Pardubice zaskočily Jihlavu, duel zlomilo vyloučení Kavky

Jihlava – Devatenáctá minuta zlomila utkání prvního kola Superligy malého fotbalu v Jihlavě. Přitom ani nepadla branka. Domácí útočník Daniel Kavka totiž uviděl červenou kartu a v přesilovce navýšily Pardubice skóre o dva góly. Z Vysočiny si odvezly cenné vítězství 4:2.

Už v osmé minutě otevřel skóre pardubický talent Dominik Šibal, za jedenáct minut neudržel nervy Kavka. „Bylo to jeho klasické řečnění, na druhou stranu jsem s rozhodčím řešil, že faul neudělal. Karta ho naštvala, řekl rozhodčímu svoje a bylo to. Utkání nám nesedlo vůbec a hlavně červená byla úplně zbytečná,“ okomentoval dění jihlavský kapitán Jakub Göth.

V přesilovce přidali hosté dva góly, prosadili se Jindřich Václavek s Lukášem Machem. „Červená karta utkání určitě ovlivnila, byl to hlavní zlom, když jsme hráli pět minut ve čtyřech a dostali dva góly. Pak hosté jen bránili, což jim stačilo, nemohli jsme se tam vůbec dostat. Dali jsme tři tyčky, ale neměli jsme nějaké velké tutovky, podělali jsme si to sami,“ zlobil se Jihlavský forvard.

Celek z Vysočiny nasadil české reprezentanty v čele s Robinem Demeterem, jenže na houževnatého soka ani jeho individuality nestačily. „Utkání bylo od začátku nervózní, až se mi zdálo, že Jihlava k tomu přistoupila trošku laxně, asi nás i podcenila kvůli našim předchozím výsledkům. Zápasu jsme přizpůsobili taktiku a myslím, že jihlavští hráči neunesli psychicky, že jim Pardubice můžou být trochu vyrovnaný soupeř vzhledem k tomu, že v Jihlavě jsou reprezentanti a hrají vyšší soutěže. Můj názor je, že si mysleli, že to asi přijde samo. Zdálo se mi, že jihlavští kluci jsou trošku nahoře. Přijeli jsme si zahrát, ať to dopadne, jak dopadne, a víceméně se nám podařilo dodržet taktiku, kterou jsme si řekli,“ sdělil čtyřiačtyřicetiletý pardubický veterán Miroslav Semerád.

Devět minut před koncem sice snížil jihlavský Göth a na druhé straně uviděl červenou kartu Šibal, jenže v přesilovce znásobené hrou bez brankáře obdrželi domácí čtvrtou branku právě z kopačky Semeráda. Pak už jen snížil kanonýr Demeter. „Za stavu 3:0 jsme se víc zatáhli, nikam jsme neútočili, pro Jihlavu to bylo těžší. Měla taky možnost hrát přesilovku pět minut na konci, ale vytěžila jen jeden gól. Zápas zlomila nedisciplinovaností jihlavského hráče za hrubé výrazy vůči rozhodčímu,“ připomněl Semerád.

Loni třetí Jihlava vyhlásila ambice na zisk titulu, jenže ztratila body hned v úvodním duelu s předposledním celkem uplynulé sezony. „Pardubice s námi jezdily, hrály, co potřebovaly. Kdybychom dali první gól, asi jim dáme osm branek, ale dostali jsme dvě v přesilovce a bylo po nás. Kvalitně jsme na tom určitě líp, skoro jsme je ve druhém poločase nepustili za půlku, ale zavřely to,“ podotkl Göth. „V tabulce letos chceme být určitě výš, jenže kdo ví, jak se sejdeme v dalším kole v Příbrami. Musíme tam však jednoznačně vyhrát,“ burcoval kapitán.

Semerád si naopak odbyl úspěšnou premiéru v Superlize malého fotbalu. „Naskočil jsem vůbec poprvé. Domluvili jsme se, že když kluci budou potřebovat a budu mít chvilku, tak pojedu, ale vyšlo to až na začátku třetí sezony. Kluky znám, hrajeme malý fotbal v Pardubicích, jen pondělní termíny spousta hráčů z mého týmu Laguna Pardubice hrát nemůže. Nevím, zda to nebyl můj první a poslední zápas. Záleží, jaké kluky bode mít výběr k dispozici, spíš šlo o takovou výpomoc,“ pousmál se pardubický veterán.

Jihlava – Pardubice 2:4 (0:3)

Branky: 51. Göth, 60. Demeter – 8. Šibal, 13. Václavek, 25. Mach, 59. Semerád. Rozhodčí: Kubečka – Kohout. Žluté karty: Kučera, Kubát, Čížek, Kavka – Šibal. Červené karty: 19. Kavka – 56. Šibal. Diváci: 40.

Jihlava: David Kubica – Tomáš Poul, David Čížek, Robin Demeter, Radim Šuta, Jakub Göth, Daniel Kavka, Jaroslav Kubát, Zdeněk Kučera.

Pardubice: Vlastimil Mičjan – David Šimon, Václav Sklenář, Dominik šibal, Lukáš Mach, Jiří Beran, Zdeněk Dušek, Miroslav Semerád, Lukáš Jantovský, Jindřich Václavek.

Jaroslav Kára, tiskový mluvčí,

 

Napsat komentář