Brno ztratilo dobře rozehraný duel s Mostem. Padlo čtrnáct gólů

Brno – Čtrnáct branek přinesl vypjatý atraktivní souboj třetího kola Superligy malého fotbalu, ve kterém Brno na domácím trávníku Pod Palackého vrchem podlehlo Mostu 6:8.

Brněnští obhájci titulu prohráli už ve druhém ze tří duelů nového ročníku a jsou až sedmí. „Musíme to brát jako fakt a do dalšího zápasu jít naplno. Nemůžeme si dovolit ztratit další body,“ uvědomoval si brněnský brankář Dominik Kunický.

Hattrickem se na mostecké výhře podílel zkušený Martin Boček. „Jsem rád, že jsem pomohl klukům, ve dvaačtyřiceti letech je to pro mě trošku těžší než pro mladé, ale napadalo mi to. Utkání jsme odjezdili od gólmana až po posledního hráče, když takhle přistoupíme ke každému zápasu, můžeme hrát vyrovnanou partii se všemi týmy,“ pronesl mostecký střelec.

Severočeši poskočili na druhou pozici. „Myslím, že výhra nám pomůže. Kluci říkali, že v Olomouci taky hráli dobře, akorát nedávali góly. Musíme zůstat u fotbalu, jaký teď produkujeme, dávat góly. Máme šestnáct kluků, co se protočí a Superligu hrát můžou,“ pochvaloval si Boček.

Na hřišti se potkali dva brankáři, kteří se před rokem podíleli na zisku titulu evropských šampionů do 21 let v Praze. Mostecký Václav Šlégr nakonec odjel šťastnější než Kunický. „Každý gól brankáře mrzí, tentokrát se to bohužel sešlo a byl to hodně otevřený zápas. Kdybychom vyhráli, člověk zapomene rychleji, že dostal tolik branek,“ posteskl si Kunický.

Brno přitom začalo dobře, když po brankách Stanislava Lercha, Davida Macka a Davida Presla vedlo ve třinácté minutě 3:0. Jenže dvěma góly Bočka a po zásahu Antonína Fišera hosté srovnali. „Do zápasu jsme vstoupili perfektně, kdy jsme vedli 3:0, ale místo toho, abychom drželi balon, jsme úplně přestali běhat a neměli jsme žádnou nabídku. Potom jsme po našem nedůrazu dostali gól a Most jsme posadili na koně,“ litoval brněnský gólman.

Minutu po přestávce poslal Most do vedení Rostislav Šebek. „Řekli jsme si, že se budeme víc nabízet, víc běhat a hlavně budeme vzadu důrazní. Místo toho nastoupíme a po půl minutě prohráváme 3:4. Už jsme začali dotahovat a Most hrál jen na brejky, což mu vyhovovalo,“ popsal Kunický.

Na rozdíl dvou branek totiž ve 43. minutě zvýšil Vít Popelka. „Když jsme prohrávali 0:3, byli jsme trošku dole psychicky, ale do poločasu se nám podařilo vyrovnat a myslím, že i herně jsme byli v nějakých pasážích trošku lepší. Povedl se nám nástup do druhé půle, pak jsme se zatáhli, čekali na brejkové situace a dávali jsme branky,“ těšilo Bočka.

Když Tomáš Mica s Čeňkem Cenkem srovnali, odskočil Most opět zásluhou Šebka. Další vyrovnání zařídil ve 49. minutě Bohumír Doubravský, jenže minutu po něm skóroval mostecký Dominik Nobst a triumf pojistil třetí brankou v utkání Boček. „Když jsme vyrovnali a vypadalo to, že můžeme utkání otočit, hned z rozehrávky jsme dostali gól. Potom už jsme jenom doháněli a bohužel jsme to nezvládli,“ mrzelo Kunického.

Most přijel na jih Moravy vlakem a po cestě zpět tak mohli členové výběru pohodlně oslavit tři body. „Všichni jsme šťastní, že jsme vyhráli na půdě loňského mistra, ale žádné bujaré oslavy nebyl. Dali jsme si pivko a v klidu jsme se najedli, všechno v pohodě,“ usmál se Boček.

Brno – Most 6:8 (3:3)

Branky: 10. Lerch, 11. Macko, 13. Presl, 44. Mica, 47. Cenek, 49. Doubravský – 20., 28. a 57. Boček, 31. a 48. Šebek, 17. Fišer, 43. Popelka, 50. Nobst. Rozhodčí: Tomiga – Virčík. ŽK: Cenek, Macko – Kasal.

Brno: Dominik Kunický – Čeněk Cenek, David Macko, Michael Kršák, Stanislav Lerch, Tomáš Mica, David Presl, Bohumír Doubravský, Ondřej Přichystal, Jakub Šenk.

Most: Václav Šlégr – Martin Boček, Antonín Fišer, David Matyáš, Vít Popelka, Rostislav Šebek, Dominik Nobst, Daniel Kasal, Michal Prokop, Patrik Šlégr.

Jaroslav Kára, komunikace PR,

Foto: Stehlík,

Napsat komentář