Oslabená Jihlava obdržela v Jablonci gólový debakl!

Fotbalisté Jihlavy v sedmém kole HET ligy utrpěli v Jablonci gólový debakl 0:5 a zároveň klesli na poslední místo ligové tabulky o skóre za Zbrojovkou Brno a Karvinou.

Vysočina hrála osmdesát minut bez vyloučeného stopera Petra Tlustého, který fauloval Doležala. Jihlava opět nedokázala ani ve čtvrtém venkovním zápase nové sezony bodovat. V prvním poločase proměnil penaltu a ze hry se trefil Stanislav Tecl. Po změně stran navýšili vedení Vladimir Jovovič, Michal Trávník a střídající Ondřej Mihálik. Velice spokojeně odcházeli z jablonecké Střelnice domácí diváci s pětibrankovou výhrou.

FK Jablonec – FC Vysočina Jihlava 5:0 (2:0)

Branky: 13. z pen. 33. Tecl, 56. Jovovič, 71. Trávník, 86. Mihálik. Rozhodčí: Matějček – Pelikán, Paták. ŽK: Rakovan (Jihl.). ČK: 12. Tlustý (Jihl.). Diváci: 2 215.

Jablonec: Hrubý – Jankovič, Pernica, Hübschman, Hanousek – Masopust, Kubista (46. Janetzký), Trávník, Jovovič (78. Zelený) – Doležal (68. Mihálik), Tecl. Trenér: Klucký.

Jihlava: Rakovan – Nový, Tlustý, Rosa, Keresteš – Vaculík – Fulnek (78. Záviška), Zoubele, Dvořák, Popovič (60. Novotný) – Klíma (14. Kryštůfek). Trenér: Kopecký.