Plzeň jako jeden tým. Sládek Gambrinusu pozval hráče Viktorky na pomoc ve fakultní nemocnici

Onkologická a radioterapeutická klinika fakultní nemocnice Plzeň nabízí svým pacientům špičkovou péči v jednom z nejmodernějších areálů v naší zemi. Při dlouhodobém pobytu, který léčba často vyžaduje, neosobní prostředí nemocnice příliš pohody nepřidá. Pivovar Gambrinus přišel s nápadem, jak pacientům pomoci. Společně s fotbalisty FC Viktoria Plzeň opět spojili síly a vlastníma rukama zrekonstruovali návštěvní místnost tak, aby se v ní pacienti cítili lépe. Moderní nemocnice se soustředí na zdraví i psychiku pacienta

Onkologická a radioterapeutická klinika FN Plzeň je v nových moderních prostorách od roku 2011 a patří mezi největší a nejnovější onkologická centra v České republice. „Cílem všech zaměstnanců naší kliniky je v první řadě zdraví pacienta a jak všichni víme, uzdravování je možné jen v případě, že léčíme tělo a nezapomínáme na duši,“ zhodnotil přednosta kliniky Jindřich Fínek a dodává, „jsme rádi, že sídlíme v moderním areálu, který nám umožňuje pacientům věnovat komplexní péči na nejvyšší úrovni. Rekonstrukce návštěvní místnosti jim umožní se setkávat s jejich blízkými v příjemném prostředí a na chvíli se alespoň pocitově vzdálit léčbě.“

Gambrinus a Viktorka vrací pomoc Plzeňákům

„S kluky z Viktorky i jeho fanoušky spolupracujeme na dobrých věcech na mnoha úrovních. Jsem rád, že kluci naši výzvu pomoci pro onkologicky nemocné přijali a my mohli společně, jako Plzeňáci, pomoci uskutečnit tuto dobrou myšlenku,“ hodnotí spolupráci sládek pivovaru Gambrinus Pavel Zítek a doplňuje: „Gambrinus má v Plzni téměř 150 let dlouhou historii a bez Plzeňáků by nemohl existovat. Za tu dobu nás plzeňští nejednou podpořili a my jsme rádi, že máme příležitost jim to vracet na místech, kde vidíme, že to má smysl.“ Pivovar tak posunul svoji spolupráci s klubem na novou úroveň, kterou obě strany potvrdily, že patří ke svému městu a jeho obyvatelům.

„Aktuálně se nám jako týmu daří. V takových chvílích si ale musíte vždy uvědomovat, že to tak nemusí vždy být. Proto si nesmírně vážíme všech, kteří nás podporují za jakékoli situace a my se jim snažíme dělat radost nejen výkony na hřišti, ale pomáhat i mimo něj. Pacienti onkologického centra jsou velcí bojovníci a zaslouží si, aby se i v době léčby mohli cítit alespoň trochu domácky a pohodlně,“ říká útočník Viktoria Plzeň Marek Bakoš. Spolu se spoluhráči Romanem Hubníkem a Matúšem Kozáčikem se aktivně zapojili do rekonstrukce návštěvnické místnosti na onkologické klinice FN Plzeň. Vzali do rukou šroubováky, vrtačky a strávili přípravou nové místnosti celé odpoledne. „Z naší strany to je to nejmenší, jak můžeme pomoci a činíme tak rádi. Hlavní je, aby se zde pacienti cítili dobře a přišli zde na jiné myšlenky,“ dodává kapitán Viktorie Roman Hubník.

Podle návrhu architekta Víta Spálenského oživili prostor místnosti tak, aby sloužil pacientům i jejich blízkým, a přitom nepůsobil sterilně a neosobně, jak je tomu v nemocničních prostorách zvykem. Do rekonstrukce zapojili vlastní síly a návrh architekta pomohli realizovat. „Poděkování náleží všem, kteří se na realizaci této skvělé myšlenky podíleli a zvlášť pivovaru Gambrinus za nápad i vložené finance, bez nichž by to nešlo,“ uzavírá ředitel Fakultní nemocnice Plzeň Václav Šimánek.

Pomáhat Plzeňákům, tak si Pivovar Gambrinus představuje své působení v domovské Plzni. Vracet Plzeňákům přízeň a pomoc. V tomto duchu společně i s Viktorií Plzeň podnikl hned několik projektů. Jedním z posledních byla 130 tisícová sbírka z prodaných piv Gambrinus na bezbariérový autobus pro fotbalové fanoušky, aby mohli jezdit na všechny zápasy s oblíbeným fotbalovým týmem.

Fakultní nemocnice v Plzni zajišťuje léčbu nádorových onemocnění současně pro Plzeňský kraj a Karlovarský kraj. Onkologickému centru každoročně přibývají tři tisíce nových pacientů. Jeho přístrojové vybavení patří k těm nejmodernějším a je srovnatelné s obdobnými zařízeními v zahraničí.

Mgr. Václav Hanzlík, PR manažer, VPl.,

www.fcviktoria.cz

 

 

Napsat komentář