Do Mladé Boleslav přestoupil z vršovických Bohemians Michal Hubínek a na hostování přichází Matěj Chaluš z pražské Slavie

Mladoboleslavského trenéra Dušana Uhrina zaujal dvaadvacetiletý Michal Hubínek při týdenním testu, v jehož rámci absolvoval řadu tréninkových jednotek i poločas přípravného střetnutí proti Táborsku, natolik, že se s ním vedení FK Mladá Boleslav dohodlo na přestupu z Bohemians a čtyřletém kontraktu.

Dvaadvacetiletý Michal Hubínek začínal s fotbalem ve Viktorii Vestec, v té době klubu s dospělým mužstvem na úrovni středočeské soutěže I. A třídy, kterou hraje i v současnosti. Ještě v žákovském věku se přes Optimum Praha dostal v roce 2007 do vršovických Bohemians, kde fotbalově vyrostl a zažil i prvoligovou premiéru v květnu 2015. To měl již za sebou roční zkušenost v AC Sparta Praha, kde byl v ročníku 2012-13 na hostování v dorosteneckém družstvu. V zelenobílých barvách Bohemains 1905 v české nejvyšší soutěži absolvoval osmnáct mistrovských zápasů a nastřílel tři góly. V letech 2016-17 si připsal v české reprezentaci U21 deset startů včetně letošní účasti na mistrovství Evropy U21 v Polsku. Když v letošním létě oznámil záměr opustit Bohemians 1905, šéfové vršovického klubu jej vyřadili z prvoligového kádru a tak zájem z Mladé Boleslavi je pro něho šancí k návratu na prvoligovou scénu. S vedením FK Mladá Boleslav se domluvil na čtyřleté smlouvě do 30. června 2021.

V defenzivních řadách mladoboleslavského hráčského kádru rozšíří konkurenci talentovaný devatenáctiletý obránce Matěj Chaluš, který je kmenovým hráčem SK Slavia Praha a s představiteli FK Mladá Boleslav se domluvil na dvouletém hostování.

Devatenáctiletý Matěj Chaluš je odchovanec pražské Sparty, který ve své krátké kariéře stihnul hostování v Jablonci a Bohemians, ale nejvíce fotbalově vyrostl v příbramském klubu, v jehož dresu získal český dorostenecký titul, nasbíral zkušenosti v juniorské Lize mistrů a prosadil se do dospělého áčka již ve svých sedmnácti letech. V období 2015-17 si za Příbram připsal sedmatřicet prvoligových startů. Reprezentační dres oblékl sedmkrát ve dvou dorosteneckých kategoriích (třikrát v U17 a čtyřikrát v U19) včetně nedávného červencového mistrovství Evropy devatenáctiletých reprezentací v Gruzii. V letošním létě přestoupil z Příbrami do pražské Slavie, která ho na začátku září poslala na dvouleté hostování do Mladé Boleslavi s platností do 30. června 2019.

Jiří Koros, manažer komunikace FK MB,

Napsat komentář