Boleslavští věří, že konečně vyhrají!

Utkání 6. kola české HET ligy ročníku 2017/18 FK Mladá Boleslav – FC Zbrojovka Brno se e hraje v neděli 10. září 2017 od 15:00 hodin na mladoboleslavském Městském stadionu.

Boleslavská černá série bez vítězství trvá již šest soutěžních utkání. Od domácí výhry nad albánským Skënderbeu Korce 2:1 ve čtvrtek 27. července Mladá Boleslav postupně prohrála doma ligovou premiéru s Olomoucí 1:2, odvetu třetího předkola Evropské ligy v Albánii se Skënderbeu Korce 1:2 (pozápasový penaltový rozstřel 2:4), doma utkání druhého ligového kola s pražskou Spartou 0:1, remizovala ve třetím ligovém kole v Karviné 1:1 ve čtvrtém ligovém kole doma podlehla nečekaně vysoko Liberci 0:3 a před dvěma týdny v pátém kole schytala v pražském Edenu debakl od Slavie 0:4.

Úvodních pět ligových zápasů bez výhry je historicky nejhorší vstup do mistrovské soutěže za celé prvoligové období FK Mladá Boleslav (2004-17). Při posledních dvou mistrácích Boleslavští při dvou prohrách inkasovali dohromady sedm gólů, aniž by nějaký dali.

O prvoligové body se Boleslav střetla s Brnem dosud čtyřiadvacetkrát. Boleslavští vyhráli dvanáctkrát, prohráli sedmkrát a pětkrát s Brnem remizovali. Souhrnné skóre 49:33 je aktivní pro Boleslav s mimořádným průměrem více než tří gólů na jedno utkání (přesně 3,4).

Z dvanácti vzájemných utkání hraných na domácím trávníku Mladá Boleslav s Brnem vyhrála osmkrát, prohrála dvakrát a dvakrát remizovala při souhrnném skóre výrazně aktivním v boleslavský prospěch 32:14. Boleslavští totiž ze svého hřiště vyprovodili brněnské fotbalisty třikrát s přídělem pěti gólů (5:0 na jaře 2011, 5:2 na podzim 2013 a 5:1 na podzim 2014).

V minulých dvou ligových ročnících Mladá Boleslav s Brnem ani jednou neprohrála. V ročníku 2015-16 doma vyhrála 2:0 a venku remizovala 1:1, v ročníku 2016-17 doma remizovala 3:3 a venku vyhrála 3:2.

Při přerušení ligového programu pro potřeby reprezentace Mladá Boleslav v přátelském střetnutí vysoko porazila druholigový tým FC MAS Táborsko 6:0 (góly Chramosta 2, Mebrahtu, Babalj, Pauschek, Křapka).

Ve čtyřech zápasech dvou předkol Evropské ligy proti irskému Shamrock Rovers (3:2 a 2:0) a albánskému Skënderbeu Korce (2:1 a 1:2) se na osmi mladoboleslavských gólech podíleli tři hráči. Po třech gólech dali Tedros Golgol Mebraht a Jan Chramosta, dvakrát se trefil Adam Jánoš.

V letošní letní přípravě Mladá Boleslav vyhrála přesně polovinu ze šesti zápasů. Při třech výhrách, jedné remíze, dvou prohrách a souhrnném skóre 18:8 se králem boleslavských letních střelců stal Jan Chramosta, který dal celkem šest gólů ve čtyřech různých zápasech.

Góly FK Mladá Boleslav v letní přípravě 2017: 6 – Chramosta, 3 – Přikryl, 2 – Mebrahtu, Železník (na začátku července přestoupil do Zlína), 1 – Da Silva, Fabián, Klobása, Ladra, Magera.

Generální sportovní manažer Uhrin před Brnem

„Reprezentační pauzu jsme využili k oživení kondice i herního sebevědomí, hráči pracovali soustředěně a tak věřím, že se to projeví i v ligovém utkání a konečně na šestý pokus vyhrajeme,“ řekl mladoboleslavský generální sportovní ředitel Dušan Uhrin.

Absence pro utkání s Brnem

Obránce Jan Kysela v rekonvalescenci po operaci kotníku

Čtsa, Jiří Koros, manažer komunikace, FKMB.,
 

 

Napsat komentář