Jihlava po dvou bronzech pomýšlí na superligový titul

Jihlava – V obou dosavadních sezonách Superligy malého fotbalu obsadila Jihlava třetí pozici. Co dál? „Hlavní ambice je zisk titulu. Ta nejdůležitější, aby nás to všechny zúčastněné bavilo,“ řekl jasně před úvodním duelem třetího ročníku jihlavský kouč Lukáš Staněk. Jeho svěřenci v pondělí od půl osmé večer přivítají Pardubice.

Celek z Vysočiny poprvé zahajuje celostátní soutěž na domácím trávníku, čehož hodlá využít. „Chceme poprvé v úvodním kole naplno bodovat. U Pardubic vždy byla k vidění poctivá defenziva. Zvláště v utkáních venku vždy hrály disciplinovaněji než v těch domácích,“ poznamenal Staněk.

Právě v Pardubicích zakončila Jihlava uplynulou sezonu vítězstvím 7:3. „Soupeř bude produkovat styl hry, který předvádí. Nemyslím si, že něco změní,“ pravil pardubický trenér Miroslav Kaluža.

Jeho svěřenci v minulém ročníku obsadily sedmou pozici, když si připsaly pouze tři výhry. „Pokusíme se zlepšit umístění v tabulce,“ hlesl Kaluža, který se s týmem potkal přes léto jedinkrát. „Hráči se připravovali v týmech velkého fotbalu. Sešli jsme se pouze jednou a odehráli přípravné utkání,“ dodal.

Jihlavský stratég se pokusí s mužstvem navázat na povedený závěr loňské sezony. „Z téměř beznadějné pozice jsme došplhali až na medailovou. Hodně to přisuzujeme větší vytíženosti hráčů v utkáních, proto se nesnažíme nominovat celé dvě pětky,“ přiblížil netradiční plán Staněk.

Na podzimní domácí premiéru povolal ostřílené hráče v čele s reprezentanty Robinem Demeterem, Jakubem Göthem nebo Danielem Kavkou. „Nemohu vyloučit, že se v sezoně nějaká nová tvář v družstvu objeví, k zahajovacímu utkání jsou však nominováni osvědčení hráči, kterým věřím,“ odhalil jihlavský trenér, který v přípravě nic nemění. „Praktikujeme stále stejný model. Společné tréninky nerealizujeme. Sázíme na přirozenou inteligenci hráčů. Všichni se na začátek soutěže těšíme,“ sdělil.

Nic převratného nechystají do nové sezony ani Pardubice. „Velké změny nenastanou. Pracujeme s mladými hráči a od toho se vše odvíjí, do týmu přibyli další mladíci,“ uzavřel Kaluža.

Vladimír Kára, tiskový mluvčí,

Napsat komentář