Osmifinále MOL Cupu bez Bohemians a Dukly!

Ve fotbalovém domácím poháru Mol Cupu se v středečním třetím kole představilo 11 ligových týmů. Na štítě soupeřů zůstali hráči Bohemians a Dukly Praha. Dalších devět mužstev, Slavia, Sparta, Karviná, Olomouc, Liberec, Mladá Boleslav, Jihlava, Jablonec a Teplice postoupilo do semifinále.

Pikantní příchuť měl duel Bohemians s druholigovou Vlašimí, kde před příchodem do vršovického klubu byl trenérem Martin Hašek starší. Nyní  na straně Bohemians  stál otec se synem Martinem, zatímco barvy Vlašimi hájil mladší syn Filip. V zápase, který dospěl do prodloužení  a nakonec do penaltového rozstřelu, se radovali Vlašimští, kteří proměnili čtyři pokutové kopy. Hráči Bohemians dali penalty pouze tři a mezi třemi  chybujícími exekutory byl i Martin Hašek mladší.

Zajímavé je, že Dukla  s třetiligovými Domažlicemi prohrála v poháru už před třemi roky. Tentokrát ji v největším chodském městě odstřelil ze soutěže v 87. Mužík gólem na 3:2.

Hodně se nadřely na vítězství  týmy Sparty a Jihlavy, které shodně vyhrály 1:0. Sparta ve Znojmě   gólem rumunského záložníka Vatajelu z 26. minuty a po změně stran horko těžko udržela v hodně kombinované sestavě vítězství. Rovněž Jihlava měla za soupeře druholigový tým, Sokolov. O  jejím  postupu rozhodl v 59. minutě Novotný.

Těsně vyhrál také Jablonec nad Viktorií Žižkov, která po poločase vedla 1:0. Po změně stran domácí dali dva góly. O postup se zasloužil tři minuty před koncem, úspěšný střelec posledních dnů Tecl.

Také v pražském Edenu Slavia po prvních 45 minutách prohrávala se čtvrtým týmem druhé ligy Třincem 0:1. Inkasovala gól z hlavičky Hoška pár vteřin předtím než rozhodčí Ginzel poslal mužstva do šatny. Slavia, která po derby nastoupila, bez Bořila, úplně s jinou jedenáctkou, která v prvním poločase lažírovala a po neproměněných šancích přišel trest. Po změnách,  zejména příchodem rychlého Stocha, však nastal v utkání bleskový zvrat. V rozpětí 12. minut lovil  třinecký brankář Paleček třikrát míč ze své sítě, pak už to byla otázka, kolik přidá Slavia  gólů. Diváci se dočkali požadovaných pěti.

Hodně gólů na obou stranách padalo v utkání Táborska s Teplicemi, celkem sedm.  Zkušenější tepličtí fotbalisté nakonec vyhráli 4:3.

Kapitolou samou pro sebe byl zápas devátého týmu  moravské části třetí ligy Hodonína s Libercem. Po 90. minutách byly na ukazateli skóre dvě velké nuly. V prodloužení  pak dominovali Severočeši a tak vyčerpaní domácí fotbalisté mezi 105-120 minutou inkasovali čtyři branky.

Nejvýrazněji vyhrála Olomouc nad divizními Živanicemi 8:0, rovněž Mladá Boleslav si poradila s Příbramí a Karviná s Kroměříží , aniž dostaly gól.

K devíti prvoligovým týmům se přiřadil i druholigový Hradec Králové, který zvítězil nad posledním týmem třetí ligy HFK Olomouc vysoko 8:1.

Přehled výsledků 3. kola MOL Cupu:

Táborsko – FK Teplice 3:4 (1:2) Branky: 13. Štohanzl, 62. a 65. Musiol – 33. Kučera, 45. Jeřábek, 49. Král, 52. Rezek. Diváci: 959.

Táborsko: Toma – Navrátil, Hell, Klusák, Prošek – M. Kučera – Nešický, Štohanzl, Blecha (73. Mršič), Kopřiva (58. Vozihnoj) – Musiol.

