Popović (71. Klíma) – Ikaunieks. Náhradníci: Rakovan – Kryštůfek, Pecháček, Novotný, Daníček.

Ostrava: Vašek – Pazdera, Pokorný, Šindelář, Azackij, P. Breda – Hlinka, de Azevedo (83. Sus), R. Hrubý, Mičola (62. Granečný) – J. Šašinka (70. Baroš).