Radost trenéra Sparty po vítězství nad Karvinou

Trenéru Sparty Stramaccionimu udělal velkou radost návrat a zároveň výkon Tomáše Rosického, přesto je třeba před nadcházejícím pražským derby zapracovat důsledně na obranné fázi.

„V útoku jsme odehráli dobrý zápas, ale v obraně jsme udělali příliš chyb. Na tom je třeba pracovat. Mareček s Hovorkou vědí, že mohou hrát mnohem lépe. Na Slavii to bude úplně něco jiného,“ řekl trenér po zápase.

„ Co se týká přestupů, jsou konečně hotové, hrát ve velkém klubu pět soutěžních zápasů, je hodně složité. Teď mám svou ideální jedenáctku i s posty, o které hráči bojují, to jsem rád. Například dnes na hrotu začal Šural, Lafata a Biabiany, rovněž Plavšić, Kadlec a Ben Chaim byli připravení. Je to velká konkurence,“ doplnil trenér a dodal,“ Je pro nás dost důležité, že do derby půjdeme v dobrém rozpoložení. Se Slavií to nebude určitě jednoduché, ale v týdnu se na zápas dobře připravíme, včetně Tomáše. Jeho dnešní týmový výkon by nám mohl pomoci.“

„Důležitý byl návrat Tomáše, ze dvou důvodů, že šestka konečně plnila roli šestky, osmička plnila roli osmičky a desítka mohla tvořit. Pokud chcete po Mandjeckovi, aby jen narušoval útoky soupeře a předával míče dál, ale pokud po něm vyžadujete finální přihrávku, už to není tak dobré. Takže pro nás je Rosický důležitý. Druhým příslibem je jeho osobnost, která nám od začátku chyběla. Máme spoustu mladých hráčů, kteří potřebují důkladné vedeni. Lafata by tou osobností mohl být, jenže je to útočník, daleko od středu mužstva. Takže o Rosického herních kvalitách, už nemusím vůbec hovořit,“ informoval trenér Sparty a dodal, že když nejste v optimálním stavu, nehrajete pětaosmdesát minut.“ Měli jsme smůlu, připravený byl na Slovanu, ale onemocněl. Pak za mnou přišel a řekl, ať ho už potřetí nestřídám. Bylo to jen proto, že si chtěl užít divácký potlesk. Já fotbalisty dobře znám, klidně mohl zápas dohrát.“

„V týdnu jsem se setkal s představiteli fanoušků a řekl jsem jim, co jsem měl na srdci. Nechci využívat media. Jinak se naplno soustředím na tým a na svou práci. Jsem velice rád, že tým předvedl dobrý výkon a každý hráč má po neúspěchu v Brně hlad po úspěchu. Za to může náš průměrný výkon v Brně,“ řekl trenér.

„Z brankáře Martina Dúbravky mám radost. Od začátku jsme věděli, že nebude snadné, aby v kádru byli tři kvalitní gólmané, dva z nich z národních týmů a jeden velice zkušený. Přesto jsem šťastný, že Tomáš Koubek dostal příležitost v zahraničním klubu, takže je naše situace jasná, Martin je, společně s Davidem Bičíkem, brankařská jednička,“ řekl na adresu gólmanů.

Trenér Sparty Stramaccioni, Tomáš Rosický, David Hovorka po utkání:

Trenér Karviné Jozef Webr, Martin Berkovec po utkání:

Čtsa, kc, foto,

 

 

 

Napsat komentář