Teplice: Diviš – Urma, Šušnjar, Vondrášek, Jeřábek – Kučera, Král – Fillo, Rezek (59. Trubač), Hyčka – Vaněček.

Bohemians – Vlašim 2:3 po pen. (0:1, 1:1 – 2:2)

Branky: 3. Luts, 104. Tetteh – 62. Vodháněl, 103. Hadaščok. Penalty proměnili: Dostál, Jindřišek, Kabajev – Tusjak, Plachý, Vodháněl, Plachý. Neproměnili: Urdinov, Hašek, Hůlka – Hadaščok, Wiesner. ŽK: Jirásek, Hůlka – Skopec, Piško, Štochl. Rozhodčí: Franěk – Flimmel, Černý. Diváci: 1.073.

Bohemians: Budinský – Dostál, Hůlka, Buchta, Urdinov – Jindřišek, Jirásek – Bartek (35. Reiter), Mašek (78. Tetteh), Luts (63. Hašek) – Kabajev.

Vlašim: Beník – Dudl (46. Vodháněl), Piško, Štochl, Tusjak – Janda (78. Plachý), Hašek, Wiesner, Skopec – Fotr, Vyhnal (56. Hadaščok).

1.SC Znojmo – AC Sparta Praha 0:1 (0:1)

Branka: 26. Vatajelu. Rozhodčí: Marek – Antoníček, Myška. ŽK: Cihlář, Růsek – Sáček, Mandjeck, Mareček. Diváci: 3100.

Znojmo: Veselý – Svozil, Mezlík, Cihlář, Meshchaninov – Javůrek (76. Štrombach), Helísek, Lacko, Růsek (61. Hladík) – Teplý, Šamánek (84. Njire).

Sparta: Dúbravka – Karavaev, Mareček, Štetina, Ćivić – Sáček, Mavuba (68. Biabiany) – Šural, Plavšić (62. Mandjeck), Vatajelu (81. Zahustel) – V. Kadlec.

TJ Sokol Živanice – SK Sigma Olomouc 0:8 (0:2)

Branky: 30. a 63. Moulis, 47. a 81. Hála, 29. Plšek, 60. Manzia, 67. Kalvach, 74. Obročník. Rozhodčí: Vojkovský – Arnošt, Vodrážka. Diváci: 1 254.

Sigma Olomouc: Reichl – Zahradníček (72. Sladký), Štěrba, Polom, Vepřek (66. Kalvach) – Moulis, Texl, Obročník, Plšek (55. Manzia), Hála – Linhart. Trenér Václav Jílek.

Jiskra Domažlice – Dukla Praha 3:2 (0:1)

Branky: 52. Hrubý, 55. Mužík, 67. Mužík – 18. Ostojic, 64. Holenda. ŽK: 38. Kropáček, 63. Hrubý, 89. Švihořík – 69. Kušnír, 83. Mustedanagić. Rozhodčí: Rejžek – Pospíšil, Melichar. Diváci: 1021.

Domažlice: Švihořík – Blažek, Hájovský (81. Teršl), Bauer, Hrubý, Chocholoušek, Mlynařík, Pfeifer, Mužík, Došlý (46. Bezdička), Kropáček (46. Hejda)

Dukla Praha: Hruška – Brejcha (62. Duranovič), Holenda, Ostojic, Tetour, Miloševič, Schranz (73. Kovaľ), Holík (78. Mustedanagič), Bezpalec, Kušnír, Podaný. Trenér: Hynek.

FK Hodonín – Slovan Liberec 0:4 po prodl.(0:0)

Branky: 105. Pulkrab, 113. Hybš, 116. Pulkrab, 120. Folprecht. ŽK: 65. Žák, 71. Mareš – 64. Bosančič. Diváci: 890.

Hodonín: Petráš – Fojtík, Čurgali, Hesek (C), Holešinský – Vinkler, Komara (63. Polách), Mareš, Paděra, Tulaydan (71. Sasín) – Žák (74. Dekleva).

Liberec: Hladký – Kulhánek, Kúdela (C), Karafiát – Malinský (62. Coufal), Bosančič, Hybš, Havelka, Bartl (62. Pulkrab), Vácha (77. Folprecht) – Voltr. Trenér: Trpišovský. .

