Spartu čeká velice důležitý zápas v 288. pražském derby

Spartu čeká v 7. kole HET ligy velice důležitý a těžký nedělní zápas v pražském 288. Derby, ve kterém se střetnou v Edenu s domácí Slávií, která je v ligové tabulce o bod před svým letenským rivalem.

Trenér Sparty Stramaccioni hovořil na čtvrtečním setkání se zástupci médií k zápasu velice přesvědčivě, neboť sparťanům jde o hodně, aby vybojovali vítězství a tři body, zároveň se posunuli na druhou příčku v ligové tabulce po případném neúspěchu Olomouce v Karviné. A konečně začali pronásledovat vedoucí Plzeň v boji o mistrovský titul.

„ V naší situaci jde o klíčový zápas, velkou šancí dokázat, že si hráči zaslouží nosit sparťanský dres. Derby jsem zažil několikrát v italské lize a dalších ligách, ale tohle je dost specifické. Od pondělí neustále mluvím o derby, hlavně  s cizinci, kteří musí pochopit, o co v derby jde. Snažím se zejména využívat srdcaře, jako je brankář Bičík, Michal Kadlec a Tomáš Rosický, který má obrovské herní zkušenosti, které získal po dobu svého působení v anglické lize jako hráč Arsenálu,“ řekl trenér Sparty na tiskové konferenci.

Jednatřicetiletý obránce Costa hovořil na čtvrtečním setkání s novináři o výjimečnosti pražského derby, zároveň o tom, že sparťanský kádr je v lepším rozpoložení než na začátku nové sezóny.

„Chceme vyhrát a získat tři body, jako v každém zápase, ale jsme si vědomi toho, že je to zápas úplně o něčem jiném. Je to zápas o pražskou prestiž jak pro hráče, tak pro fanoušky. Derby je výjimečný zápas,“ uvedl Costa.

„Mluvíme o derby s novými hráči. Ale na druhou stranu jsou to hráči, kteří zažili velké zápasy v zahraničí. Srdjan Plavšić derby v Bělehradě, Jonathan Biabiany milánského derby. Určitě si uvědomují, o co jde,“ pokračoval jednatřicetiletý obránce a dodal, „Není to normální zápas, má něco navíc a všichni se na to těšíme.“

„Osobně mě nezajímá, jakou má Slavia formu, nebo jaké má výsledky v předchozích zápasech. Je to hlavně o nás, našich schopnostech a našem rozpoložení. Takže musíme udělat maximum pro výhru,“ řekl Costa, který odehrál v nové sezóně zatím tři ligové zápasy.

V dresu Sparty odehrál Costa proti Slavii sedm zápasů, třikrát se radoval z výhry, čtyřikrát vyhrála Slavia. V jarním zápase sezóny 2015/2016 se podílel gólem na výhře 3:1 doma na Letné.

„Začátek sezóny nebyl ideální, trvalo dlouho, než jsme si na sebe zvykli. Troufám si tvrdit, že už je to mnohem lepší, takže půjdeme do zápasu s tím, že hrajeme o všechno. Chceme za každou cenu vyhrát a bojovat o první místo v ligové tabulce,“ řekl Costa.

„Slavia má herní kvality, mají několik vysokých hráčů, ale o tom, zda budu hrát, to záleží na trenérovi. Pokud nastoupím, tak udělám v průběhu zápasu maximum pro úspěch Sparty,“ dodal Costa.

Josef Šural se chystá na své čtvrté derby a věří, že tým podá co nejlepší výkon a Sparta bude dál bojovat o to dostat se co nejblíže k prvnímu místu v tabulce.

„Sezóna je stále na začátku, ale tohle je opravdu zápas, který by nás mohl hodně nakopnout, s ohledem na to, že jsme vypadli z Evropské ligy,“ uvedl Josef na čtvrtečním setkání s novináři.

„Bylo by skvělé vyhrát a dostat se v tabulce před Slavii, je nyní nejdůležitější, abychom se dotáhli co nejrychleji na první místo, které nám v úvodu uteklo. Výhra v derby by nám k tomu opět pomohla. Plzeň je v tuhle chvíli nejsilnější přestože někdy nehraje dobře, přesto dokáže zápasy vyhrávat. Zřejmě moc bodů ztrácet nebudou, takže by bylo špatné nechat je utéct na větší bodový náskok,“ pokračoval Šural.

„S novými hráči se o derby bavíme, ale v každé zemi a v každé soutěži se hrají zápasy mezi rivaly, takže takové zápasy znají. Každý den se důsledně příprava a koncentrace na samotný zápas stupňuje. Věřím, že budeme připraveni dobře. Myslím st, že se poznáváme líp navzájem, zvládli jsme domácí zápas s Karvinou a troufám si tvrdit, že se po psychické stránce jako tým zvedáme. Pomáhá tomu  Tomáš Rosický, což by pomohlo každému týmu,“ řekl Šural velice ofenzivní fotbalista.

„Tomáš je hráč, který nehraje podle šablony, ale zkusí něco vymyslet, aby pomohl k úspěchu týmu. Slavisté se na něho určitě připraví, jsem si tím jistý,“ pokračoval Šural.

Čtsa, kc, foto,

 

Napsat komentář