V Edenu Slavia ovládla derby 2:0

Sparta selhala především v útočné fázi – Neuznaný gól Slavie a diskuse o videu.

Derby pražských „S“, v pořadí už 288., skončilo zaslouženým vítězstvím fotbalistů Slavie 2:0. A kdyby za brankou Sparty měl hlavní rozhodčí k dispozici záznam z videokamery, přibyl by slávistům ještě jeden gól.   

V první půlhodině nedělního duelu totiž po závaru před brankářem Dúbravkou, vykopával Costa jasně míč  za brankovou čarou, což prokázal televizní  záznam.

Nakonec slávisty neuznaný gól nemusel mrzet, neboť v posledních dvaceti minutách korunovali svůj dobrý výkon dvěma brankami.  Nejdřív za asistence Zahustela se trefil hlavou Škoda, kterému se na Spartu vždycky daří a porážku Sparty v nastaveném čase pečetil po sólové akci, jeden z nejlepších hráčů na hřišti, Hušbauer.  Dokonale oklamal brankáře Dúbravku, který zřejmě čekal, že bude nahrávat dvěma nabíhajícím spoluhráčům.

Od  začátku zápasu bylo vidět s jakým zápalem a důrazem jdou slavisté do každého souboje, což ostře kontrastovalo s profesorskou, zdlouhavou hrou sparťanů. Sice poměrně často udrželi míč na svých kopačkách, ale vůbec to nevedlo k ohrožení soupeřovy branky. O jejich selhání v útočné fázi svědčí fakta, v prvním  poločase vystřelili pouze jednou na branku, a to ještě mimo.

Po přestávce to bylo o málo lepší,  když  letenští fotbalisté jednou byli v gólové šanci a třikrát vystřelili na branku, z toho jednou do rukou dobře postaveného gólmana Laštůvky, který si až na několik vysokých centrů,  moc nezachytal. Třeba dodat, že  před ním stála pevná obrana, v čele s Delim.

A  výtečná obrana ctí slávisty od začátku ligové soutěže. O její kvalitě svědčí jeden inkasovaný gól ze sedmi utkání. To se však nedá říci o obraně a brankáři Sparty, na svém kontě jich má už sedm, tedy  průměr jeden  gól na zápas. Navíc těsně před koncem zápasu přišli sparťané o stopera Costu, vyloučeného po druhé žluté kartě. Ovšem je třeba říci, že o vyloučení si koledoval i slávistický obránce Bořil, který už brzy po začátku za sražení Václava Kadlece měl žlutou kartu.

Nedělním vítězstvím slávisté vyrovnali rekord sparťanů – 33 zápasů v lize bez prohry.

SK Slavia Praha – AC Sparta Praha 2:0 (0:0)

Branky: 71. Škoda a 90 +2. Hušbauer. Rozhodčí: Jílek – Blažej, Dobrovolný. ŽK: Bořil, Ngadeu – Mareček, Manjeck, Costa. ČK: Costa. Diváci: 19 084 (vyprodáno).

Slavia: Laštůvka – Bořil, Jugas, Deli, Sobol – Ngadeu – van Buren (71. Zmrhal), Rotaň (90. Souček), Hušbauer, Stoch – Škoda (85. Necid). Trenér: Jaroslav Šilhavý.

Sparta: Dúbravka – Zahustel, Mareček, Costa, M. Kadlec –  Mandjeck, Frýdek – Ben Chaim ( 74. Šural), Rosický (79. Lafata),  Biabiany ( 83. Sáček) – V. Kadlec. Trenér: Stramaccioni.

Čtsa, ph., kc., foto: www.sportovnizurnal.cz

 

 

 

Napsat komentář