FK Mladá Boleslav – 1. FK Příbram 3:0 (1:0)

Góly: 30. a 69. Magera (druhý z pok. kopu). 67. Vukadinovič. Rozhodčí: Matějček – Kříž, Kubr. ŽK: Boháč. Diváků: 1138.

Mladá Boleslav: Aghajev – Takács (20. Pauschek), Chaluš, Stronati, Fleišman – Hubínek – Vukadinovič (79. Komlichenko), Levin, Rada, Mareš – Magera (76. Babalj). Trenér: Dušan Uhrin.

Příbram: Boháč – Kvída (54. Šíma), Tregler, Zápotočný, Holý (70. Vávra) – Květ, Danoski, Černý, Matoušek (54. Ayong), Fantiš – Jandera.

FK Jablonec – Viktoria Žižkov 2:1 (0:1)

Branky: 51. Masopust, 86. Tecl (pen.) – 13. Podrazký (pen.). Rozhodčí: Lerch – Hájek, Pfeifer. ŽK: Podrazký (Ž). Diváci: 817.

Jablonec: Hrubý – Holeš, Pernica, Kysela, Hanousek – Masopust, Považanec, Trávník, Jovovič (90. Zelený) – Mihálik (63. Doležal), Tecl (90+2. Janetzký). Trenér: Klucký.

Viktoria Žižkov: Řehák – Pardubský, Podrazký, Mareš, Hašek – Kodeš, Čermák, Hurka – Galuška (89. Šandera), Jelínek (81. Stratil), Volek (64. Engelmann).

Vysočina Jihlava – Baník Sokolov 1:0 (0:0)

Gól: 59. Novotný. Rozhodčí: Orel – Blažej, Hock. ŽK: 67. Rosa, 81. Nový – 90+1. Strada. Diváci: 403

Vysočina: Hanuš – Pecháček, Kryštůfek, Rosa, Keresteš – Zoubele (56. P. Dvořák), Urblík (66. Nový) – Záviška, Daníček, Novotný – Klíma (83. Fulnek). Náhradníci: Rakovan – Mišůn, Popović. Trenér: Kopecký.

Sokolov: Belaň – Tůma, Rychnovský, Machek, Mejdr (62. Hlavatý) – O. Ševčík, Kosak (72. Končal), Glaser, Strada – Přeučil (53. F. Dvořák), Provod.

SK Hanácká Slavia Kroměříž – MFK Karviná 0:4 (0:3)

Branky: 21. Lischka, 30. Štepanovský, 42. Lingr, 67. Puchel. Rozhodčí: Mikyska. ŽK: Silný, Elšík, Matoušek – Smrž, Čolić. Diváci: 618.
Slavia Kroměříž: Kofroň – Matoušek, Budín, Neubert, Jeleček – Cupák, Okleštěk – Krhut, Kovář (66. Hloch), Blanař (54. Elšík) – Silný (78. Zavadil).
 Karviná: Le Giang – Čolić, Hošek (65. Šisler), Lischka, Vondra – Weber, Smrž – Štepanovský (53. Duda), Lingr, Puchel – Ramirez (60. Panák). Trenér: Weber.

Slavia Praha –  Fotbal Třinec 5:1 (0:1)

Branky: 71. + 90. Necid, 49. Altintop, 53. Frydrych, 60. Sýkora – 45. Hošek ŽK: Kateřiňák, Bedecs (oba Tř.,) Rozhodčí: Ginzel – Mokrusch, Vít. Diváci: 3 968.

Slavia: Kovář – Bořil (73. van Buren), Bílek (C), Frydrych, Flo – Sýkora, Hromada (46. Stoch), Souček, Zmrhal – Mešanović (32. Altintop), Necid. Trenér: Šilhavý.

Třinec: Paleček – Bedecs, Čelůstka (C), Hošek (65. Juřena), Ilko, Janošík, Kateřiňák (70. Vaněk), Masař, Reintam, Samiec, Šumbera (81. Velner).