Ohlasy trenérů a hráčů po 288. Derby pražských „S“

Fotbalisté Sparty nezvládli v 7. kole HET ligy 288. derby se Slavií, která vyhrála zaslouženě na domácím hřišti 2:0 díky gólům Škody a Hušbauera. Sparta je po sedmém kole na pátém místě a na druhou Slavii ztrácí čtyři body. V případě, že Viktorka Plzeň v pondělí vyhraje nad Zlínem, bude mít na Spartu náskok již deseti bodů.

„Tým dost bojoval, ale mělo tam být zřejmě víc agresivity, asi by to pomohlo, abychom neinkasovali opět gól ze standardní situace. Takže jsme se na to soustředili a pracovali jsme na tom. Zahustel po zápase tvrdil, že si vstřelil vlastní gól,“ řekl Stramaccioni po zápase na tiskové konferenci.

„Rozhodli jsme se nastoupit s rychlými ofenzivními hráči, aby způsobovali problémy jejich obraně. Myslím, že zrovna na Václava Kadlece byl v prvním poločase zákrok, po kterém měl dostat domácí hráč červenou kartu, to už je zbytečné po zápase řešit,“ dodal Stramaccioni.

Michal Kadlec se po zranění vrátil do základní sestavy, v derby v Edenu nastoupil na levém kraji obrany, ale po delším zranění, nebyla na něm absence znát. Jenže důvod ke spokojenosti po zápase neměl.

„Musíme si říct, že jsme neodehráli dobré utkání. Byly tam nějaké sporné momenty, na kdyby se ale nehraje, myslím, že kdyby Bořil dostal červenou kartu, tak by se nikdo asi nedivil, gól Slavie měl také platit. Bohužel jsme ve druhém poločase nepohlídali standardku, míč se totiž odrazil od Zahustelových zad. Ke konci to bylo vabank, neboť jsme hráli v deseti,“ řekl zklamaně Kadlec.

„Věřím, že budeme dobrými výkony pokračovat a 288. derby bude odrazový můstek jako v loni na Spartě,“ řekl trenér Slavie Šilhavý.

„Mám velikou radost, že jsme derby zvládli. Bylo to zasloužené vítězství, které kromě tří bodů znamená, že s týmem vyrovnal sparťanský rekord zápasů bez porážky 33. Nemyslel jsem na to při zápase, ale tolik zápasů bez prohry v lize je velký výsledek. Není to nic jednoduchého, takže si toho vážíme,“ dodal Šilhavý.

„Už před zápasem jsem cítil, že výkon bude velký a že jsme dost silní. Kluci to nakonec dokázali, hlavně ve druhém poločase, kdy jsme soupeře přehrávali a zaslouženě zvítězili. Podali jsme velký výkon a věřím tomu, že budeme dál pokračovat,“ říká trenér.

Byl to hodně náročný zápas,“ řekl po zápase útočník sešívaných Milan Škoda.

„Nevím, co říct, ohledně druhého gólu, který jsem dal. Šli jsme ale za tím a nakonec jsme to zvládli. Já si myslím, že to viděla i Tribuna Sever. To by asi viděl každý. Ten na lajně asi určitě. Sudí nepískl, nebo já nevím. Asi proto, že jsem slavil ten gól a tak mě přerušil. Nebo já vůbec nevím, co se tam stalo. Nebo možná pískal aut, protože to někdo odkopnul,“ řekl zklamaně Škoda.

Josef Hušbauer. „Bojovali jsme,“

„Byly jsme lepší tým. Měli jsme dobrý začátek, byla nějaká šance nebo střela, pak to bylo vyrovnanější. Od třicáté minuty už jsme byli až do konce zápasu lepší. Vyhráli jsme zaslouženě,“ řekl klíčový záložník Slavie.

„Jsem rád, že jsem pomohl týmu, přestože byl můj gól až ke konci a že jsme se uklidnili. Určitě jsem moc rád, že jsem dal gól, ale spíš, že jsme dnešní utkání zvládli,“ dodal Hušbauer.

Čtsa, kc, audio, foto: www.sportovnizurnal.cz

 

Napsat komentář