První prohra chomutovských hokejistů!

Zlín už vyhrál za tři body –  Dvanáct gólů v Pardubicích – Dvě vítězství hostí v prodloužení.

Po čtvrtečním vítězství Třince nad Libercem 5:2, rozhodnuté třemi  góly ve třetí třetině, pokračovalo šesté kolo Tipsport extraligy pěti zápasy. Překvapení se zrodilo v Chomutově, kde domácí Piráti poprvé prohráli. Jejich přemožitelem byli vítkovičtí hráči, kteří dobrý výkon pečetili druhým gólem v prodloužení.

Také utkání v Mladé Boleslavi dospělo do prodloužení, kde Plzeň rozhodla v 63. minutě,  tedy ve stejném čase jako Vítkovice. O třetí vítězství hostí se postaral stále se lepšící Hradec Králové v Olomouci.

Poprvé v normální hrací době vyhrál Zlín nad Litvínovem, nicméně s pěti body zůstává na posledním místě tabulky.

Nejrušnější  byl pardubický zápas, v němž domácí  vstřelili  jihlavské Dukle sedm gólů, ale pětkrát inkasovali. Dukla po dlouhotrvajícím návratu mezi elitu nehraje špatně, ale nedokáže zápasy dotáhnout do úspěšného konce.

Druhý odložený zápas už má Sparta. Duel 6. kola s Kometou sehraje v úterý v Brně, kde se jako obvykle v souboji těchto týmů očekává bouřlivá atmosféra.

Výsledky 6. kola Tipsport extraligy:

Aukro Berani Zlín – HC Verva Litvínov 3:2 (1:0, 0:1, 2:1)

Branky – nahrávky: 6. Rihards Bukarts (Illo), 46. Roberts Bukarts (Ondráček), 60. Kubiš – 27. Hanzl (Černý). 57. Lukeš (Hübl). Rozhodčí: Hejduk, Kika – Hlavatý, Tošenovjan. Vyloučení: 4:5. V oslabení: 0:1. Diváci: 4 308. Nejlepší hráči: Roberts Bukarts – Pavel Kantor.

Zlín: Kašík – Matějíček, Řezníček, Ferenc, Freibergs, Žižka, Padrnos, Valenta – Ondráček, Sedláček, Veselý – Šťastný, Honejsek, Roberts Bukarts – Kubiš, Popelka, Klhůfek – Rihards Bukarts, Fryšara, Illo. Trenéři: Svoboda a Hamrlík.

Litvínov: Kantor – Dietz, Sörvik, Doudera, Gula, Baránek, Pilař, Sklenička – Lukeš, Hübl, Jánský – Černý, Hanzl, Matoušek – Trávníček, Válek, Jurčík – Nejezchleb, Hořava, Nicholls. Trenéři: Rulík, Stránský a Šlégr.

Piráti Chomutov – HC Vítkovice Ridera 1:2 po prodl, (0:0, 0:1, 1:0 – 0:1)

Branky – nahrávky: 49. Mrázek (Chlouba) – 40. Zdráhal (Szturc), 63. Tybor (Roman). Rozhodčí: Pavlovič, Hodek – Ondráček, Hynek. Vyloučení: 6:7. Diváci: 4 445. Nejlepší hráči: Jaroslav Mrázek – Patrik Bartošák.

Chomutov: Laco – Rašner, Flemming, Mrázek, Valach, Dlapa, Slovák, Grman – Tomica, Huml, Vondrka – Sklenář, Růžička, Skokan – Koblasa, Chlouba, Tomeček – Poletín, Lauko, Hlava. Trenéři: Růžička, Martínek a Šťastný.

Vítkovice: Bartošák – Hrbas, Baranka, Sloboda, Klok, Trška, Výtisk – Tybor, Roman, Květoň – Dej, Lev, Olesz – Zdráhal, Kolouch, Kucsera – Szturc, Stránský, Kurovský. Trenéři: Petr, Trnka a Vůjtek.

BK Mladá Boleslav – HC Škoda Plzeň 2:3 po prodl. (1:1, 0:1, 1:0 – 0:1)

Branky – nahrávky: 7. Orsava (Žejdl), 58. Žejdl (Urban, Orsava) – 15. Kratěna (Kracík), 34. Kubalík (Kindl, Jones), 63. Gulaš (Mertl). Rozhodčí: Petružálek, Pražák – Lhotský, J. Svoboda. Vyloučení: 7:6, Orsava a Látal (oba Ml. Bol. ) 10 minut. Využití: 1:0. Diváci: 3 389. Nejlepší hráči: Jakub Klepiš – Ondřej Kratěna.

