ROZHODNUTÍ PŘEDSEDY DK ELH – PETER QUENNEVILLE (HC DYNAMO PARDUBICE)

Předseda disciplinární komise ELH Karel Holý se ve zkráceném řízení zabýval zákrokem hráče Petera Quennevilla na protihráče Oldricha Kotvana, za který mu byl v utkání BK Mladá Boleslav – HC Dynamo Pardubice (15. 09. 2017) uložen větší trest na 5 minut a osobní trest do konce utkání za Faul kolenem.

Po prostudování videozáznamu dospěl k závěru, že zákrok byl veden čelně na protihráče, který byl v držení kotouče. Vzhledem k rychlosti, v k zákroku došlo, již hráč nestihl reagovat na změnu směru jízdy protihráče, který se pokusil střetu pohybem do středu hřiště uniknout a zasáhl ho levým kolenem, vystrčeným do směru jízdy protihráče. Ve snaze minimalizovat následky střetu sice na poslední chvíli levou nohu nadzvedl, vzhledem k rychlosti a způsobu provedení zákroku si však musel být vědom toho, že zákrok může vést i k vážnému zranění.

Předseda disciplinární komise ELH proto hráče Petera Quennevilla (HC Dynamo Pardubice) potrestal nepodmíněným zastavením činnosti na 2 soutěžní utkání za Faul kolenem, přičemž zohlednil jak skutečnost, že protihráč v důsledku střetu utkání nedokončil, tak to, že hráč nebyl v posledních dvou letech disciplinárně trestán.

Záznam zákroku najdete na https://youtu.be/ejV1WOqG-4g.

Praha, 16. 09. 2017.

PhDr. Zdeněk Zikmund, tiskový mluvčí ČSLH

Napsat komentář