Slavii čeká ve čtvrtek Maccabi a za tři dny derby se Spartou!

Fotbalovou Slavii v rozpětí čtyř dnů  čeká na jejich stadiónu v Edenu  velice náročný program.  Ve čtvrtek úvodní zápas nového ročníku Evropské ligy s Maccabi Tel Aviv a pak v neděli prestižní 288. derby se  Spartou.

Na středeční tiskové konferenci se však hovořilo především o duelu s Maccabi. Izaelského soupeře sledovali slávisté  nejen na videu, ale  na jeho poslední ligový zápas se byli podívat v Izareli.

Trenér Jaroslav  Šilhavý říká, že jeho tým čeká podobný soupeř, kterým byl nedávno Apoel Nikósie. Izraelský tým s nejedním zahraničním  hráčem je velmi zdatný v souhře, hráči jsou technicky vyspělí a hlavně nebezpeční v  přechodu do útoku. Nelze  u nich nic podcenit. Mají několik vyjímečných fotbalistů, vyniká stoper Ben Chaim a útočník Kjarstansson, ale  slávisté se nemohou soustředit jen na jednotlivce.

„Nečeká nás nic lehkého, pokud chceme uspět, a to je náš velký cíl, musíme být stále aktivní, vytvářet si standartky a také proměňovat šance, což se nám bohužel v mnoha zápasech nedařilo“.

Jaromír Zmrhal k tomu dodal: „Jednou to už musí přijít, když už si gólovky připravíme. Vstřelený gól by nás povzbudil, dodal sebevědomí. Na  každý zápas v evropské soutěži se moc těšíme, je  to pro nás velká zkušenost a čím budeme zkušenější, věřím, že budeme i lepší.“

Dobrá zpráva z Edenu je, že v plném tréninku už byl, nedávno zraněný, Deli.  K utkání  bude podle Šilhavého připraven. Na marodce však zůstávají  Dannny a Švento. „Kádr máme dostatečně široký“,  říká trenér,“ což je dobré i před derby,  aspoň dva dny se na tento zápas budeme moci připravovat.“

Pro Slavii je velký cíl, postoupit ze skupiny  z druhého místa.! Kvality jasného favorita Vilarealu jsou značné, o jeho prvním místě se nepochybuje. Avšak Astanu a Maccabi  v žádném případě  slávisté nepodceňují, ale myslí si, že se s nimi dá hrát rovnocenná partie. “ Vedení klubu nám nedává nůž na krk“, zdůrazňuje Šilhavý.

.Ale koho by postup nepotěšil, dodáváme!

ČTSA, (ph),

 

 

 

Napsat komentář