Mladá Boleslav: Růžička – Hanzlík, Eminger, Hrdinka, Říha, Němeček, Knot – Lenc, Musil, Procházka, Valský, Klepiš, Urban, Orsava, Žejdl, Látal, Pacovský, Najman, Kousal. Trenéři: Augusta, Ujčík a Žabka.

Plzeň: Svoboda – Moravčík, Jones, Sklenička, Kadlec, Pulpán, Čerešňák – Straka, Mertl, Gulaš – Kubalík, Stach, Kindl – Schleiss, Kracík, Kratěna – Vracovský, Preisinger, Kodýtek. Trenéři: Straka, Vlasák, Hanzlík a Čihák.

HC Olomouc – Mountfield Hradec Králové 1:3 (0:0, 1:0, 0:3)

Branky – nahrávky: 27. Burian (Herman) – 41. Zigo (Jarůšek), 46. Vopelka (Graňák, Cingel), 60. Bednář. Rozhodčí: Pešina, Šír – Flegl, Polonyi. Vyloučení: 1:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 4 006. Nejlepší hráči: Vilém Burian – Tomáš Zigo.

Olomouc: Konrád – Škůrek, Vyrůbalík, Houdek, Ondrušek, J. Galvas, L. Galvas – Buc, Knotek, Laš – Eberle, Vlach, Burian – Skladaný, Herman, Holec – Jergl, Rác, Strapáč. Trenéři: Venera a Tomajko.

Hradec Králové: Sedláček – Gregorc, Cibulskis, Graňák, Pavlík, Vydarený, Pláněk, Rosandić – Červený, Džerinš, Bednář – Cingel, Koukal, Jarůšek – Šimánek, Zigo, Köhler – Vopelka, Kukumberg, Dvořák. Trenéři: Sýkora, Hynek a Martinec.

HC Dynamo Pardubice – HC Dukla Jihlava 7:5 (4:2, 0:1, 3:2)

Branky – nahrávky: 3. Treille (Tomášek, Trončinský), 7. P. Sýkora (Perret, Bojko), 10. Mojžíš (Hunkes, Poulíček), 13. J. Sýkora (Rolinek, Trončinský), 49. Tomášek (Vondráček, Treille), 52. Kaut (Wishart, Cardwell), 55. Tomášek (Cardwell, Wishart) – 2. Žálčík (Zdráhal), 15. Hubáček (de la Rose, Jiránek), 37. Seman (Jiránek, de la Rose), 42. Diviš (Žálčík, Anděl), 58. Rys. Rozhodčí: Svoboda, Hribik – Frodl, Komárek. Vyloučení: 8:9. Využití: 2:0. Diváci: 7 277. Nejlepší hráči: David Tomášek – Lukáš Žálčík.

Pardubice: Kacetl – Cardwell, Wishart, Čáslava, Trončinský, Mojžíš, Hunkes – J. Sýkora, Dušek, Rolinek – Kaut, Tomášek, Treille – P. Sýkora, Bojko, Perret – Vondráček, Poulíček, Beran. Trenéři: Holaň, Marek a Janecký.

Jihlava: Škarek – de la Rose, Suchánek, Šidlík, Bryhnisveen, Zdráhal, Kajínek, Váňa – Kubalík, Hubáček, Jiránek – Čachotský, Seman, Rys – Žálčík, Hlinka, Anděl – Macík, Diviš, Protasenja. Trenéři: Vlk a Zeman.

Neděle 24. září – 7. kolo:

16:00 Bílí Tygři Liberec – Piráti Chomutov, 16:00 HC Vítkovice Ridera – BK Mladá Boleslav, 16:30 HC Škoda Plzeň – HC Dynamo Pardubice, 17:00 HC Olomouc – Aukro Berani Zlín, 17:00 Mountfield Hradec Krílové – HC Sparta Praha, 17:00 HC Kometa Brno – HC Dukla Jihlava.

Úterý 26. září – dohrávka 6. kola:

17:30 HC Kometa Brno – HC Sparta Praha (ČT sport)

Pátek 29. září – 8. kolo:

17:00 HC Oceláři Třinec – HC Olomouc, 17:20 HC Dukla Jihlava – HC Vítkovice Ridera (ČT sport) , 17:30 BK Mladá Boleslav – HC Verva Litvínov, 17:30 Aukro Berani Zlín – Mountfield Hradec Králové, 17:30 Piráti Chomutov – HC Škoda Plzeň, 18:00 HC Dynamo Pardubice – HC Kometa Brno, 18:30 HC Sparta Praha – Bílí Tygři Liberec.