Jubilejní pětadvacátý ročník české nejvyšší hokejové soutěže zahajuje!

Nejvyšší česká hokejová Tipsport extraliga zahajuje 25. sezonu ročníku 2017 – 2018 v pátek 8. září s několika velice zajímavými novinkami. Dle pravidel IIHF, samostatné nájezdy v základní části bude absolvovat pětice hokejistů, zápasy které skončí po šedesáti minutách nerozhodně, se prodlouží o pět minut se třemi hráči. Jednotlivé kluby ve spolupráci s vedením soutěž se víc zaměří na bezpečnost, za výtržnosti hostujících fanoušků budou zejména trestány hostující kluby. Rozšíří se informační statistiky, které nemá zatím žádná hokejová soutěž v Evropě.

Mistrovský titul z loňského ročníku budou obhajovat hokejisté Komety Brno, kteří ve finále play off porazili liberecké Bílé Tygry 4:0 na zápasy, zároveň vybojovali dvanáctý mistrovský titul po jednapadesáti letech. Stříbro brali hráči Liberce a bronz hradecký Mountfield. V základní části 2016-17 získali hokejisté Liberce pohár T. G. Masaryka. Vítěz nového ročníku Tipsport extraligy bude znám po 52. odehraných kolech a následném předkole play off 26. dubna 2018.

Předkolo Generali play off začíná prvními zápasy 6. března 2018. Ve skupině o umístění se bude opět bojovat o udržení v tuzemské nejvyšší soutěži. Následně bude zahájena velice atraktivní rozšířená baráž, ve které se střetnou dva nejhorší kluby, s vítězi semifinále WSM Ligy. O novém základním složení nejvyšší hokejové soutěže pro sezonu 2018-19 se příznivci českého hokeje dozví pravděpodobně v neděli 22. dubna, po utkáních v posledním 12. kole baráže.

Výkonný výbor ČSLH udělil licenci všem čtrnácti klubům, které si účast vybojovaly a zároveň splnily předepsané podmínky. Výjimka z licenčního řádu, která se týká kapacity stadiónu a počtu míst k sezení, byla udělena BK Mladá Boleslav, výjimku rovněž získaly HC Dukla Jihlava a HC Verva Litvínov.

Základní část nejvyšší hokejové soutěže se bude hrát od 8. září 2017 do 4. března 2018, předkolo play off 6. – 12. března 2018, skupina o umístění 6. – 23. března 2018, play off 13. března – 26. dubna 2018, baráž 27. března – 22. dubna 2018. V základní části proběhnou tři reprezentační přestávky, 6. – 12. listopadu 2017 – turnaj Karjala, 11. – 17. prosince 2017 – Channel One Cupu, 9. – 25. února 2018 – zimní olympijské hry v Koreji.

Tisková konference ČSLH – BPA:

„S rozhodčími nově mohou komunikovat pouze hlavní trenér a kapitán mužstva,“ informuje ředitel soutěže Josef Řezníček. „Zápasy, které skončí nerozhodně, budou prodlouženy o pět minut se třemi hráči. Případné nájezdy boudou provádět z každého týmu pětice hokejistů. V play off zůstává prodloužení a nájezdy s dvacetiminutovým nastavením pět na pět, případně pět sérií nájezdů. Domácí týmy v novém ročníku budou nastupovat do utkání v tmavých dresech. Do utkání může nastoupit 21 hráčů, nejvýš dva brankáři a 19 hráčů v poli, z toho 18 hráčů starších 20 let. Na střídačce může být 16 hráčů a osm členů realizačního týmu,“ řekl ředitel Tipsport extraligy Řezníček a dodává k návštěvnosti,“Snahou je, abychom získali co nejvíc diváků. Průměry na zápas se stabilizovali nad hranicí 5 100 diváků, to je pro nás dobré číslo.“

„Registrujeme velký nárůst agresivity, neboť na zápasy chodí fanoušci z fotbalu, takže dochází k používání pyrotechniky. Proto hokejový svaz 30. srpna zorganizoval bezpečnostní seminář, kterého se zúčastnili zástupci klubů tří nejvyšších soutěží, dále vybrané bezpečnostní agentury a policie. V úpravě disciplinárního řádu se nově pamatuje na provinění hostujících příznivců, za jejich prohřešky bude potrestán hostující klub. Zatím mohl být trestán jen domácí tým. Postihy se budou týkat uzavření stadionu domácího i hostujícího týmu, zároveň lze uzavřít část hlediště, podmíněně nebo nepodmíněně na dobu šest měsíců. Takže jsme klubům doporučili pořídit kamery, které by snímaly určité části hlediště. Není to nic drastického, nebo žádný hon na čarodějnice. Přesto je třeba reagovat na případné vulgární a někdy bezpečné výstřednosti, které se v poslední době hodně projevují,“ dodává Řezníček.

Ředitel Tipsport extraligy Josef Řezníček:

Úpravu dostaly populární hokejové streamy, které budou společně s video obsahem prezentovány na TV.cz na www.hokejkatv.cz. „Budeme společně hledat nejlepší čtyři klubové extraligové hráče v dovednosti jednotlivých disciplín. Zvolili jsme rychlost bruslení, techniku, přesnost, střelbu. Každý klub vybral nejlepší hráče, kteří budou soutěžit,“ řekla předsedkyně BPA Obermajerová. Velkou novinkou je akce Ledová klapka. „Jde o anketu v klubech, která hodně vyzdvihne práci v oblasti hokejových videí. Ve spolupráci s ČT sport pokračuje dál Zlatá helma Sencor o nejhezčí hokejovou akci, takže se fanoušci mohou těšit na aktivity hlavních aktérů extraligové soutěže, Radegastu Index nebo Hokejová tombola padesát na padesát,“ dodává Obermajerová.

Předsedkyně představenstva BPA Jana Obermajerová:

Čtsa, kc, foto, audio,

 

 

Napsat komentář