Sigma dokázala zvládnout a otočit vývoj zápasu v Karviné

Fotbalisté Olomouce prodloužili v 7. kole HET ligy vydařený úvod nové sezony, když zvítězili v Karviné 5:3. Hanáci sice přišli v závěru prvního poločasu o dvougólový náskok, ale po změně stran za stavu 2:2 opět dokázali navýšit vedení brankami Šimona Falty a Davida Housky, jehož přesná trefa byla vítězná. Olomouc se před nedělním kolem posunula na druhé místo, naopak Karviná je po šesti kolech v řadě bez výhry.

Hanáci nastoupili do zápasu bez zraněného útočníka, Chorého. Ale již ve druhé minutě zahrozili po levé straně Zahradníčkem, který přesně umístněnou střelou, z velkého vápna nedal gólmanu Berkovcovi žádnou šanci 0:1. Po osmi minutách se hosté radovali podruhé, kdy po chybě Košťála skóroval Plšek, který se šikovně probil přes dva obránce a míč poslal podél gólmana do sítě 0:2.

V dalším průběhu se obraz hry nepatrně změnil, ve prospěch Karviné, která se dostávala častěji do šance, ale obrana hostí jakýkoliv pokus úspěšně odvracela. V závěru prvního poločasu se domácí podařilo z neustálého tlaku a standardky Budinského skóre snížit, když se v závaru před brankou prosadil umístněnou hlavičkou Košťal 1:2.

Domácí po změně stran přidali opět na důrazu, zpřesnili přihrávku a během šesti minut bylo ze standardní situace vyrovnáno, když Letičův rohový kop našel volného Panáka, který hlavou poslal míč do levého horního rohu olomoucké branky 2:2.

V 55. minutě se mohli karvínští dostat do vedení, ale Budínského tvrdou střelu vytáhl brankář Buchta na rohový kop. Na druhé straně odpověděli šancí hosté, ale brejk Vepřenka zlikvidoval obránce Košťál. V 68. minutě se opět hosté ujali vedení, zásluhou Falty, který se z dvanácti metrů po zemi trefil přesně k tyči 2:3.

Následně v 75. minutě se po hezké kombinační akci uvolnil přes domácí obránce Houska a přesně umístněnou střelou nedal gólmanu Berkovcovi žádnou šanci 2:4. V závěru zápasu padly ještě dva góly, nejprve Budínský proměnil pokutový kop po faulu Radakoviče 3:4. Domácí se sice po snížení snažili o vyrovnání, ale v 89. minutě z olomouckého přečíslení inkasovali z kopačky volného Zahradníčka pátý gól 3:5.

„Musím ocenit výkon Olomouce, který byl lepší, zejména v pohybu, s míčem a rychlostí. Dnes nám bohužel nefungovaly dobře kraje. Udělali jsme v průběhu nějaké změny, které se povedly, a větším důrazem a aktivitou jsme se dokázali do zápasu vrátit. Dvakrát jsme se prosadili ze standardek a vyrovnali. Jenže hosté znovu odskočili a vítězství zaslouženě uhájili,“ zhodnotil trenér Karviné Jozef Weber.

„Do zápasu jsme vstoupili výborně a hned rychle jsme si vypracovali dvougólové vedení. Soupeř se nedostával do žádných vyložených gólových šancí, přesto jsme si utkání zbytečně zkomplikovali. Nechali jsme domácím dát tři branky ze standardních situací. Po vyrovnávacím gólu na 2:2, byla Karviná lepším týmem. My jsme ale dokázali odpovědět třetím gólem, ale závěr jsme dotáhli do vítězného konce. Čtrnácti bodový zisk po sedmi kolech je krásný a tak si ho musíme hodně vážit,“ řekl trenér Sigmy Václav Jílek.

MFK Karviná – SK Sigma Olomouc 3:5 (1:2)

Branky: 45. a 81. z pen. Budínský, 51. Panák – 2. a 89. Zahradníček, 10. Plšek, 68. Falta, 75. Houska. Rozhodčí: Příhoda – Moláček, Hrabovský. ŽK: Janečka, Eismann – Jemelka. Diváci: 3 186.

Karviná: Berkovec – Moravec, Košťál, Hošek, Letič – Šisler (73. Čolič), Janečka – Štepanovský (46. Ramirez), Budínský, Kalabiška (22. Eismann) – Panák. Trenér: Jozef Webr.

Olomouc: Buchta – Sladký, Radakovič, Jemelka, Vepřek – Zahradníček (90. Hála), Houska, Texl (62. Obročník), Kalvach, Falta (84. Moulis) – Plšek. Trenér: Václav Jílek.